Cure, Smoke, Boil, Glaze & Bake...

Lék, Kouř, Vařte, glazura a péct ....

Sandra Tate

Gammon na Vánoce musí být tam pro lehký oběd, sendviče nebo studený střih.

Ingredients

Preparation

Nejsem velkým fanouškem gammonu jako hlavního chodu, ale o Vánocích to musí být na lehký oběd, sendviče nebo talíř uzenin. Tento malý joint to zakryje a je to perfektní projekt pro začátečníky pro vyléčení a kouření.

Skromný kus vepřového masa o hmotnosti do kilogramu lze nasucho vytvrdit za 4–5 dní, díky čemuž je tento projekt ideální i pro začátečníky.

VYTVRZOVÁNÍ:

Pro 1 kg vepřového masa (oříznuté od kůry, svázané a nejlépe ne silnější než 7-8 cm) budete potřebovat kúru 25 g hnědého cukru, 50 g nakládací solia volitelný 5 g nakládacího koření, lehce rozdrcený. To vše smíchejte dohromady a vetřete do povrchu masa ze všech stran, zatlačte do štěrbin a před umístěním na dno lednice pevně zabalte do několika vrstev potravinářské fólie. Nechat to pro 5 dní poté rozbalte (zjistíte, že vepřové maso má hlubší barvu díky konzervační soli a suchá nálev je nyní lepkavá/vlhká), poté důkladně opláchněte a zcela osušte kuchyňským papírem.

STUDENÉ KOUŘENÍ:

vybavte Bradley Smoker nástavcem pro studený kouř. Do hromádky přidejte hodně jablečného dřeva nebo dubových bisket. Nechte skříň naplnit kouřem, než do ní přenesete vepřové maso na mřížku Bradley. Studený kouř po dobu 2-3 hodin, v závislosti na vašem osobním vkusu pro stupeň kouřivosti.

VAŘÍCÍ:

Pro uvaření jointu je dobré ho podusit doměkka v dostatečném množství vody, aby byl spoj pokrytý. Jakmile pánev přivedete k varu, snižte ji na mírné probublávání a nechte ji vařit 20 minut/500 g hmotnost masa.

GLAZOVÁNÍ A PEČENÍ:

Zatímco se joint dusí, předehřejte troubu na 180 °C/350 °F. Vytvořte glazuru roztavením a zakulacená lžíce marmelády na pánvi spolu s stroužek česneku, oloupané a rozdrcené na kaši. Klobásu vyjměte z pánve a osušte na kuchyňském papíře. Přendáme do menší zapékací mísy a potřeme marmeládovou polevou a poté dopečeme 25 minut/kg hmotnost kloubu. Teď už by to mělo opravdu krásně vonět a barvit. Před nakrájením na tenké plátky nechte úplně vychladnout. Zjistíte, že sladká, kouřová chuť je neodolatelná!

Jablko
 Dřevo

Jablečné biskety pro kuřáky Bradley

Lehké, ovocné a lehce nasládlé kouřové aroma, které se snoubí s drůbežím, hovězím, vepřovým, jehněčím a sýrem.

Shop Now