Smoked Italian Cacciatore Salami Recipe

Uzený Italský Cacciatore Salami RecipptionS tímto uzeným receptem Cacciatore jsem dostal 15 pěkných klobás. Pokud jde o Salami, je tohle docela snadné. Namísto hovězího obalů používá standardní pouzdro, které může být obtížné najít. Širší hovězí pouzdra jsou také náročnější. Tyto tenčí salámy mohou vyléčit za pouhé 2 týdny, i když měsíc je lepší. Příchutě zde vytvářejí mocně kořeněné salami. Pokud chcete, můžete je vrátit zpět nebo je změnit. Nepořádáte jen soli, vytvrzující soli, dextróza nebo cukr a černý pepř. Po pouhých 4 hodinách studeného kouře dostanou pěknou červenou barvu.

Ingredients

Než začnete, kromě níže uvedených ingrediencí budete potřebovat také několik věcí:

  • Zvlhčovač nebo místo, kde může vlhkost dosáhnout 85 %
  • Místo, kde si můžete v tomto vlhkém prostředí pověsit klobásy.
  • Místo pro zavěšení uzenin po počátečním kvašení, nejlépe místo s vlhkostí asi 80 % a asi 55ºF
  • Vepřová střívka, která jsou k dostání v každém dobrém supermarketu (zeptejte se řezníka) nebo v řeznictví.

Tento recept dělá 5 liber, nebo asi 20-22 osmipalcových odkazů

4 libry vepřového nebo divočáka

1 libra vepřového tuku

40 gramů (asi 3 polévkové lžíce) košer soli

20 gramů (2 polévkové lžíce) cukru nebo dextrózy

6 gramů (asi čajová lžička) Instacure č. 2

1 PL česnekového prášku

2 ČL kmínu

1 PL mletého semínka koriandru

2 PL mletého černého pepře

1 lžička mletého chile

3 PL sladké papriky

20 gramů (asi 2 polévkové lžíce) startovací kultury T-SPX

¼ šálku destilované vody

¼ šálku červeného vína

Preparation

Maso a tuk dáme asi na hodinu do mrazáku. Chcete to blízko zmrazené, dokonce i trochu křupavé studené.

Maso a tuk nakrájejte na 1-palcové kousky. Odstraňte z vepřového masa co nejvíce stříbřité kůže a chrupavky.

Vložte asi 10 stop vepřových střev do teplé vody a odložte stranou.
Veškeré koření, sůl, nakládací sůl a cukr smícháme s masem a tukem. Nechte 1 hodinu vychladit v lednici.

Rozemlete přes hrubou matrici na vašem mlýnku. Pokud používáte ořez z kance – což znamená, že je tam hodně stříbrných kůží atd. – budete muset klobásu namlít jemněji. Broušte nejprve přes hrubou matrici, poté znovu přes jemnou matrici. Pokud potřebujete umlít dvakrát, nechte maso mezi mletím 15–20 minut ochlazovat v mrazáku. Během chladnutí masa vyčistěte mlýnek. Po čištění vše ponořte do ledové vody, aby se rychle ochladilo.

Mezitím prolijte vepřová střeva teplou vodou. To je propláchne a ukáže vám případné netěsnosti v pláštích. Až budete hotovi, vložte je zpět do teplé vody.

Změřte teplotu masa: Pokud je teplejší než 4 ºC, vložte jej zpět do lednice na 30 minut a znovu zkontrolujte.

Když je vepřové dobré a studené, připravte si startovací kulturu.

Jemně promíchejte startovací kulturu s destilovanou vodou a nechte 5 minut odstát.

Maso vyjměte a vložte do mixéru s těžkým nástavcem.

Přidejte startovací kulturu a víno, poté vše míchejte na nejnižším stupni po dobu 60-90 sekund. Uvidíte, jak maso změní texturu. Hledáte dobrou vazbu, kde se maso začíná lepit samo.

Vložte maso do plniče klobás a nacpěte ho do vepřových střev. Twist off na články asi 8 palců. Každý článek svažte kuchyňským provázkem.

Pověste články na sušicí stojan – k tomu se skvěle hodí dřevěný stojan na sušení prádla – a najděte jehlu. Špičku jehly zahřejte nad plamenem, dokud nebude svítit, abyste ji sterilizovali. Propíchněte pouzdro všude, kde uvidíte vzduchové kapsy.

Obvykle se neuzené, ale jelikož se jedná o typický italský lovecký salám, rozhodl jsem se jim dát dobré 4 hodiny studeného kouře, stejně jako německou loveckou klobásu Landjaeger. Nikdy se neobtěžoval srovnat klobásu jako u Landjaegera.

Nyní musíte klobásu zkvasit. Pověšené klobásy budete chtít stanovat černým plastem z některých pytlů na odpadky nebo jinou plastovou fólií. Pokud máte, dejte pod klobásy zvlhčovač. Opravdu chcete, aby zůstaly vlhké.

Nechte klobásy viset alespoň 24 hodin a až 48 hodin. Každých 6-12 hodin je postříkejte rozprašovačem, aby zůstaly vlhké. Toto je fáze fermentace, fáze, kdy startovací kultura, kterou používáte, porazí všechny špatné bakterie v klobáse.

Když jsou klobásy hotové, zavěste je do sušící komory. Používám starou lednici s regulátorem teploty a zvlhčovačem vzduchu. Před konzumací zavěste články alespoň na 2 týdny při vlhkosti asi 70-80 %. Můžete je nechat jít až 6 týdnů.

Uchovávejte v lednici nebo vakuově uzavřené v mrazáku.

Fermentace při 80º F po dobu 24 hodin, 95-97% vlhkost. Poté budou viset při 70-80% vlhkosti a 55º F po dobu tří až čtyř týdnů.