Warm Sweet, Salty & Smoky Chicken Salad

Teplé sladké, slané a Zakouřené kuře Salát

Sandra Tate

Na salátové dny je to trochu moc štiplavé, ale teplé brambory, uzené kuře, slaný karamelizovaný vlašský ořech, jablko, listy salátu a krémové avokádo jsou opravdu to pravé pro chutný oběd.

Ingredients

Lék:

75 g mořské soli

25 g měkkého hnědého cukru

 100 ml vroucí vody

400 ml studené vody

(Podává 4)

1 lžička Dijon

1 lžíce bílého balzamikového octa

špetka cukru

2-3 lžíce slunečnicového oleje

 150 g půlky vlašských ořechů

30 g másla

30 g cukru

malé salátové brambory

1 velké jablko,

1 střední avokádo

Preparation

Mám ve zvyku ze svého kuřete vytěžit maximum. Každý týden si koupím kyprého ptáčka, kterého si sám spojím – na jedno jídlo odstraním nohy, stehna a křídla, na druhé prsa a mršina jde do hrnce se zeleninou do zásoby. Tento týden se velmi baculatá prsa dostala do Bradley Smoker a poskytla mi dostatek super šťavnatého a chutného uzeného kuřete, abych nakrmil čtyři k obědu.

Léčit a kouřit prsa

Nejprve připravte solanku rozpuštěním 75 g mořské soli + 25 g měkkého hnědého cukru v 100 ml vroucí vody, jakmile se rozpustí, přidejte další 400 ml studené vody v přiléhavé nádobě a promíchejte. Kuřecí prsa ponořte a nechte asi 30 minut, ne déle než hodinu, a poté vyjměte, důkladně opláchněte a osušte na kuchyňském papíře.

Nastavte udírnu Bradley Smoker na teplotu skříně 140 °C/280 °F a přidejte do stohu sušenky z jabloňového dřeva.

Položte prsa kůží nahoru na mřížku a kuřte 1 hodinu, nebo dokud nebudete mít vnitřní teplotu 72 °C + při sondování v jejich nejtlustší části.

Vyjměte, nechte vychladnout, zabalte a uložte do lednice až do potřeby.

Na salát připravíme zálivku mícháním 1 lžička Dijon hořčice s 1 lžíce bílého balzamikového octa, špetka cukru, a 2-3 lžíce slunečnicového oleje. Zálivka by měla být hustá a krémová.

Dát stranou.

Nakrájejte uzená kuřecí prsa tence a dejte stranou.

Místo 150 g půlky vlašských ořechů v těžké pánvi na středním ohni vařte několik minut, aby se opekly, a poté přidejte 30 g másla a 30 g cukru - promíchejte, aby se rozpustil, a jakmile cukr zhnědne, lehce osolte a rozetřete na kuchyňský papír, aby vychladl.

Uvařte pár hrstí malé salátové brambory zjemnit, scedit.

Budete také potřebovat 1 velké jablko zbavené jádřinců a nakrájené na plátky, a 1 střední avokádo, vypeckované, oloupané a nakrájené na plátky.

Nyní sestavte salát tak, že brambory rozdělíte na nahřáté talíře, posypete plátky avokáda, jablka, listy salátu a vlašskými ořechy – vše završíte uzeným kuřetem nakrájeným na tenké plátky a pár kapkami salátového dresinku.

Sloužit.

Jablko
 Dřevo

Jablečné biskety pro kuřáky Bradley

Lehké, ovocné a lehce nasládlé kouřové aroma, které se snoubí s drůbežím, hovězím, vepřovým, jehněčím a sýrem.

Shop Now