Bradley Smoked Cod's Roe Taramasalata

Bradley Řádek uzené tresky Taramasalat

Sandra Tate

Úžasné, co pro vás udělá pár slunečných dnů a trochu tepla. Už jsem opustil kastrol a vrátil se do salátů, takže když jsem viděl nádherný projev tresky roesu u mého rybářů, nemohl jsem odolat nutkání udělat můj oblíbený řecký pokles, Taramasalata,

Ingredients

150 g uzených jiker z tresky

100 g starého bílého chleba, nastrouhaný

1 stroužek česneku, rozdrcený

šťáva z citronu, podle chuti

lehký olivový olej (75ml-100ml)

teplý pitta chléb k podávání

Preparation

Vzhledem k tomu, že jde o dvojče vyhozené a velmi křehké, neuvěřitelně se podobají varlatům, a tak jsem si dal pozor, abych z nich vykouřil a sloupnul z nich blánu pro svůj úvodní obrázek zde. Jak vidíte, jsou jemné, jemné a rozhodně nemají odstín pastelově růžové komerčně vyráběné taramasalaty. Jikry z uzené tresky samozřejmě nejsou jen pro taramasalatu, při váze kolem 400 g zbyde spousta na namazání toastu se smetanovým sýrem a šťávou z citronu.

Způsob kouření:

Do misky nasypte mořskou sůl, opatrně na ni položte jikry a poté povrch posypte ještě solí. Zakryjte a nechte hodinu na chladném místě, poté opláchněte a osušte. Nechte na mřížce Bradley schnout dalších několik hodin.

Přidejte sušenky z jablečného dřeva do zásobníku vašeho Bradley Smoker a nastavte na 70 °C. Jakmile skříň dosáhne své teploty, kuřte jikry tresky po dobu 2 hodin. Membrána bude zlatá a bude se snadno odlupovat a zůstane miska drobivých, lehce uzených jiker.

V kuchyni

Chlebové kůrky musí být odstraněny před drobením chleba. Drobky krátce namočte do studené vody a poté vymačkejte vlhkost.

Tresčí jikry rozdrobte v kuchyňském robotu a přidejte namočený chléb, prolisovaný česnek a šťávu z půlky citronu, zpracujte do hladka, poté začněte přilévat za stálého mrholení lehký olivový olej (jako u majonézy), dokud nezískáte hustou , krémová konzistence.

Ochutnejte a podle potřeby dochuťte trochou soli, mletého bílého pepře a citronové šťávy. Před podáváním přikryjte a na několik hodin chlaďte, aby chutě změkly.

Sloužit:

Podávejte s olivami kalamata a dalšími pokrmy meze, jako je hummus, melitzanosalata a zatziki, spolu s horkými pitta chleby.

Jablko
 Dřevo

Jablečné biskety pro kuřáky Bradley

Lehké, ovocné a lehce nasládlé kouřové aroma, které se snoubí s drůbežím, hovězím, vepřovým, jehněčím a sýrem.

Shop Now