Smoked Beef Ribs 

Uzený Hovězí Žebra

Dan Shahin

Uzená hovězí žebra jsou snem masožravců. Bohatá, kouřová chuť proniká do jemného masa a vytváří zážitek z úst, kterému je těžké odolat. Ať už jste ostřílený nadšenec BBQ nebo nováček do světa uzeného masa, tato žebra vás nepochybně nechají toužit po více.

Ingredients

Hovězí žebra

2 lžíce hořčice nebo pálivé omáčky

4 lžíce hrubě mletého pepře

2 lžíce mořské soli

Preparation

Odstraňte vrchní vrstvu tuku a stříbrnou kůži, aby se odhalilo maso ze žeber.

Na straně kosti odstraňte membránu co nejvíce. To je často nejsnazší začít s nožem na máslo nebo podobným nástrojem a poté pomocí papírového ručníku uchopit membránu a zatáhnout.

Naneste hořčici nebo horkou omáčku jako pojivo na tření – to je jen velmi tenká vrstva po celém povrchu žeber.

Koření předem promíchejte v malé misce, aby se při nalévání dalo rovnoměrně rozdělit. Dopřejte žebrům ze všech stran dobrou vrstvu třeně. Chceme, aby to bylo hezké a jednoduché, ale pokud chcete, můžete do tohoto krému přidat jakoukoli příchuť, kterou máte.

Metoda kouření

Nastavte udírnu na 110 C a jakmile dosáhnete teploty, zapněte nastavení kouře pomocí bisket Bradley Flavour dle vašeho výběru. S našimi hovězími žebry rádi používáme dub, ale můžete použít libovolnou příchuť.

Přidejte hovězí žebra do udírny s podnosem na roštu níže, abyste zachytili všechny kapky a šťávy, a kuřte přibližně 8 hodin, když je vnitřní teplota 95-99 C, kdy je maso velmi měkké a bez odporu.

Dub
 Dřevo

Dubové biskety pro kuřáky Bradley

Nejuniverzálnějším dřevem ze všech je dub. Výborně se hodí k drůbeži, hovězímu, vepřovému, jehněčímu a zvěřině.

Shop Now