Smoked Trout Recipe

Uzený Pstruh Recept



Tento uzený pstruhový recept můžete použít pro uzeného lososa. Chuť bude pro oba skvělá.

Ingredients

Filety o tloušťce ¾ palce (2 cm) – nebo méně

Za 5 lb. (2,25 kg) ryb:

polévková lžíce (45 ml) Bradley Demerara Cure (nepoužívejte více než toto množství)

1 lžička (5 ml) bílého pepře

1 lžička (5 ml) česnekového prášku

1 lžička (5 ml) cibulového prášku

Poznámka: Pokud maso váží více nebo méně než 5 liber (2,25 kg), množství aplikované směsi na nakládání musí být úměrné této hmotnosti. Pokud je například hmotnost masa 2 1/2 libry (1,15 kg), pak je třeba každou přísadu, včetně Bradley Cure, rozpůlit. Pokud budete používat více než jednu vytvrzovací nádobu, je nejlepší připravit směs na vytvrzení tak, aby odpovídala hmotnosti ryb v každé nádobě.

Preparation

Den 1 a 2:

Odměřte všechny ingredience do malé misky a míchejte, dokud nebudou jednotné.

Umístěte ryby do plastové nádoby na potraviny. Pokud jste na kůži udělali štěrbiny, vetřete do štěrbin trochu léčivé směsi. Naneste zbytek kúry na masitou stranu ryby; naneste kúru trochu silněji všude tam, kde je filet tlustý.

Zakryjte a dejte na 24 hodin do chladničky. Během této doby dvakrát jemně potřete povrch lososa, aby se kúra přerozdělila.

Den 3:

Připravte udírnu na sušení při 100 °F (40 °C).

Namažte kůži lososa olejem na salát; tento olej pomáhá předcházet tomu, aby se kůže přilepila k udírně.

Rybu položte na udící rošty kůží dolů. Sušte při 100°F (40°C) v kouřové komoře (bez kouře), dokud nebude povrch ryby suchý a hladký na dotek. Toto sušení bude vyžadovat asi 1 až 2 hodiny pro filet z lososa

Studený kouř při nejnižší možné teplotě asi 3 hodiny. Poté během dvou hodin postupně zvyšujte teplotu až na 170 °F (76 °C), aby se maso temperovalo. Pokračujte v kouření.

Pokračujte v kouření při 170 °F (76 °C) po dobu 2 hodin.

Nechoďte výše než 170 °F (76 °C); pokud je tato teplota překročena, struktura masa se může změnit na texturu převařené ryby. Pokud jsou filety tenké, měly by být hotové po 30 až 45 minutách dalšího uzení. Silnější filety budou vyžadovat více času. Zkušený kuřák dokáže posoudit propečenost podle vzhledu, dojmu a vůně.

Rybu necháme asi hodinu vychladnout při pokojové teplotě.

Nechte rybu přes noc odkryté v chladu.

Druhý den ráno mohou být ryby zabaleny do potravinové fólie nebo vloženy do plastových sáčků.