P10 Hot Smoked Haddock

P10 Horké Treska jednoskvrnná

Dan Shahin

Tuto teplou a uklidňující uzenou tresku jednoskvrnnou si můžete vychutnat jako brunch, oběd nebo večeři.

Ingredients

2 filé Treska jednoskvrnná

Solanka:

1L vody

50g Sůl

50 g hnědého cukru

+ jakékoli aromatické látky dle vašeho výběru. Použili jsme:

2 Bobkové listy

pomerančová kůra

Citrónová kůra

1 snítka tymiánu

Tento recept na slaný nálev byl vyroben pro 2 rybí filé, ale lze jej snadno zvětšit na více.

Preparation

Metoda:

Všechny ingredience solanky dejte do velké pánve a zahřívejte, dokud se sůl a cukr nerozpustí, a poté nechte vychladnout. Po vychladnutí tresku solnou solte po dobu 30–60 minut, poté opláchněte a osušte kuchyňskou utěrkou. Nechte oschnout na vzduchu, odkryté v lednici na mřížce alespoň 2 hodiny.

Jakmile vaše treska jednoskvrnná uschne a je připravena ke kouření, nastavte udírnu P10 na kouření bez tepla. Rádi používáme olši s bílou rybou, ale můžete zaměnit náš javor nebo jakékoli dřevo podle vašeho výběru pro podobně lahodné výsledky.

Tresku jednoskvrnnou vložte do udírny P10 a nechte 30 minut udit.

Po 30 minutách kouření nastavte teplotu udírny P10 na 75C.

Nechte tresku horkou kouřit přibližně 1,5–2 hodiny, aby dosáhl požadované vnitřní teploty 62 °C a podávejte horkou nebo vychlazenou a jezte studenou.

Jednoduše si rovnou vychutnejte nebo použijte horkou uzenou tresku jednoskvrnnou k přípravě lahodné paštiky přidáním vloček do směsi smetanového sýra, křenu, pažitky a citronové šťávy.

Olše
 dřevo

Olšové bikety pro kuřáky Bradley

Olše se běžně používá pro uzený losos kvůli své jemnější chuti. Díky své lehké, sladké a pižmové chuti se však jedná o jemnou kouřovou příchuť, která se hodí téměř ke každému pokrmu.

Shop Now