Bradley Smoked Red Pepper, Tomato & Chilli Dip

Bradley Uzený červená paprika, rajčata a chilli Ponořit

Sandra Tate

Nakonec máme sluneční svit a teplo a jaký lepší způsob, jak zahájit BBQ, než nějaké lahodné poklesy? Pro živou barvu a chuť je obtížné porazit.

Ingredients

3 velké červené papričky ramiro

4 velká zralá rajčata

1 červené chilli

3 lžíce olivového oleje

1 stroužek česneku, oloupaný a rozdrcený

šťáva z ½ citronu

1 lžíce nasekané petrželky

sůl pepř

Preparation

Pro intenzivnější chuť papriky a chilli před uzením ogrilujte – to znamená grilování do černa, pokud negrilujete tak prudce, slupky se nestrhnou.

Také, pokud se vám nepodaří zcela zakrýt plastem, slupky se opět nestrhnou. Tolik vím z hořké zkušenosti a metodu jsem obšírně vysvětlil níže.

Zatímco se zelenina udí, uzil jsem také trochu mořské soli, abych to okořenil a pro pozdější použití - uchovávejte v samostatné, označené sklenici.

Metoda:

Začněte Bradley Smoker s pouhými 2-3 dubovými bisketami v zásobníku.

Mezitím si předehřejte gril na horko. Papriky a chilli dejte na pekáč a grilujte, dokud slupka nezčerná, občas otáčejte, dokud celý povrch nezčerná a papriky se nesrazí. Ihned přendejte do plastového sáčku, volně upevněte a nechte vychladnout natolik, aby se s ním dalo manipulovat. Nyní odstraňte slupku (snadno půjde pryč) a poté rozkrojte měkkou dužinu, abyste odstranili semena a jádro, vyhoďte. Po podobném odstranění slupky z chilli papriček možná budete chtít nechat semínka nebo alespoň některá z nich, aby se pokrm dobře prohřál. Vložte dužinu chilli a papriky do mělké misky.

Udělejte malý řez slupkou rajčat nahoře a dole. Dejte do misky a spařte vroucí vodou. Po 3 minutách rajčata slijeme a oloupeme slupku, která se již uvolní. Každý rozkrojte napůl a palci vytlačte semínka, vyhoďte. Půlky rajčat přidejte k červené paprike a chilli, pokapejte trochou olivového oleje a přesuňte na polici do Bradley Smoker. Kouřte až hodinu (já své kouřil 30 minut, ale pak mám rád jemnou kouřivost).

Uzenou papriku, rajčata a chilli dáme do malého kuchyňského robotu a přidáme česnek spolu s citronovou šťávou, solí, pepřem a zbylým olivovým olejem. Zpracujte na hustou pastu, přidejte nasekanou petrželku a zkontrolujte koření, podle potřeby upravte. Před podáváním s horkými pitta chleby a jinými jídly mezze je třeba nechat dip několik hodin změknout.

Dub
 Dřevo

Dubové biskety pro kuřáky Bradley

Nejuniverzálnějším dřevem ze všech je dub. Výborně se hodí k drůbeži, hovězímu, vepřovému, jehněčímu a zvěřině.

Shop Now