Cured & Smoked Egg Yolks

Vynařené & Kouřové vaječné kmíny

Dan Shahin

Uzený a solený vaječný žloutek je neuvěřitelné koření bohaté na umami. Trochu jako tvrdý sýr. A vlastně ho můžete použít kdekoli, kde byste mohli použít parmezán. Jednoduše nastrouhejte tuhý žloutek přímo na těstoviny, polévky, steak nebo saláty. Odmění vás lehkými hoblinami, které dodají máslovou bohatost, kouřovou hloubku a úžasně zesílenou příchuť „vajíček“.

Ingredients

12 žloutků (nebo tolik, kolik chcete)

Hodně soli

Jakékoli bylinky, koření nebo drtí (podle chuti)

Preparation

Metoda:

V nekorozivním nádobí, jako je sklenice nebo pyrexový tác používaný na pečeně atd., naplňte téměř do poloviny solí. Jemně zatřeste podnosem, aby se sůl vyrovnala.

Pomocí vajíčka vytvořte v soli rovnoměrně rozmístěné prohlubně.

Ve velké míse opatrně oddělte každý bílek od žloutku. Jemně nalijte žloutky, jeden po druhém, do každé jednotlivé prohlubně vytvořené v tácku na sůl.

Když je plech plný, jemně zasypte další solí, dokud nebudou pokryty všechny žloutky. Umístěte víko nebo plastový kryt na tác a udělejte místo v lednici, aby se vytvrdil minimálně 5 nebo až 7 dní.

Vyjměte tác z lednice a opatrně vydlabejte žloutky, dejte je na talíř nebo do středně velké misky. Poté je budete muset opláchnout ve studené vodě.

Osušte a položte na stojan (tady by se hodily Magic Mats) a vložte žloutky do udírny při 60 stupních Celsia na 4 hodiny s bisketami dle vašeho výběru. Skvěle by se hodil javor nebo olše.

Zkontrolujte jeden ze žloutků po 4 hodinách a ujistěte se, že střed je tvrdý na dotek. Pokud ano, jsou hotové. Pokud ne, vložte je zpět do Smokeru a kontrolujte přibližně každou půlhodinu, dokud nebudete hotovi.

Po vychladnutí vložíme do vzduchotěsné nádoby a uložíme do lednice na 3 měsíce. Uzené a solené vaječné žloutky jsou skvělým doplňkem do polévky, salátu, těstovin, steaku nebo kdekoli, kde byste mohli použít tvrdý sýr.

Stačí je nastrouhat na pokrm!

Javor
 Dřevo

Javorové biskety pro kuřáky Bradley

Maple Bisquettes s jemně kouřovou, sladkou a jemnou chutí jsou ideální pro uzení krůt a zlepšují chuť drůbeže a pernaté zvěře.

Shop Now