Smoked Wild Alaskan Salmon

Uzený Divoký aljašský lososPři přípravě tohoto uzeného divokého aljašského receptu z lososa je důležité nechat pokožku zapnutou a odstranit všechny kosti. Nakrájejte na jednotné proužky. Nezapomeňte, že proužky budou mít tendenci padat nebo se prohýbat většími regály mřížky. Následující recept na solanku je zahrnut, abyste mohli začít, ale doporučujeme experimentovat s vlastním solí/cukrem, javorem, medem, paprikou, kořením, abyste si vytvořili vlastní. Při kouření používejte delší časy podávané pro silnější/vyšší ryby obsahu oleje. Obecně platí, že čím vyšší teplota používáte nebo čím déle kouříte, tím více masa vaří oleje. Maso se však v procesu stává sušičkou/tvrdší. „Náhodně“ jsem nechal stříbrný losos v rozmezí 140–150 ° F po dobu až 8 hodin. A vědět co? Stále se to ukázalo skvěle. Osobně věřím, že byste se museli pokusit udělat dávku kouře nepatřitelného nad kouřením/vařením. Pokud na maso dostanete bílé „boogers“, vaříte příliš vysoko/příliš rychle.

Ingredients

Filé z divokého lososa

Pro solanku:

1 galon studené vody

1 litr teriyaki NEBO sójové omáčky

1 hrnek nakládací soli

2 libry hnědého cukru

2 PL česnekového prášku

3 PL kajenského pepře

Preparation

Připravte rybu:

Filet z lososa. Nechte kůži a odstraňte všechny kosti. (Velmi důležité pro dokonalost!)

Jednotné proužky:

Maso nakrájejte na jednotné proužky o šířce 3/8 až 1/2” a délce 3–6” nebo tak dlouhé, jaké vaše udírny zvládnou. Klíčem je zde získat jednotnou tloušťku řezů pro jednotné nakládání a uzení. Délka je důležitá pouze pokud jde o vaše vlastní preference balení. Pásy budou mít tendenci padat nebo se prohýbat skrz větší mřížkové stojany.

Bring:

Namočte do vlastního receptu na solný roztok po dobu 12 hodin při teplotách v lednici. Aby bylo maso úplnější, umístěte přes vršek masa nerezovou nebo dřevěnou mřížku, aby se udrželo pod nálevem. Během procesu solení ryby několikrát promíchejte.

zasklení:

Umístěte ryby v jedné vrstvě na sušicí rošty a ujistěte se, že se kusy navzájem NEDOTÝKAJÍ. Vysušte na chladném, stinném místě, dokud se nevytvoří tvrdá pelikulka. Ryby budou mít pevnou, lesklou srst a na dotek budou mírně lepkavé. Proces sušení může pomoci urychlit ventilátor. Během procesu glazování otočte rybu 2-3krát, abyste zajistili dokonalejší glazování. Během procesu glazování můžete posypat určité koření (např. kajenský pepř) a/nebo vizuální zvýrazňovače (např. petrželové vločky).

Kouření:

Kouřte podle následujících pokynů Bradley Smoking:

100°-120°F (37,8-48,9C) po dobu 1-2 hodin, poté zvýšit na

140° (60C) po dobu 2-4 hodin, poté zvyšte na

175° (79,4C) po dobu 1-2 hodin do konce