Polish Kielbasa Recipe

Uzený Polská Kielbasa ReceptŠťavnatá Kielbasa odborně kouřila a nabízí perfektní rovnováhu tradičních polských chutí a neodolatelné kouření.

Ingredients

Koření a další přísady na 5 lb. (2,25 kg):

7 ½ lžičky (37,5 ml) Bradley Sugar Cure (nepoužívejte více než toto množství)

1 lžička (5 ml) soli (volitelné – viz krok #1 níže)

1 lžička (5 ml) majoránky

1 lžička (5 ml) česnekového prášku

1 lžička (5 ml) černého pepře

⅔ šálku (160 ml) vody

1 šálek (240 ml) jemně práškového odstředěného mléka

Poznámka: Pokud maso váží více nebo méně než 5 liber (2,25 kg), množství aplikované směsi na nakládání musí být úměrné této hmotnosti. Pokud je například hmotnost masa 2 ½ libry (1,15 kg), pak je třeba každou přísadu, včetně Bradley Cure, rozpůlit.

Preparation

Pouzdra:

Připravte si 14 stop (210 cm) prasečího střeva o malém průměru; opláchněte a poté přes noc namočte do vody v lednici. Před plněním střívka znovu opláchněte.

Maso:

Vepřovou plec rozdrťte ¼-palcovým (6,4 mm) talířem.

Smíchejte koření, vodu a odstředěné mléko ve velké nerezové míse, dokud nejsou důkladně promíchány a sušené mléko se rozpustí. (Pro normální chuť soli přidejte volitelně 1 čajovou lžičku soli, pro jemnou slanou chuť sůl vynechejte.)

Přidejte maso a dobře promíchejte. Hněteme asi 3 minuty.

Naplňte klobásu do vepřových střívek a stočte nebo svažte provaz klobásy do osmi kroužků. Každý prsten bude mít obvod přibližně 1 ½ stopy (45 cm).

Vaření a uzení:

Možnost 1 - Horké uzené

Pokud si přejete párky udit horkým kouřem, zavěste syrové články do udírny o teplotě 60 °C, dokud nebude vnější strana suchá na dotek (to bude vyžadovat alespoň 30 minut).

Ujistěte se, že je klapka zcela otevřená. Postupně zvyšujte teplotu na 180 °F (82 °C). Zavřete klapku co nejvíce, abyste snížili proudění vzduchu a tím omezili dehydrataci. Horký kouř při této teplotě, dokud vnitřní teplota nedosáhne 160 °F (71 °C). Vyjměte je z udírny a ponořte je do studené vody, dokud vnitřní teplota neklesne pod 110 °F (43 °C). Nechejte při pokojové teplotě asi 30 minut. Před jídlem chlaďte přes noc; to umožňuje zjemnění chuti kouře. Zmrazte odkazy, které nebudou spotřebovány do dvou dnů.

Možnost 2 – Uzení a vaření v páře nebo pošírování

Vaření v páře bude mít za následek menší smrštění než vaření v udírně. Postupujte podle pokynů pro kouření za tepla (výše), ale sejměte články z udírny, když je vnitřní teplota asi 57 °C. Klobásu vařte v páře, dokud nebude vnitřní teplota 160 °F (71 °C), a ponořte je do studené vody, dokud vnitřní teplota neklesne pod 43 °C. Nechejte při pokojové teplotě asi 30 minut. Dejte do lednice. (Pařák lze improvizovat pomocí velké pánve se zvýšeným roštem uvnitř; přikryjte poklicí.)

Alternativně, po uzení, povařte klobásu ve vodě o teplotě 180 °F (82,2 °C), dokud vnitřní teplota nedosáhne 71 °C. Okamžitě snězte nebo je ponořte do studené vody, dokud vnitřní teplota neklesne pod 110 °F (43 °C). Chladit, odkryté. Po vychladnutí klobásu zabalte do plastových sáčků. Klobásu, která se do dvou dnů nespotřebuje, zamrazte.