All About Pork Ribs and the Thermal Path to Juicy Tenderness

Vše o Vepřová žebra a Thermal Path to Juicy Tonerness

Posted on: January 17, 2023Vepřová žebra patří mezi nejchutnější, populární a oblíbené kusy vepřového masa, které mohou být vařené, uzené a připravené v různých různých způsobech. Prasklá chuť vepřových žeber je jedním z nejmilnějších jídel tam venku.

Vepřová žebírka patří mezi nejchutnější, nejoblíbenější a nejoblíbenější kusy vepřového masa, které lze vařit, udit a připravovat mnoha různými způsoby. Pronikavá chuť vepřových žeber z nich dělá jedno z nejoblíbenějších jídel. Pokud je něco, co může zlepšit zážitek z pojídání křehkých a šťavnatých vepřových žebírek, pak je to mít doma vlastní udírnu, kterou si můžete zapálit kdykoli a kdykoli budete mít chuť.

Nákup správného druhu žeber

Proces objevování a získávání dokonalých vepřových žeber začíná zde. Vepřová žebra přicházejí v různých kusech a vy se musíte rozhodnout, která je pro vás nejlepší. Zde jsou různé druhy vepřových žeber, které si můžete koupit v nejbližším supermarketu:

Dětská zadní žebra: Jedná se o typ žeber, která vycházejí z výšky na hřbetu prasete – tam mají tendenci se ovinout kolem lva. Abychom byli konkrétní, dětská zadní žebra obvykle pocházejí z mladšího zvířete a jsou to také stejné druhy žeber, jaké se nacházejí v žebrových kotletách s kostí. Tato žebra bývají štíhlejší a jsou také masitější a křehčí než žebírka. Obvykle jsou tři až šest palců široké. Typický stojan na žebra pro miminka se skládá z 8 až 13 žeber.

Vepřová žebírka: Tato žebra pocházejí z břicha prasete. Jsou ze spodní části žeber a sahají až k přední části prasete. Mají také části hrudní kosti a hrudní kosti. Tato žebra mívají vyšší obsah tuku a jsou také tužší. Dobrý kuchař v udírně je však nechá sklouznout od kosti. Tato žebra mívají na šířku od šesti do osmi palců a stojan může mít 11 až 13 žeber.

St. Louis řez žebra: Tento název odkazuje na druh řezu. Tato žebra jsou oříznuta do bodu, kdy jsou odstraněny hrudní kosti, stejně jako hrudní kost a visící chlopeň masa na posledním žebru. St. Louis žebra mají také tendenci být více hranatá a plošší než ostatní řezy. Obvykle jsou široké od pěti do šesti palců.

Žebra ve venkovském stylu: tato žebra v podstatě pocházejí z ramenního konce lva. Můžete je vyrobit tak, že lva rozpůlíte středem dolů. Tím zůstane úzká část žeberní kosti s připojeným masem. Součástí je i úzká část péřové kosti s masem.

Příprava žeber

Nyní, když jste porozuměli různým druhům vepřových žeber a jejich rozdílům, je čas přejít k tomu, jak je ořezat a připravit dříve, než zasáhne kuřák.

 1. Začněte tím, že odříznete chlopeň toho, co je známé jako „extra maso“, od kosti.
 1. Dále otočte žebra a odstraňte náprsník.
 1. Pokračujte v odstraňování poměrně šlachovité membrány na spodní straně desky – ta se během procesu vaření nerozpustí.
 1. Nakonec odstraňte přebytečný tuk a aplikujte tření.

Pokud jde o aplikaci tření, existuje mnoho možností a kombinací, ze kterých si můžete vybrat. Možnosti jsou nekonečné. Jakmile vyzkoušíte mnoho tření, najdete svůj oblíbený a pak u něj můžete zůstat.

Umístěte žebra na plech a pokračujte v nanášení na vepřové maso. Pamatujte, že nanášení znamená poplácat ho na vepřová žebra a nevtírat je.

Vykuřte žebra

Konečně je tu nejlepší část výroby vepřových žebírek – je čas je dát do udírny!

 1. Předehřejte si udírnu na 225 °F (107​ °C) pomocí dřevěných štěpků, které máte rádi.
 1. Zajistěte, aby byl z vepřových žeber odříznutý veškerý nepotřebný tuk a maso.
 1. Žebra osušte – to pomůže odstranit přebytečnou vlhkost.
 1. Vepřová žebírka zabalte do hliníkové fólie a vložte je na 2 hodiny do udírny. Během procesu uzení je důležité udržovat teplotu 225 °F (107 °C) až 250 °F (121 °C).
 1. Ke kontrole se můžete každých 15 nebo 10 minut vrátit.
 1. Žebra jsou hotová, když je jejich vnitřní teplota kdekoli od 175 °F (79 °C) do 180 °F (82 °C).
 1. Vyjměte žebra z udírny a před podáváním je nechte asi 10 minut odpočinout.
 1. A je to, servírujte a užívejte si!

Toto byl krátký, ale obsáhlý průvodce o vepřových žebrech a o tom, jak lahodná je lze připravit pomocí zmíněných technik, v kombinaci s vaším oblíbeným třením a samozřejmě v domácí udírně, díky čemuž je celý zážitek nezapomenutelný, pohodlný a zábavný.

Takže až příště zamíříte do místního supermarketu, budete přesně vědět, jaký druh vepřových žeber koupit a jak je připravit a udit, ať už pro sebe nebo pro radost s rodinou a přáteli.

Podívejte se na několik dalších článků o uzených žebrech:
Jak vyrobit 3-2-1 uzená žebra a proč byste to měli dělat
Můžete zmrazit uzená žebra?
Dětská záda vs. náhradní žebra: Co potřebujete vědět o vepřových žebrech

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.