Marlin

Uzený Marlin Salami ReceptExistuje mnoho druhů Salami. Většina druhů je po mnoho týdnů vyléčena a nejsou vařeny ani uzené. V žargonu výrobce klobásy má suché vytvrzování zvláštní význam; To znamená sušit surovou klobásu za podmínek kontrolované teploty a vlhkosti, dokud se hmotnost klobásy sníží o určité procenta.

Tento produkt obsahuje složky, které jsou u Salamis běžné, ale zpracování je spíše jako u Bologny; Není vyléčen a je plně vařen.

Ingredients

3 libry (1362 g) Marlinu

2 libry (908 g) mletého vepřového masa

Koření a další ingredience na 5 lb (2,25 kg):

7½ Tsp (37,5 ml) Bradley Maple Cure (Nepoužívejte více než toto množství.)

1 lžička (5 ml) soli (volitelné – viz krok #1 níže)

4 lžičky (20 ml) zrnek černého pepře – nalámaný

2 lžičky (10 ml) papriky

1 ČL (5 ml) černého pepře - mletého

1 lžička (5 ml) cibulového prášku

1 lžička (5 ml) česnekového prášku

½ ČL (2,5 ml) muškátového oříšku

½ ČL (2,5 ml) nového koření

¼ lžička (1,25 ml) kajenský pepř

2 polévkové lžíce (30 ml) javorového sirupu

½ Šálek (120 ml) vody

1 šálek (240 ml) jemně práškového odstředěného mléka

Poznámka: Pokud maso váží více nebo méně než 5 liber (2,25 kg), množství aplikované směsi na nakládání musí být úměrné této hmotnosti. Pokud je například hmotnost masa 2½ liber (1,15 kg), pak je třeba každou složku, včetně Bradley Cure, rozpůlit.

Preparation

Pouzdra:

Před použitím namočte vláknité obaly na 15 minut do vody. Pokud jsou 2, budou zapotřebí čtyři pouzdra½ palce (6,4 cm) v průměru a asi 12 palců (30 cm) na délku.

Maso:

Namelte 3 libry (1362 g) marlin a použijte 2 libry (908 g) mletého vepřového masa

Je důležité si uvědomit, že pokud chcete vyzkoušet různé masné výrobky, jako je kuřecí nebo tuňák, musíte zahrnout mleté vepřové maso, které působí jako pojivo.

Smíchejte koření, vodu a sušené mléko ve velké misce, dokud se ingredience dokonale nespojí. (Pro normální chuť soli přidejte volitelně 1 čajovou lžičku soli, pro jemnou slanou chuť sůl vynechejte.)

Do kořenící směsi přidáme maso a důkladně promícháme. Hněteme asi 3 minuty.

Uzeninovou směs naplníme do vláknitých střívek. Vložte kabelovou sondu elektronického teploměru do otevřeného konce jedné z klobás. Uzavřete pouzdro kolem sondy řeznickým provázkem.

Salám dáme přes noc do lednice.

Kouření a vaření:

Vyjměte klobásu z chladničky a vložte ji do udírny, která byla zahřátá na 150 °F (65 °C). Při sušení povrchu se ujistěte, že je klapka zcela otevřená. Udržujte tuto teplotu bez kouře, dokud nebude plášť suchý na dotek. (Případně osušte kryt před elektrickým ventilátorem.)
Zvyšte teplotu na 160 °F (71 °C) a uďte klobásu 3 až 6 hodin pomocí javorových bisket.

Pokud chcete klobásu vařit v udírně, zvyšte teplotu na 180 °F (82 °C) a horkým kouřem, dokud vnitřní teplota nebude 160 °F (71 °C). Místo vaření v udírně lze klobásy vařit v páře.

Chlazení:

Před použitím chlaďte přes noc.