Smoked Pigeon Breast, Pancetta & Salted Caramel Walnut Salad

Uzené holubí prsa, Pancetta & Salát z vlašských ořechů se slaným karamelem

Sandra Tate

Ještě není čas vzdát sa salátů, ale teď máme podzim! Pigeon nabízí seriózní chuťový punč, ale také těží ze závanu kouření, pak se spojí se slano-sladkou chutí těchto vlašských ořechů, to je něco vznešeného.

Ingredients

1-2 prsa na osobu

100 g půlky vlašských ořechů

20 g másla

25 g cukru

Sůl a pepř

Pancetta

Máslo

Preparation

Zde v Totnes je holub k dostání u všech tří našich řezníků z High Street, ale rozhodl jsem se koupit od toho, kdo se obejde bez tvrdších částí ptáka a prodává holubí prsa v balení po 2, 4 nebo 6.

Holub může tak velmi snadno ztvrdnout a vyschnout převařením a v ideálním případě by měl být podáván velmi růžový. Rozhodl jsem se proto udit svá holubí prsa studeným kouřem, abych jim dodal vnější chuť před vařením.

Osušte holubí prsa – povoluje 1-2 prsa na osobu - a uspořádejte na drátěný stojan Bradley Smoker, dobře rozmístěný, aby bylo zajištěno, že se všude kouří.

Nastavte udírnu na studený kouř a přidejte dubové biskety do zásobníku.

Téměř zavřete horní větrací otvor a nechte skříňku naplnit kouřem, než do ní na 20–30 minut umístíte rošt na prsa.

Vyjměte a dejte stranou.

Vlašské ořechy se slaným karamelem si připravte pražením na sucho 100 g půlky vlašských ořechů na mírném až středním ohni po dobu 5 minut, poté zvyšte teplotu a přidejte 20 g másla a 25 g cukru, přesouvá všechno kolem do kabátu.

Máslo i cukr rychle pění a jakmile cukr začne karamelizovat, vyjměte z pánve na studený talíř, nyní přidejte sůl ihned ochutnat.

Některé grilujte pancetta také křupat a odložit.

Vezměte si uzená holubí prsa, každý nakrájejte na 3 nugety, okořeňte sůl a pepřa smažte na pánvi do pěny máslo na středním/vysokém ohni, dokud nezhnědne (netrvá to déle než 2–3 minuty).

Přikryjte a nechte 6 minut odpočívat.

Nyní doprostřed každého talíře naaranžujte klíčky divoké rukoly a ředkvičky/vojtěšky, obklopte je slanými karamelovými vlašskými ořechy a poté opatrně přidejte holubí kousky, pancettu a pár kapek šťávy z pánve.

Ihned podávejte.

Dub
 Dřevo

Dubové biskety pro kuřáky Bradley

Nejuniverzálnějším dřevem ze všech je dub. Výborně se hodí k drůbeži, hovězímu, vepřovému, jehněčímu a zvěřině.

Shop Now