Chaurice - Hot Creole Sausage Recipe

Uzený Chaurice - recept na horkou kreolskou klobásuChaurice (Shore-ese) je kreolská klobása, která je srovnatelná se španělským chorizem a, stejně jako Chorizo, se zdá, že existuje obrovské množství verzí. Některé verze jsou teplejší než jiné. Chaurice je považována za nejžhavější v Creole a Cajun Cuisine. Byl to oblíbený v Louisianě z 19. století a věří se, že přišel do Louisiany se španělštinou. Je to obecně čerstvé, ale může být studené nebo horké uzené. Zjistil jsem, že tato verze není mnohem teplejší než horká italská klobása, ale moji příbuzní a přátelé to považují za horké.

Ingredients

4 Lb vepřový zadeček - na kostky

1 lb vepřový sádlo hřbet nebo vepřové sádlo - kostky

1 středně žlutá cibule, hrubě nakrájená (asi 7-9 uncí)

¼ šálku chilského prášku z Nového Mexika; aka Anaheim nebo (paprika)

¼ šálku mletého česneku (1½ unce)

2 lžíce kosher soli Morton

1 lžíce kajenského pepře

1 PL horké drcené červené papriky

2 PL čerstvě mletého černého pepře

2 ČL sušených lístků tymiánu – drcených

1 ČL kmínu

¾ lžičky mletého nového koření

1½ ČL bílého cukru

3 bobkové listy, jemně rozdrcené

½ šálku čerstvé širokolisté petrželky - nasekané (asi 1 unce)

1¼ lžičky růžové soli (volitelné, ale musí být přidáno, pokud plánujete uzení klobásy)

10 stop 32-35 mm vepřového střívka (volitelné), namočené a opláchnuté.

Preparation

Ve vroucí vodě spařte cibuli 2 minuty. Vyjměte z vody, sceďte a opláchněte pod tekoucí studenou vodou, dokud nevychladne. Poznámka: Dávám přednost mletí a orestování cibulky na pánvi lehce postříkané olejem, vychladnout; poté je přidejte do směsi mletého masa. Tímto způsobem získám cibuli, která má stejnou velikost. Ujistěte se, že cibule nezhnědne.

V malé misce smíchejte všechny ingredience (kromě vepřového a petrželky) a dobře promíchejte. Vložte vepřové maso do velké mísy a přidejte k vepřovému masu smíchané přísady. Promícháme, aby se maso rovnoměrně obalilo. Zakryjte a dejte do chladničky alespoň na 1 hodinu, ale ne déle než 24 hodin. Poznámka: Rád nechávám tuhnout přes noc; přibližně 10-12 hodin.

Ujistěte se, že veškeré vybavení a maso jsou studené; umelte maso do misky zasazené do ledu pomocí mlýnku na maso vybaveného ¼-palcovou raznicí. Poznámka: Pokud chcete uzeninu s hrubou texturou, použijte ⅜ nebo ½ palcovou kostku nebo nahrubo nasekejte maso v kuchyňském robotu.

Po rozemletí můžete z klobásy tvarovat placičky, polena nebo směs nacpat do připravených 32–35 mm vepřových střívek nebo střívek podle vašeho výběru. Pokud plníte klobásu, vytvarujte ji do 6-palcových článků nebo do kroužků.

V této fázi můžete ponechat nevařené, vařené nebo uzené před chlazením a / nebo zmrazením pro delší skladování.

Vaření:

Klobása Chaurice se obecně nevaří předem, ale lze ji pro pohodlí uvařit předem.

Velkou pánev nebo pánev lehce naolejujte a ujistěte se, že mezi klobásami je dostatek místa; alespoň ½ palce. V případě potřeby vaříme po dávkách.

Předehřejte pánev na středně nízkou teplotu a vložte do ní klobásu (nepřecpávejte). Vařte, dokud spodek klobásy pěkně nezhnědne. Pomocí kleští otočte klobásy.

Po otočení klobásu přikryjeme a dále vaříme 8 minut.

Odstraňte víko a zkontrolujte teplotu. Vnitřní teplota by měla být 148ºF až 150ºF. Pokud klobása nedosáhla této teploty, pokračujte ve vaření se sklopenou pokličkou.

Odstraňte z ohně a podávejte s rýží nebo fazolemi nebo obojím. V opačném případě uložte do chladničky nebo po vychladnutí klobásy zmrazte.

Kouření:

Klobása Chaurice se obecně neudí, ale pěkně se zakouří pro snadné budoucí použití.

POZNÁMKA: Pokud budete klobásu udit podle těchto pokynů, musíte přidat růžovou sůl. Jen si uvědomte, že přidaná růžová sůl mění chuť. Pokud jste nepřidali růžovou sůl, jedinou možností uzení je uzení/vaření při 225ºF nebo vyšší (bez doby sušení), dokud klobása nedosáhne vnitřní teploty 150ºF.

Před použitím kouře musíte klobásu vysušit na vzduchu. Můžete to udělat buď tak, že je přes noc odkryté sušíte v lednici, umístíte je na kuchyňskou linku před ventilátor, dokud střívka nevyschnou, nebo je umístíte do předehřáté 110-120ºF udírny s větracím otvorem dokořán po dobu asi 30 minut až hodinu, dokud klobása nebude suchá na dotek. Poznámka: Klobásu můžete buď uspořádat na rošty, nebo ji zavěsit na hmoždinky, které byly naříznuty tak, aby pasovaly na udírnu.

Po zaschnutí klobásy zavřete větrací otvor na ¼, zvyšte teplotu na 130-140ºF a aplikujte 2-3 hodiny kouře. Poznámka: Pokud jste klobásu sušili v udírně, otočte stojany shora dolů a zepředu dozadu; před aplikací kouře. Pokud jsou zavěšeny pomocí hmoždinek, otáčejte zepředu dozadu. Raději je pokládám na stojany, pro snadnější otáčení. Na kouřovou příchuť jsem použil pekanový ořech, ale lze použít javor, jablko nebo hickory.

Po použití kouře klobásu znovu otočte. Zvyšte teplotu skříně na 170-180ºF a pokračujte v kouření, dokud vnitřní teplota nedosáhne 150ºF.

Vyjměte klobásu z udírny a okamžitě ji šokujte v lázni s ledovou vodou, dokud klobása nevychladne a zastavíte proces vaření.

Vyjměte klobásu z lázně; vysušte na vzduchu nebo osušte papírovými ručníky. Pro delší skladování chlaďte nebo zmrazte.

Kredit receptu: Habanero Smoker

Pekanový ořech
 Dřevo

Pekanové biskety pro kuřáky Bradley

Se sladkou a jemnou chutí, která z něj dělá jemnějšího bratrance Hickory, se pekanové bisquette dobře hodí k drůbeži, hovězímu, vepřovému, jehněčímu, zvěřině a vodní drůbeži.

Shop Now