Smoked Pulled Lamb Shoulder

Smoked Pulled Jehněčí rameno

Dan Shahin

Tento recept je na perská jehněčí plec vytažená na způsob – můžete nahradit kořením v marinádové směsi a vytvořit tak chuťový profil, jaký si přejete.

Ingredients

1 jehněčí plec

Marináda / tření:

4 stroužky česneku mleté

1 lžíce mletého koriandru

1 lžíce mletého kmínu

2 lžíce extra panenského olivového oleje

2 lžíce melasy z granátového jablka

1 lžíce škumpy

2 lžičky papriky

1 lžička mletého kardamomu

1 lžička skořice

1 ČL sušené limetkové šťávy a kůry ze 2 limetek

450 g řeckého jogurtu

Dusící kapalina:

500 ml šťávy z granátového jablka

500 ml jehněčího nebo kuřecího vývaru

2 lžíce melasy z granátového jablka

2 lžíce medu

1 velká sklenice červeného vína

Šťáva z 1 limetky

Preparation

Metoda:

Smíchejte všechny ingredience na marinádu v míse a umíchejte do pasty a rovnoměrně rozetřete po celé jehněčí plec. Pro dosažení nejlepších výsledků to udělejte 12-24 hodin před kouřením.

Nastavte si udírnu na 110 C a vložte do ní biskety s příchutí Bradley® ty vybíráš. Použili jsme Cherry, protože to milujeme s jehněčím.

Jakmile dosáhne teploty, přidejte jehněčí maso a nechte pod odkapávací pánví udit, aby zachytilo všechny ty krásné šťávy.

Na pánvi smíchejte všechny tekuté ingredience na dušení, přiveďte k varu a poté vařte 10 minut, aby byly horké, abyste je mohli použít v kroku 5.

Po 4 hodinách jehněčí vyjměte a posaďte na tác s pečící tekutou fólií přes horní část, aby se uzavřelo. Poté vložte jehně zpět do udírny s vypnutým nastavením kouře pomocí pouhého ohřevu (110 C) dalších 4-5 hodin nebo dokud vnitřní teplota nedosáhne 95 °C.

Jakmile jehněčí plec přibližně po 8–9 hodinách dosáhne vnitřní teploty 95 °C, měla by být velmi křehká. Vyjměte ho z udírny, nalijte tekutinu z dušení zpět do pánve a nechte jehněčí odpočívat na plechu pokrytém fólií po dobu alespoň 30 minut.

Zredukujte mozkovou tekutinu na konzistenci omáčky – po dokončení by měla pěkně pokrýt zadní stranu lžíce.

Po pěkném odpočinku by jehně mělo odpadávat od kosti. Maso vytáhněte a vývar použijte jako omáčku.

Můžete to podávat se všemi obvyklými ozdobami z pečených večeří nebo to můžete o Velikonocích zachovat uvolněnější a podávat to jako zábal, jako jsme to dělali s domácím chlebem, čerstvou mátou a koriandrem a pěknou lžící řeckého jogurtu. Naprosto chutné a pěkné a jednoduché.

Třešeň
 Dřevo

Třešňové biskety pro kuřáky Bradley

Cherry Bisquettes poskytují jemné, sladké a ovocné aroma ideální pro uzení drůbeže, ryb, mořských plodů, hovězího, vepřového, jehněčího, vodní drůbeže, zeleniny a sýra.

Shop Now