Chinese Tea-Stained Smoked Eggs

Čínský čaj-Stained Uzené vejce

Dan Shahin

Čínský čaj-Stained Smoked Eggs mají estetické a gastronomické vlastnosti, které hladké zarovnané okraje zimy.

Ingredients

6 lžic tmavé sójové omáčky

2 bobkové listy

1 lžička sečuánského pepře

1 celý badyán

2 malé tyčinky skořice

2 lžičky cukru

1 lžička soli

2 černé čajové sáčky (nebo 2 polévkové lžíce sypaného)

2 ½ šálku vody

Preparation

Metoda:

Velký hrnec s vodou přiveďte k varu a děrovanou lžící do vroucí vody opatrně vložte 6 vajec. Nastavte časovač pro vejce. 6 ½ minuty pro měkké vařené, 8 ½ minuty pro střední nebo 10 minut pro tvrdě vařené. Poté se odstraní z tepla.

Vejce vložte do ledové lázně nebo na ně pusťte studenou vodu z kohoutku, dokud úplně nevychladnou.

Pokud byste chtěli vytvořit skvrnu s mramorovým efektem, jemně rozbijte skořápku kolem dokola zadní částí čajové lžičky. Nechcete prasknout tak silně, aby to vytvořilo důlek nebo způsobilo, že se skořápka úplně oddělila od vajíčka.

Další možností je odstranit skořápky z vajec. Ta bude chutnat stejně, ale celkový vzhled vajec bude tmavý, na rozdíl od mramorovaných

Ať už jste skořápky nechali zapnuté nebo vypnuté, umístěte vejce na stojan a připravte svou udírnu na studené kouření. Můžete použít jakoukoli příchuť Bisquette, kterou si vyberete. Viz Průvodce chutí zde. Kouřte 2-3 hodiny.

Zatímco se vám vejce udí, připravte si marinádu. Všechny ingredience smícháme dohromady v hrnci a přivedeme k varu. Jakmile se vaří, snižte teplotu a vařte 10 minut. Odstraňte čajové sáčky, nebo pokud používáte sypaný čaj, použijte k oddělení sítko. Nechte zcela vychladnout.

Po uzení vajec je vložte do sklenice s marinádou a nechte 24–48 hodin odležet. Přestože je ocet konzervant, doporučujeme uchovávat sklenici v lednici.

Užívat si!