How to Smoke Multiple Types & Sizes of Meat

Jak se kouř Více typů a velikostí masa

Posted on: October 04, 2023Kouření masa je vysoce oceňovaným vařením technikou, kterou byste měli předvádět k tomu, abyste měli perfektní barbecue party. Na rozdíl od konvenčně připravovaného masa má uzené maso výraznou bohatou chuť, díky které je lahodné, křehčí a dobré pro vaše zdraví, protože obsahuje méně tuku.

Uzení masa je vysoce ceněná technika vaření, kterou byste měli ovládat, abyste mohli uspořádat perfektní grilovací párty. Na rozdíl od konvenčně připravovaného masa má uzené maso výraznou bohatou chuť, díky které je lahodnější, křehčí a prospěšnější pro vaše zdraví, protože obsahuje méně tuku.

Pokud plánujete udit více druhů/velikostí masa, doporučuje se investovat do udírny z tvrdého dřeva. Existují různé možnosti a jsou cenově dostupné. Stejně jako jiné techniky vaření se musíte dobře připravit a dodržovat konkrétní kroky, abyste skončili s dokonale uzenými kousky masa, které budou vaši hosté rádi jíst.

Zde jsou odborné tipy, jak udit různé druhy a velikosti masa jako profesionál:

Začněte čištěním kuřáka

Při uzení masa je prvořadá hygiena. Začněte čištěním udírny, abyste se zbavili nečistot z předchozí grilovací párty. Ujistěte se, že mřížky na udírnu a varné povrchy jsou zcela nedotčené a připravené. Jinak odpad zničí chuť masa a předurčí vás k otravě jídlem.

Umístěte maso na různé talíře

Kousky kuřecích křídel by se neměly dávat na stejný talíř jako pstruh. Kupte několik talířů a vložte různé maso do vlastního tácu. Jejich oddělením se zbavíte nespočtu problémů s bezpečností a hygienou potravin spojených s tepelně neupraveným hovězím masem, jako je kontaminace. Ve stejném bodě byste neměli sdílet nádobí. Každý druh masa by se měl udit pomocí vlastního náčiní.

Naplánujte si, jak umístíte maso na kuřák

Chcete-li se stát profesionálním kuřákem masa, musíte si naplánovat, kdy budete maso do udírny vkládat. Odborníci doporučují vytvořit graf, který vás provede celým procesem. Při vytváření grafu zvažte dobu, kterou každé maso vyžaduje, aby se rovnoměrně udialo. Ujistěte se, že se držíte plánu, abyste se vyhnuli spálení některých kusů.

Například T-bone bude trvat déle než jiné jemné kousky masa. Takže se ujistěte, že začnete brzy, abyste se ujistili, že se uvaří správně. V opačném případě, pokud proces uspěcháte, skončíte tak, že hostům naservírujete tepelně neupravené maso.

Různé druhy masa by neměly přijít do styku

Jde o další hygienický krok, který eliminuje riziko kontaminace a zbytečného mixování chutí. Při vkládání masa do udírny se ujistěte, že se kusy nepřekrývají. Mezi jednotlivými druhy masa by měla být mezera jeden nebo dva palce, aby se zajistilo, že se syrové šťávy nemíchají. Je také důležité poznamenat, že rozmačkání masa omezuje cirkulaci vzduchu a kouře, což vede k nedopečeným místům.

Nádobí by mělo být vždy čisté

Tajemství správného uzení různých druhů masa spočívá v dodržování vysokých hygienických standardů. Veškeré nádobí, které používáte, by mělo být vždy čisté. Masový teploměr by měl být po každém použití opláchnut teplou vodou a mýdlem, aby se zabránilo přenosu šťávy syrového masa z jednoho kusu na druhý. Stejný případ platí pro všechny ostatní používané nástroje, jako jsou kleště a špachtle.

Kdo chce, aby mu byly naservírovány krevety, které chutná jako uzená žebra? Chápeš pointu.

Nemíchejte marinády

Polévání masa při vaření pomocí marinády mu dodá jedinečnou chuť a udělá ho lahodnějším. Při podlévání buďte opatrní, abyste nezničili celý kuchař. Jedna marináda by se neměla používat na dva různé druhy masa. Je moudré mít různé marinády a mít během celého procesu vždy po ruce dezinfikované těsto.

Sledujte teploty uvnitř udírny

Jak již bylo zmíněno dříve, některé druhy masa, jako je T-bone, se vaří déle. Teplota kuřáka musí být proto optimální, abyste ušetřili čas, zvláště pokud máte zpoždění. Čím více druhů masa užijete dohromady, tím déle bude trvat, než se všechny dobře uvaří. Studené masové šťávy sníží teplotu uvnitř udírny.

Můžete si také všimnout, že některé části kuřáka budou teplejší než jiné. Zajistěte, aby byly všechny části udírny rovnoměrně vyhřívány ovládáním ventilace udírny. Budete také muset několikrát zkontrolovat průběh, abyste se ujistili, že teplota uvnitř je optimální.

Průběžně kontrolujte vnitřní teplotu masa

Pochopte, že nejlepšího grilování dosáhnete udržováním správné vnitřní teploty masa, než se zaměřovat pouze na dobu vaření pro každý druh masa. Přílišné soustředění na dobu vaření uvedenou v knize receptů povede k vysušenému a převařenému nebo nedopečenému masu.

Kvalita nákupu digitální teploměry na maso a použijte je ke kontrole vnitřní teploty každého kusu masa nezávisle. Pokud udíte tři druhy masa, mějte tři teploměry na maso. V opačném případě jej budete muset čistit pokaždé, když budete kontrolovat další.

Zvažte, který kuřák je pro vás nejlepší?

Na trhu jsou udírny, které můžete použít k uzení různých druhů masa současně, od chvíle, kdy se z vás začíná stávat mistr pitů. Jedním z hlavních bodů, které je třeba při výběru zvážit, je mít větší kontrolu nad procesem. Pokud si nejste jisti, který kuřák použít, zde je jeho recenze Bradley Smoker Line který vás provede nákupním procesem.

Závěrečné myšlenky

Společné uzení různých druhů a velikostí masa vyžaduje speciální dovednosti přípravy a uzení. Řím však nebyl postaven za jeden den, a proto použijte výše uvedené tipy a postupy, abyste toto řemeslo zvládli. Zkušení kuřáci vás mohou také provést celým procesem a sdělit vám další tajemství, takže se nebojte oslovit a pozvat je. Nezapomeňte se podívat na zbytek Bradley Food Smoking Blog pro více odborných tipů a triků pro uzení potravin.

Jak postupujete, můžete zkusit uzení různých druhů masa, jako je vepřové/hovězí nebo kuřecí/ryba, abyste získali požadované dovednosti a odborné znalosti. A co je důležitější, ujistěte se, že investujete do správného kuřáka a naučte se používat všechny funkce.

Článek původně napsala Jane z GrillGuru

Pokud si nejste jisti, který kuřák použít, zde je obsáhlý a aktualizovaný přehled toho nejlepšího kuřáci pro začátečníky který vás provede nákupním procesem.