alt="Smoked Steelhead Trout Recipe"

Uzený Pstruh Steelhead ReceptKouření Steelhead může být stejně obtížné nebo snadné, jak to zvládnete. A po několika dnech navíjení v monstrum Steelheads, zvětrávání chladu a drsnosti podél řeky, Easy začne znít docela pěkně.

V tomto receptu od Avid Angerhead rybáře Steve Huffaker se příprava přichází na jednoduchou suchou solanku a ledničku, což z něj činí jeden z nejjednodušších uzených receptů na ocelovou hlavu.

Ingredients

Suchá solanka:

1 hrnek hnědého cukru

¾ šálku košer soli

½ ČL mletého hřebíčku

½ ČL bílého pepře

Preparation

Zakryjte filety a nechte je přes noc v lednici, kde se nasáknou vlastní šťávou a absorbují koření.

Druhý den ráno filety omyjte vodou a nechte je 2 hodiny sušit na vzduchu. Na povrchu masa se tak vytvoří lepkavá pelikula, která pomůže udržet vlhkost.

Uzení filetů z Steelhead:

Nastříkejte nebo naneste olej na stojany na udírnu, aby se ryby nepřichytily, a položte ryby kůží dolů.

Studený kouř při nejnižší možné teplotě po dobu 3 hodin s použitím Alder, Hickory nebo dle vašeho výběru Bradley Bisquettes. Poté během 2 hodin postupně zvyšujte teplotu až na 170 °F.

Pokračujte v uzení při 170 °F po dobu 2 hodin, dávejte pozor, abyste nepřekročili 170 °F, jinak se struktura ryby změní na texturu převařené ryby. Hotovost posuďte podle vzhledu, omaku a vůně. V případě potřeby použijte potravinářský teploměr ke kontrole vnitřní teploty. Když dosáhne 140 °F, je hotovo.

Rybu necháme hodinu vychladnout při pokojové teplotě. Poté chlaďte odkryté přes noc. Druhý den ráno lze rybu zabalit do potravinářské fólie nebo dát do plastových sáčků. Požírat dle libosti.

Tento recept lze použít pro steelhead i lososa. Vyzkoušejte to pomocí některého z vašich oblíbených koření a dejte nám vědět, jak to dopadlo! Vždy se na vás těšíme.