Grilled and Bradley Smoked/Rested Rib of Beef

Grilované a Bradley Uzené/odpočívané žebro z hovězího masa

Sandra Tate

Podstatné žebro z hovězího masa bude sloužit 4-6 lidem, v závislosti na chuti k jídlu.

Ingredients

15 g mořské soli Maldon

12 g měkkého světle hnědého cukru

worcestrová omáčka

Černý pepř

Preparation

Hovězí Rub

*Tento recept je vhodný pro začátečníky

Abych dosáhl sladké/horké a tmavé kůrky hovězího masa, připravil jsem nejprve hovězí potěr.

Umístěte velký, prolisovaný stroužek česneku, 15 g mořské soli Maldon, 12 g jemného světle hnědého cukrua štědrou polévkovou lžíci worcestrová omáčka v hmoždíři a rozdrťte paličkou na tmavou pastu.

Hovězí maso potřete z obou stran pomocí veškerého tření a přidejte dobré mletí Černý pepř také.

Odstavte na hodinu a zahřívejte gril na 225 °C - 250 °C.

Připravte si Bradley Smoker vedle grilování, přidejte několik olšových bisket a nastavte teplotu ve skříňce na 80 °C – jsme připraveni vyrazit!

Takové vydatné hovězí žebro obslouží 4-6 lidí, podle chuti.

Jak vidíte, přikláníme se k velmi vzácnému hovězímu masu, pokud dáváte přednost vzácnému až střednímu masu, bylo by pro vás nejlepší použít teploměr a vařit o něco déle, než zde navrhuji. Pro rare neboli medium hledáte vnitřní teplotu 55°C, respektive 60°C. Cokoli více než 65 °C a jste blízko k tomu, abyste zkazili své hovězí!

Jakmile je žebro dobré a horké, položte žebro na gril a grilujte 6 minut z každé strany – vaše hovězí maso tak získá tmavou grilovanou kůrku a tuk bude zlatavý a lesknoucí se.

Přendejte na dvojitou vrstvu pečicí fólie a ihned přeneste do udírny, kde na 20 minut „odpočinout“. Během této doby získá hovězí maso nádherný kouřový vzhled a stejně důležité je, že maso uvolní a zabrání jeho krvácení při krájení.

Přesuňte kloub na teplou mísu nebo prkénko, pomocí ostrého nože oddělte maso od kosti a poté jej diagonálně nakrájejte na tenké plátky.

Ten náš jsme podávali s velkým množstvím smetanového křenu, česnekovými krutony z kynutého těsta a objemným salátem.

Absolutní blaženost!

Olše
 dřevo

Olšové bikety pro kuřáky Bradley

Olše se běžně používá pro uzený losos kvůli své jemnější chuti. Díky své lehké, sladké a pižmové chuti se však jedná o jemnou kouřovou příchuť, která se hodí téměř ke každému pokrmu.

Shop Now