Cold Smoked Devilled Eggs

Studené uzené Deviled vejce

Dan Shahin

Uzená vejce jsou show-stopping twist na staré klasické.

Ingredients

4 lžíce majonézy

1 ½ lžičky anglické hořčice

¼ lžičky chilli (nebo papriky)

3 kapky tabasco omáčky

2 lžíce extra panenského olivového oleje

2 polévkové lžíce čerstvě převařené vody

1 lžička vloček mořské soli (podle chuti)

2 lžičky nadrobno nasekané pažitky

12 velkých vajec

Preparation

Metoda:

Přiveďte k varu velký hrnec s vodou, který je dostatečně velký, aby pojal 12 vajec po stranách, a jakmile se vaří, opatrně je po jednom ponořte do vody. Přiveďte zpět k varu a poté nastavte časovač na 10 minut.

Připravte si na vejce ledovou lázeň. Pokud nemáte led, jednoduše po uvaření postavte hrnec pod studenou tekoucí vodu z kohoutku. Vejce nechte úplně vychladnout. Poté vejce opatrně oloupejte a pomocí papírové utěrky je osušte. Pokud jsou mokrá, barva z kouře nedrží na vejcích rovnoměrně.

Připravte si udírnu k použití s adaptérem pro studený kouř a vyberte své biskety (použili jsme chilli kmín). Nyní umístěte vejce do udírny na 2-4 hodiny, v závislosti na tom, jak kouřová je chcete mít.

Po uzení je rozkrojte podélně na poloviny. Pomocí prstů jemně vyjměte žloutky a vložte je do misky. Vyberte si nejlépe vypadající půlky vaječných bílků a položte je na servírovací talíř, připravený k opětovnému naplnění. Budete potřebovat více žloutků než bílků, pokud je chcete naplnit až po okraj, takže se nemusíte bát, že byste během čekání na konečný produkt svačili nedokonalé bílky!

Do mísy s vařenými žloutky přidejte majonézu, anglickou hořčici, sůl a papriku a pár kapek tabasca. Dobře promíchejte a rozmačkejte vidličkou. Pokud máte tyčový mixér, dejte mu bleskový blesk. Přidejte olej a znovu promíchejte, dokud nebude hustá a hladká. Možná budete chtít v tuto chvíli ochutnat a přidat další koření, které může potřebovat. Postupujte pomalu, přidávejte po troškách a ochutnávejte za pochodu.

Máte-li sáček na potrubí, použijte hvězdicovou trysku, ale v případě nouze postačí sáček na zip. Lžící přidejte směs a zabalte ji až na dno sáčku. Nyní naplňte vydlabané bílky žloutkovou směsí v sáčku.

Posypte jemnou popraškou chilli (nebo papriky) a ozdobte pažitkou.

Ihned podávejte.

Chilli kmín
Směs

Chilli Cummin bisquettes pro Bradley Smoker

Chilli Cumin Biquettes dodají vašemu jídlu teplou kouřovou chuť s trochou nakopnutí. Dobře se hodí k hovězímu, vepřovému, drůbeži a zelenině.

Shop Now