Sugar Cured Venison Jerky Recipe

Uzený cukr vyléčený Zvěřina trhaná ReceptPokud jste fanouškem zvěřiny, náš uzený cukrový zvěřinový trhaný recept je nutností! Tento trhaný je, že jemná řezy masa, které jsou vyléčeny sladkou a pikantní směsí koření a pomalu, je to trhané občerstvení pro každou příležitost.

Ingredients

Koření na 5 lb (2,25 kg) nakrájeného masa:

3 polévkové lžíce (45 ml) Bradley Cure – jakákoli příchuť (Nepoužívejte více než toto množství.)

1 ČL soli

1 ČL kajenského pepře

4 lžičky (20 ml) zázvorového prášku

4 lžičky (20 ml) česnekového prášku

4 lžičky (20 ml) pepř, černý

6 PL (5 ml) tekuté medovo-sójové marinády

4 lžíce mletého pepře

Poznámka: Pokud maso váží více nebo méně než 5 liber (2,25 kg), množství aplikované směsi na nakládání musí být úměrné této hmotnosti. Pokud je například hmotnost masa 2½ libry (1,15 kg), pak je třeba každou přísadu, včetně Bradley Cure, rozpůlit.

Preparation

Příprava a koření:

Začněte s kusy masa, spíše než s masem, které bylo nakrájeno na steaky nebo kotlety. (Steaky a kotlety jsou krájeny napříč zrnem masa. Proto nejsou vhodné pro trhané maso.) Maso důkladně vychlaďte. Studené maso se snadněji krájí a zpomaluje se růst bakterií.

Z masa odřízněte tuk. Je nemožné odstranit pruhy tuku, které jsou z masa mramorované, ale měli byste odstranit veškerý tuk, který lze snadno odstranit.

Pomocí dlouhého krájecího nože nebo elektrického kráječe na maso nakrájejte proužky o tloušťce 1/4 palce (7 mm). Proužky by měly být široké 1 až 2 palce (2,5 až 5 cm). Maso se musí krájet se zrnem, ne napříč zrnem. Pokud je maso naříznuté napříč zrnem, bude po usušení příliš křehké. Zatažením za konce proužku můžete zjistit, zda byl pás správně odříznut se zrnem. Pokud byl správně naříznut se zrnem, pás se natáhne; pokud ne, svalová vlákna se oddělí a pruh se roztrhne.

Během přípravy kořenící směsi maso znovu ochlaďte.
Směs koření dobře promíchejte, dokud se všechny přísady nerozpustí. Směs dobře vychlaďte. Přidejte nudličky masa a čas od času je promíchejte, zvláště během prvních několika hodin nakládání. Dejte na 2-3 dny do lednice za občasného promíchání.

Sušení a uzení Jerky:

Umístěte proužky na udírny nebo je položte do drátěných udicích košů. (Vhodnější jsou koše z drátěného pletiva; zavěšení proužků umožní zpracování většího množství produktu, ale použití košů usnadňuje a urychluje zpracování.) U hovězího, vepřového ani jiného masa není teploměr vyžadován, pokud jsou dodrženy navrhované vysoké teploty a dlouhé doby zpracování. Můžete použít běžnou udírnu se zdrojem tepla uvnitř. Pro usnadnění sušení by měla být klapka udírny zcela otevřená.

Sušte při 140°F (60°C) bez kouře, dokud povrch neuschne. To bude vyžadovat alespoň jednu hodinu. Pokud jsou proužky na drátěném pletivu, otočte je po 30 až 45 minutách, abyste zabránili slepení.

Zvyšte teplotu na 160 °F (71 °C) a kouřte 2 nebo 3 hodiny s Hickory Bisquettes.

Zvyšte teplotu na 175 °F (80 °C) a pokračujte v sušení bez kouře, dokud nebude hotovo. Toto konečné sušení a vaření bude vyžadovat asi tři hodiny. Když je trhanec hotový, bude mít asi poloviční tloušťku než syrový trhanec a zdá se, že ztratil asi 50 % své hmotnosti. Trhlina se při ohnutí neutrhne, ale několik svalových vláken se roztřepí. Pokud se trhanec suší, až při ohýbání praskne, bude mít trhanec delší trvanlivost, ale nebude tak chutný.

Nechte jitrnici vychladnout na pokojovou teplotu a buď ji zmrazte nebo zchlaďte.

Poznámka: Pokud je chuť soli příliš jemná, při příštím vaření tohoto produktu přidejte do seznamu přísad asi 1 lžičku soli. Pokud je chuť soli příliš silná, snižte množství Bradley Cure asi o 1 čajovou lžičku.