Smoke Meat Without Drying it Out: Tips for Juicy BBQ

Uzení masa bez vysušení: Tipy na šťavnaté grilování

Posted on: January 17, 2023Při přípravě uzeného masa, chcete mít lahodnou hladkou chuť. Kromě toho je důležité vychutnat si maso, které nejen naplňuje chuť, ale šťavnatý vlhkost stejně.

Při přípravě uzeného masa chcete mít tu lahodnou kouřovou chuť. Kromě toho je důležité vychutnat si maso, které je nejen plné chuti, ale také šťavnaté vlhkosti. Kousat se do vysušeného a těžko žvýkatelného steaku je neuvěřitelně frustrující. Proto jsme dali dohromady tento návod, jak udit maso, aniž by se vysušilo.

Než to zúžíme na proces uzení, budeme muset nejprve probrat kus masa, který si koupíme. O tom, že šťavnatý kus grilovaného masa začíná správným výběrem masa, není pochyb. Začít se špatným kusem masa bude mít špatné výsledky.

Doporučujeme získat kus masa s vynikajícím poměrem libového a tuku. To platí pro mnoho různých druhů masa. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli kus masa, zajistěte si vysoce kvalitní kus. Mějte na paměti, že dobrý poměr libového a tuku je nezbytný pro uzení vlhkého a křehkého masa.

Sezóna před kouřením

Koření, marinování nebo použití tření na kus masa je také nezbytné. Existuje široká škála koření, které můžete použít k ochucení masa. Doporučujeme vybrat si oblíbené koření, které se hodí ke konkrétnímu druhu masa, které chcete udit.

Koření je stejně důležité pro získání šťavnatého a jemného kousku uzeného masa. Tření nebo koření aplikované před vařením pomáhají udržet vlhkost během procesu vaření. Kromě toho, že zvýrazníte přirozenou chuť vašeho masa, získáte lahodnou pikantní chuť, kterou hledáte.

Sůl je jednou z klíčových ingrediencí pro jakýkoli proces koření a doporučujeme ji zahrnout do jakékoli směsi koření. Je to vlastně složka zodpovědná za proces „denaturace“, která pomáhá masu udržet vlhkost.

Umístěte misku s vodou do svého kuřáka

Přidání misky vody do udírny při uzení jídla je další způsob, jak chránit maso před vysycháním. Někteří kuřáci, jako například náš Bradley Smoker, to mají.

Jak se teplota uvnitř Bradley Smokeru zvyšuje, voda v misce se vypařuje. Vytvořená vlhkost je jedním z dobrých způsobů, jak udržet vybraný kus masa vlhký.

Během pečení masa budete také muset misku neustále doplňovat. Doporučujeme také bedlivě sledovat misku, abyste si všimli hladiny vody. Miska na vodu je také nezbytná pro proces vaření, protože pomáhá regulovat vnitřní teplotu kuřáka.

Zabalte maso

Zabalení masa je další způsob, jak zvýšit křehkost. To pomáhá masu udržet vlhkost. Tajemství spočívá v úplném uzavření masa, takže nezůstanou žádné mezery, aby si šťáva mohla najít cestu ven, což zajistí, že většina zůstane v mase.

Maso byste také neměli hned zabalit, když ho umístíte na udírnu. Doporučujeme nechat maso chvíli, nejlépe pár hodin, volně vařit. Maso se tak v udírně nějaký čas uvaří a absorbuje veškerou chuť kouře, kterou chcete.

Pamatujte, že začněte udit bez alobalu a poté ho zabalte na několik hodin do vaření, abyste zadrželi vlhkost.

Smoke Low and Slow

Nízké a pomalé kouření je hlavním pravidlem pro plátek šťavnatého grilovaného masa. Kouření vyžaduje trpělivost a musíte být připraveni věnovat několik hodin svého dne zážitku z vaření.

Doporučujeme dlouhodobé uzení při nízkých teplotách. Díky tomu se maso dobře propeče, aniž by se vysušilo, zůstalo vlhké a měkké. Výsledkem bude také dobře propečené maso s pěknou kůrou, která není spálená.

Většina potěrů používaných k ochucení masa se nevyrovná vysokým teplotám. Například cukry jsou známé jako skvělé chuťové přísady, ale také nevydrží vysoké teplo.

Použijte nepřímé teplo

Důrazně doporučujeme používat udírnu, která při uzení produkuje nepřímé teplo, abyste dosáhli měkkého, jemného a lahodného jídla. To je také nejlepší způsob, jak dosáhnout nízkých teplot potřebných pro zážitek z kouření.

Nechte své uzené maso odpočinout

S krájením a podáváním masa ihned po uzení nespěchejte. Dobře vyuzený kus masa doporučujeme nechat chvíli odležet, alespoň pět minut. Toto je často předpokládaný, ale velmi zásadní krok v celém kuřáckém zážitku. Žádný zkušený pitmaster vám nikdy nedovolí sníst maso hned v jeho přítomnosti, protože to může snadno zkazit celý zážitek.

Rychlým faktem, který je třeba poznamenat, je, že šťáva má tendenci se shromažďovat v centrálních částech masa, které jsou studené. Rozříznutí masa proto poskytne šťávě šanci uniknout ze středu. Vyjměte maso z udírny, položte ho na kuchyňskou linku nebo prkénko a nechte ho tam chvíli odpočinout, aby se šťáva vstřebala zpět do masa. Díky tomu je uzené maso šťavnatější a křehčí s dobře rozloženou chutí.

Zde je několik skvělých článků o tom, jak kouřit šťavnaté BBQ:
Jak udit nejšťavnatější hovězí žebra
Jak přidat vlhkost před a během uzení jídla
Pokyny Ke Smoke Juicy St.Louis Style Ribs

Další skvělé nápady, jak ze sebe dostat maximum Bradley Smoker, podívejte se na úžasné články na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.