Old Fashoined Frankfurters Sausages Recipe

Uzený Staromódní Frankfurters Klobásy receptTyto kouřové a šťavnaté klobásy nabízejí nostalgickou chuťovou zážitek, který vás přepraví zpět k nadčasové přitažlivosti tradičních Frankfurters, ideální pro užívání si chutné občerstvení.

Ingredients

Koření a další přísady na 5 lb. (2,25 kg):

7½ lžičky (37,5 ml) Bradley Sugar Cure (nepoužívejte více než toto množství)

1 polévková lžíce (15 ml) mletého koriandru

2 lžičky (10 ml) cibulového prášku

2 ČL (10 ml) černého pepře, jemně mletého

1 lžička (5 ml) soli (volitelně – viz níže)

1 ČL (5 ml) hořčičného semene, mleté

½ lžičky (2½ ml) česnekový prášek

½ lžičky (2½ ml) majoránka

½ lžičky (2½ ml) palcát

2 vejce, velká, dobře rozšlehaná

⅔ šálku (160 ml) vody

1 šálek (240 ml) jemně práškového odstředěného mléka

Poznámka: Pokud maso váží více nebo méně než 5 liber (2,25 kg), množství aplikované směsi na nakládání musí být úměrné této hmotnosti. Pokud je například hmotnost masa 2 ½ libry (1,15 kg), pak je třeba každou přísadu, včetně Bradley Cure, rozpůlit.

Preparation

Pouzdra:

Připravte si 14 stop (420 cm) prasečího střeva o malém průměru; důkladně opláchněte. Namočte do vody, přes noc v lednici. Před použitím znovu opláchněte.

Maso:

Namelte 3 libry (1360 g) tučného vepřového zadku a 2 libry (900 g) hovězího sklíčidla s 3/16palcovým (4,8 mm) talířem – nebo použijte talíř s menšími otvory, pokud je k dispozici. Pokud se maso mele dvakrát, napodruhé bude o něco jemnější. Maso důkladně vychladíme.

Smíchejte Bradley Sugar Cure, koření, vodu a odstředěné mléko v 8litrové (8litrové) nerezové míse, dokud nejsou důkladně promíchány a sušené mléko se rozpustí. (Pro normální chuť soli přidejte volitelně 1 čajovou lžičku soli, pro jemnou slanou chuť sůl vynechejte.)

Přidejte maso a dobře promíchejte rukama (asi 3 minuty). Znovu se uklidněte.

Klobásu nacpěte do vepřových střívek a provaz párku stočte do článků.

Dejte do lednice alespoň na hodinu – lepší je přes noc.

Pokračujte ve zpracování pomocí jedné ze dvou níže popsaných možností. (Frankfurtery jsou tradičně uzené.)

Vaření a kouření:

Možnost 1 - uzené za horka

Chcete-li párky udit horkým kouřem, zavěste surové články do udírny o teplotě 65 °C, dokud nebude vnější strana suchá na dotek (to bude vyžadovat alespoň 30 minut).

Ujistěte se, že je klapka zcela otevřená. Postupně zvyšujte teplotu na 180 °F (82 °C). Zavřete klapku co nejvíce, abyste snížili proudění vzduchu a tím omezili dehydrataci. Horký kouř při této teplotě, dokud vnitřní teplota nedosáhne 160 °F (71 °C). Vyjměte články z udírny a postříkejte je studenou vodou, dokud vnitřní teplota neklesne pod 43 °C. Nechejte při pokojové teplotě asi 30 minut. Před jídlem dejte přes noc do lednice. To umožňuje zjemnění chuti kouře. Zmrazte odkazy, které nebudou spotřebovány do dvou dnů.

Možnost 2 - uzení a vaření v páře

Vaření v páře bude mít za následek menší smrštění než vaření v udírně. Postupujte podle pokynů pro kouření za tepla (výše), ale sejměte články z udírny, když je vnitřní teplota asi 57 °C. Klobásu vařte v páře, dokud nebude vnitřní teplota 160 °F (71 °C). Postříkejte studenou vodou, nechte asi 30 minut při pokojové teplotě a dejte do lednice.

Alternativně, po uzení, uložte frank v 180°F (82,2°C) vodě, dokud vnitřní teplota nedosáhne 160°F (71°C). Okamžitě snězte, nebo postříkejte vodou a chlaďte nezakryté. Po vychladnutí klobásu zabalte do plastových sáčků. Zmrazte odkazy, které nebudou spotřebovány do dvou dnů.

Návod připravil Warren R. Anderson, autor knihy Mastering the Craft of Smoking Food.