Bradley Smoked Bacon

Bradley Uzená slanina

Sandra Tate

Zastavil jsem se za svého kuřáka Bradley se zdravou směsí vzrušení a strachu, v neposlední řadě od přípravného čtení, které jsem udělal, bylo tak matoucí, jak to bylo užitečné.

Ingredients

(Podává 2)

50 g lehce uzené slaniny nakrájené na sádlo

4 vejce z volného chovu

10 g másla

1 lžíce crème fraîche

2 plátky křupavého chleba

sůl pepř

Preparation

Přirozeně toužím po tom, abych si nakrájel svou první stranu dokonale uzeného lososa nebo vsunul uzenou ústřici do vnitřku filetového steaku, ale nejlepší je naučit se plazit, než se vydám drahým cvalem. Takže nudličky vepřového bůčku se zdály být dobrým výchozím bodem, velmi levné, ale také extrémně univerzální, pokud budou úspěšné.

Při tloušťce pouhých 2 cm se pruhy na břiše snadno vytvrzovaly, byly pěkné a jednotné, žádné silné oblasti.

Lék:

Použil jsem směs soli na světle hnědý cukr v poměru 3:1 a kousky jsem na to položil a přikryl. Přikryté a chlazené přes noc produkovalo spoustu tekutiny a změnilo se ze světle růžového vepřového na červenohnědou slaninu (samotná radost pro začátečníka!) a na dotek byl pevný.

Opláchla jsem a na několik minut namočila, osušila a nakrájela několik tenkých plátků, abych je vyzkoušela na náročném synovi.

Nasucho smažené krásně barvilo, nevytvářelo vůbec žádnou tekutinu a chutnalo překvapivě dobře. Pro začátečníky je to skvělý nástroj na budování sebevědomí a důrazně doporučuji, abyste to zkusili. To, co se mi podařilo zachránit před synem, se vrátilo na pár dní do lednice, kde to ještě trochu uschlo, než jsem to přešel na studené vykuřování.

Způsob kouření:

Problém číslo jedna; kuřák poměrně rychle stoupl na 30°C, příliš teplo na studené uzení. Adaptér na studený kouř je nezbytný i v chladném počasí. Po vytřídění jsem slaninu dopřál jen krátkým 30 minutám uzení (osobní preference pro lehce uzené jídlo) a tentokrát se slanina nakrájela na sádlo*. Vzhledem k tomu, že slanina se prodává za zhruba trojnásobek ceny vepřového bůčku, mohl bych ze slaniny přes noc udělat pravidelný zvyk. Jak můžete vidět z mé fotografie, snídaně byla chutnou pochoutkou. Znovu jsem to nasucho opražil, čímž vzniklo křupavé sádlo a dostatek tuku ze slaniny, abych dozlatova osmažil silný krajíc vlastního domácího chleba. Přidejte krémová míchaná vejce a presto! jeden velmi šťastný manžel.

* Kráječ slaniny? Sám dávám přednost rustikálnímu plátku a lardon je tak univerzální na saláty, dušená masa, omelety, koláče atd., proč jít na takové náklady?

Nasucho opečte spáleninu do zlatova a dokřupava. Vyjměte děrovanou lžící a udržujte v teple. Vraťte pánev na sporák a na zbylém tuku ze slaniny opečte plátky chleba dozlatova. Plátky položte na nahřáté talíře.

Pánev otřete a vraťte na sporák. Na středním plameni rozpustíme máslo a crème fraîche, aby bublaly. Rozklepněte vejce, trochu osolte, opepřete a vidličkou volně ušlehejte do krémové šlehačky (nepřevařujte na suchý tvaroh!).

Směs rozdělte na chleba a hojně posypte křupavou sádlem. Ihned podávejte.