Smoked hazelnut potatoes with bacon, jalapeño and cheddar cheese

Uzené oříškové brambory se slaninou, jalapeňo a sýrem čedar

Thomas Karlstein

Při uzení jídla je snadné zaměřit se na hlavní cíl – protein.

Ingredients

4-6 lidí:

6 středně velkých brambor (pevná odrůda)

240 g slaniny

(2 balení) máslo (studené)

3 dl strouhaného sýra čedar

1 dl nakrájeného nakládaného jalapeña

nakrájená pažitka

Nasekaná petržel

Sůl a pepř

Preparation

Můžete kouřit hrudí, nějaký rybíz, kuřecí křidélka, ryby nebo korýše. Maximálně ve výjimečných případech může někdo shodit semaforovou papriku, která smí jít vedle. -"Vypadá to pěkně s trochou barvy na límci..." Pokud je uzený doplněk někdy dovolen, aby udělal výraznou parádu v nepořádku nebo omáčce, může se vesele počítat. Už dříve jsem se snažil tlačit na to, abych jen slepě nezíral na hlavní detail.

Mimo jiné tu máme uzenou sůl, lékořici, lilek pro baba ghanoush, ale také křepelčí vejce, která se podávala s jeseterovým rumem. Vedlejším projektem může být i kouření.

Tentokrát si vezmeme něco opravdu švédského, ale uděláme to bezostyšně americkým. Mluvím o doplňku, který způsobí, že každý BBQ-zachráněný dlouho-konzervovaný vousáč ochabne v kolenou. Samozřejmě to není to nejužitečnější, co se z kouře vyklubalo, naopak. Tohle je k ničemu. Stejně jako když jste ztratili veškerou naději pro sebe a jen se chcete řítit warpovou rychlostí přímo do nejbližší žilní stěny. Pokud byste měli před sebou vidět doporučený denní příjem kalorií jako koláčový graf, pak jste s tímto příslušenstvím ujeli již tři kola v kruhu. A pak jsem usoudil, že jste ještě nestihli ochutnat, s čím jste si tuto přílohu vybrali.

Vedlejším efektem, o kterém mluvím, jsou lehce uzené oříškové brambory plněné domácí uzenou slaninou a strouhané spoustou sýru čedar. Pro mírné snížení hladiny cukru v krvi pak vše obložíme nakrájeným nakládaným jalapeñem, pažitkou a petrželkou. Zelená má takový vliv na hladinu cukru.

Dnes budeme potřebovat veškerou zelenou, kterou můžeme získat. Uzené oříškové brambory se slaninou, jalapeño a sýrem čedar -

Metoda:

Zmrazte plátky slaniny na sendvičovém papíře. Předehřejte udírnu na 160°C. Nechte klapku zavřenou. Brambory oloupejte. Pak to vystřihněte ve stylu Hasselback. (Brambory vložíme do vařečky a krájíme, dokud je lžíce nepřijme. Krájíme na zhruba milimetry tenké plátky, všechny plátky musí držet pohromadě.)

Nakrájenou mraženou slaninu nakrájejte na kousky podobné výšce a šířce jako průměr brambor. Mezi plátky brambor vložíme plátky mražené slaniny. Plátek slaniny mezi každým řezem je možná trochu moc, ale klidně si dejte plátek slaniny v každém druhém řezu.

Vložte do litinové pánve, která zadrží kouř. Okořeníme černým pepřem. Nastrouhejte na studeném másle struhadlem na sýr.

Poté brambory pečeme v kouři (bez přidaného kouře) pod pokličkou/alobalem asi 1,5 hodiny. Během vaření brambory párkrát potřeme (více) máslem. Poté odstraňte víko nebo fólii a nechte běžet s kouřem další hodinu. Před poslední půlhodinou se vrhněte na sýr čedar. Pečte dalších 30 minut. Pokud chcete více kouřové chuti, můžete samozřejmě generátor kouře spustit dříve během vaření.

(V závislosti na velikosti brambor se může doba vaření mírně lišit. Před podáváním brambory vyzkoušejte špejlí.) Nakonec poklaďte nasekaným jalapeñem, pažitkou a petrželkou. Podávejte například s rybízem, hrudí, kuřecími křidélky, mořskými plody nebo bílou rybou. Nezapomeňte na salát.

Odrůda
 Balíček

5 různých příchutí bisket pro Bradley Smoker

Toto balení odrůd obsahuje 24 kusů jablka, olše, mesquite, bílého ořechu a javoru pro různé příchutě.

Shop Now