Bradley Smoked Confit of Duck Legs & Garlic

Bradley kouřil Konfit z kachních nohou & Česnek

Sandra Tate

Confit je tradiční francouzská metoda vaření a konzervování solením a ponořením do vykresleného tuku. Utěsněné v tuku, ve kterém je vařen, a uložen na chladném místě, může trvat několik měsíců. Tento měsíc jsem se rozhodl dále přijímat úroveň konfitů a zavádění kouře.

Ingredients

Ingredience - porce 4

4 uzené kachní konfitované stehýnka

4 stroužky česnekového konfitu

1-2 lžíce uzeného husího sádla

2 plechovky flažoletových fazolí

1 snítka čerstvého rozmarýnu

200 g baby listového špenátu

1 velké rajče, zbavené semínek a nakrájené na malé kostičky

sůl pepř

Preparation

Příprava konfitování z kachních stehýnek a česneku

Nejprve si připravte kachní stehýnka tak, že odříznete šlachy na spodní části, protože maso se bude chtít scvrknout. Na 4 kachní stehýnka vetřete 40 g soli většinou na stranu masa a trochu přes stranu kůže. Zakryjte a nechte 2 hodiny. Tekutina se kolem nich bude tvořit, opláchněte, sceďte a osušte kuchyňskou utěrkou. Posaďte nohy vedle sebe, kůží nahoru, do přiléhavé hluboké formy spolu se 4 oloupanými, baculatými stroužky česneku a velkou snítkou rozmarýnu. Obsah 340g konzervy čistého husího sádla (k dostání ve většině velkých supermarketů) setřete přes nohy a ujistěte se, že hladina tuku se nebude příliš blížit k horní části plechovky, jakmile začne jemně bublat.

K uzení kachna a česnekový konfit

Naplňte zásobník Bradley Smoker bisketami z jablečného dřeva a nastavte teplotu na 120 °C. Nechte horní větrací otvor otevřený, abyste udrželi cirkulaci a lehčí koncentraci kouře. Vložte konfit do udírny a po 90 minutách vyjměte, aby se nohy otočily kůží dolů. Pokračujte dalších 90 minut. Vyjměte a nechte vychladnout před přenesením do skladovací nádoby doplněné tukem a stroužky česneku. Uchovávejte v lednici, dokud není potřeba. Rozmarýn vyhoďte.

 

Metoda

Troubu předehřejte na 180°C

Vyjměte kachní stehýnka z husího sádla a seškrábněte veškerý tuk, který ulpívá zpět v nádobě (tento vzácný uzený tuk lze použít k vaření a ochucení pečených nebo restovaných brambor, k přípravě cassoulet nebo kouřové bubliny a šustění). Umístěte na pečicí plech a vařte 30 minut nebo dokud nezezlátnou a nebudou horké. Znovu odstraňte veškerý tuk z podnosu.

Ke konci doby vaření stehýnek rozpusťte v hrnci 1–2 lžíce uzeného husího sádla, přidejte stroužky česnekového konfitu a zadní částí lžíce je přitlačte, aby se vytvořilo krémové pyré. Flažolet propláchneme a přidáme k tuku spolu s kořením dle chuti a snítkou rozmarýnu. Přikryjte a znovu mírně zahřívejte po dobu 6-8 minut. Přidejte listy mladého špenátu a přiklopte k fazolím, jemně promíchejte a vařte pouze do zvadnutí. Vložíme na kostičky nakrájené rajče a rozdělíme na nahřáté talíře. Na každý podepřete kachní konfitovanou kýtu a podávejte s křupavým chlebem nebo restovanými bramborami.