Classic Cold Smoked Salmon

Klasický Studený uzený losos

Sandra Tate

Studený uzený losos dobře zamrzne a je tam, úhledně nakrájený na balíčky a připraven na to, kdy ho potřebujete.

Ingredients

1 kg vykostěného filetu z lososa

300 g mořské soli

50 g tmavého melasového cukru

Preparation

Jsme tu na začátku prosince a je to ten správný čas předběhnout hru a vykouřit dostatek lososa, aby vás provázel svátečním obdobím na jednohubky, předkrmy a speciální snídaně z uzeného lososa, míchaná vejce a prosecco,

Studený uzený losos se dobře mrazí a je tam, úhledně nakrájený do balíčků a připravený na to, až ho budete potřebovat – taková byla teorie,

Syn č.2 už dva z těchto vzácných balíčků vyprovodil!

Léčení lososa

Můj 1 kg tlustý filet z lososa ve střední části dal asi 800 g úžasného uzeného lososa – pamatujte, že váha se v procesu sušení ztrácí a kůže je kožovitý zbytek.

Připravte filet tak, že palcem přejedete po linii kostí a poté je jednu po druhé vyjmete pinzetou.

Pro to 1 kg vykostěného filetu z lososa Použil jsem lék vyrobený z 300 g mořské soli důkladně promíchat s 50 g tmavého melasového cukru.

Vezměte čistou, suchou nádobu o velikosti, do které se ryba pohodlně vejde, a nasypte na dno asi pětinu léku, než do ní položíte lososa kůží dolů. Zbývající kúru rovnoměrně rozetřete po povrchu dužiny a rozetřete jako kůrku.

Přikryjte a dejte přes noc do chladu 12 hodin.

Lék nyní odebral vlhkost z ryb a vytvořil melasovou tmavou tekutinu kolem lososa.

Vyjměte z nádoby a velmi důkladně opláchněte, zbývající vytvrzení zlikvidujte.

Kůže ryb bude velmi pevná a kožovitá.

Poklepejte na kuchyňský papír, poté položte kůží dolů na mřížku Bradley a nechte na vzdušném chladném místě alespoň 3 hodiny k dalšímu vysušení povrchu.

Připravte Bradley Smoker tak, že jej postavíte pomocí nástavce pro studený udírnu a přidáte plnou sadu Whisky dubové biskety do zásobníku.

Před přemístěním lososa doprostřed skříně nechte udírnu dostatečně dlouho v provozu, aby se skříň naplnila kouřem.

Studený kouř na cokoli do 10 hodin - kouřil jsem svůj 6 hodin a bylo to perfektní.

Zakryjte a dejte přes noc do lednice, poté nakrájejte co nejtenčím, velmi ostrým ostřím a položte na nepromastitelný papír v upřednostňovaných množstvích, pak zabalte a zmrazte – oh, a nechejte si nějaké k okamžité konzumaci!

Whisky
Dub

Whisky Oak Biquette pro kuřáky Bradley

Speciálně vytvořeno, aby dodalo každému pokrmu výraznou chuť. Dobře se kombinuje s červeným masem, vepřovým masem, rybami (zejména lososem) a těžkou zvěřinou.

Shop Now