German Sausage

Uzený Německá klobása ReceptObjevte perfektní harmonii kouřového a slaného s naším delikátním uzeným německým uzeninným receptem zaručeným, že uspokojí vaše chuťové pohárky.

Ingredients

3 libry (1360 g) dobře vychlazeného hovězího, zvěřiny, losa nebo losa

1 libra (450 g) libového vepřového masa s 1 librou (450 g) vepřového tuku

Koření a další ingredience na 5 lb. (2,25 kg):

7 ½ lžičky (45 ml) Bradley Sugar Cure (Nepoužívejte více než toto množství.)

2 ČL (10 ml) černého pepře, jemně mletého

1 lžička (5 ml) soli (volitelně – viz níže)

1 ČL (5 ml) hořčičného semene, mleté

1 ČL (5 ml) celerového semínka, mletého

1 lžička (5 ml) česnekového prášku

½ lžičky (2,5 ml) koriandru

½ lžičky (2,5 ml) muškátového oříšku

½ šálku (120 ml) chlazené vody

1 šálek (240 ml) jemně práškového odstředěného mléka

Poznámka: Pokud maso váží více nebo méně než 5 liber (2,25 kg), množství aplikované směsi na nakládání musí být úměrné této hmotnosti. Pokud je například hmotnost masa 2 ½ libry (1,15 kg), pak je třeba každou přísadu, včetně Bradley Cure, rozpůlit.

Preparation

Pouzdra:

Před použitím namočte vláknité obaly na 30 minut do vody. Pokud používáte pouzdra o průměru 2 ½ palce (6,4 cm), která jsou asi 12 palců (30 cm) dlouhá, budete potřebovat čtyři z nich.

Maso:

Pomocí 3/16palcového (4,8 mm) talíře namelte 3 libry (1360 g) dobře vychlazeného hovězího, zvěřiny, losa nebo losa. Maso zvěřiny by mělo být před mletím zbaveno veškerého tuku. Dále umelte 1 libru (450 g) libového vepřového masa s 1 librou (450 g) vepřového tuku. Pokud chcete, aby bylo maso jemnější, protáhněte veškeré maso mlýnkem dvakrát. Maso důkladně vychladíme.

Smíchejte Bradley Sugar Cure, koření, vodu a sušené mléko ve velké míse, dokud nebudou ingredience jednotné. Pro normální chuť soli přidejte volitelně 1 lžičku soli; pro jemnou slanou chuť sůl vynechejte.

Přidejte maso do kořenící směsi a dobře promíchejte hnětením asi 3 minuty.

Uzeninu naplníme do vláknitých střívek. Vložte kabelovou sondu elektronického teploměru do otevřeného konce jedné z klobás a uzavřete pouzdro kolem sondy řeznickým provázkem.

Naplněné klobásy dejte přes noc do lednice.

Kouření:

Vyjměte klobásu z chladničky a vložte ji do udírny, která byla zahřátá na 150 °F (65 °C). Udržujte tuto teplotu bez kouře, dokud nebude plášť suchý na dotek. (Případně osušte kryt před elektrickým ventilátorem.)

Zvyšte teplotu na 160 °F (71 °C) a uďte klobásu po dobu 3 až 6 hodin.

Pokud chcete klobásu vařit v udírně, zvyšte teplotu na 180 °F (82 °C) a horkým kouřem, dokud vnitřní teplota nebude 160 °F (71 °C).

Před použitím chlaďte přes noc.

Návod připravil Warren R. Anderson, autor knihy Mastering the Craft of Smoking Food.