alt="smoked meat"

Bradley kouřil Prime Rib Recept od čtenáře TedaDopřejte si s tímto lahodným uzeným receptem pečenou pečenou pečenou hrudkou. Marinádová pasta, vyrobená z česneku, omáčky Worcestershire a černý pepř, do masa vloží do masa pro bohatou chuť, zatímco rozmarýn a extra tuk zajišťují, že hlavní žebro zůstává šťavnaté a něžné během 5-6 hodin kouření.

Ingredients

Marinádová pasta:

¾ Šálek olivového oleje

20 tlustých stroužků čerstvého česneku (asi 4-5 hlav)

½ Šálek worcesterské omáčky

2 Tbsp kóšer sůl

3 PL nahrubo mletého černého pepře

Základní žebro:

S tímto receptem se ujistěte, že požádejte svého řezníka o trochu tuku navíc, aby pokryl horní část hlavního žebra. Jak hlavní žebro kouří, tento tuk pomůže udržet maso šťavnaté

1½ Poháry + ½ šálek marinádové pasty (recept výše)

1 hlavní žebro z hovězí pečeně, 5 kostí (asi 10-12 liber)

12 snítek čerstvého rozmarýnu

Košer sůl, podle chuti

Teplota kuřáka: 200ºF

Příchuť bisquette: speciální směs

Doba kouření: 5 až 6 hodin

1 Ponorný tyčový mixér

1 Bradley Smoker Jerky Rack

1 Teploměrová sonda

Preparation

Marinádová pasta:

V hluboké nádobě se širokým hrdlem smíchejte olivový olej, česnek, worcesterskou omáčku, košer sůl a hrubě mletý černý pepř. Pomocí tyčového mixéru mixujte, dokud nebude směs hladká. Zakryjte a chlaďte, dokud nebude potřeba nebo až 2-3 dny. Vyrobí asi 2 šálky.

Základní žebro:

Do velkého pekáče dejte hlavní žebro a potřete asi 1 ½ šálky marinádové pasty, vtlačení směsi do masa. Určitě to celé přetřete. Zakryjte pánev plastovou fólií a dejte na 24 hodin do lednice, aby se chuť česneku a worcesterové omáčky pronikla do masa.

Nastavte svůj Bradley Smoker podle pokynů výrobce a nastavte teplotu udírny na 200ºF.

Dno Jerky Rack vyložte čerstvým rozmarýnem. Poznámka: To přidá lahodnou chuť hlavnímu žebru, když se kouří.

Vyjměte hlavní žebro z lednice a položte kostkou dolů na rozmarýn na stojanu Jerky Rack. Pomocí zbývajících ½ šálek marinádové pasty, potřete s ní hlavní žebro, abyste dodali svěží chuť.

Kouřit:

Vezměte tukový uzávěr(y) hovězího masa a nařízněte jej do kosočtvercového vzoru asi ¼ palce hlubokého na obou stranách. Umístěte uzávěr(y) na horní část hlavního žebra, protože to pomůže udržet hlavní žebro vlhké a šťavnaté. Doplňte trochou košer soli.

Vložte primární žebro do udírny. Vložte teploměrovou sondu do středu hlavního žebra, ujistěte se, že se nedotýká žádné kosti, a nastavte teplotu na požadovanou vnitřní propečenost.

Poznámka: Já osobně nejraději kouřím své prvotřídní žebro na vnitřní teplotu 135ºF (vzácné), pak ho nechám 10-15 minut odpočívat, což z něj udělá perfektní středně vzácné propečení.
Udit hlavní žebro po dobu přibližně 3-4 hodin. Po první fázi uzení odstraňte víčko tuku, aby se vrchní žebro trochu zabarvilo a pak kuřte další 2-3 hodiny.

Poznámka: Osobně rád zvýším teplotu kuřáka až na 235ºF na poslední 2-3 hodiny uzení, aby se z hlavního žebra vytvořila křupavá kůra.
Po dosažení požadované vnitřní teploty vyjměte hlavní žebro z udírny a nechte 10-15 minut odpočívat. Někteří ho rádi stanují hliníkovou fólií, ale primární žebro má tendenci se zvenku potit a příliš vlhko, takže aby zůstalo pěkně suché, ale stále teplé, položte na něj několik čistých kuchyňských utěrek. Tyto ručníky pomohou absorbovat přebytečnou vlhkost a zároveň udržet teplo.

Speciální
Směs

Speciální směs bisket pro kuřáky Bradley

Speciálně vytvořeno tak, aby dodalo každému pokrmu výraznou chuť a dobře se hodí k drůbeži, rybám, mořským plodům, hovězímu, vepřovému, jehněčímu, zvěřině a vodní drůbeži.

Shop Now