Top 5 Healthy Fatty Meats You Can Smoke

Začátek 5 Zdravé mastné mety Kouř můžeš.

Posted on: January 17, 2023S blížícími se letními prázdninami se mnozí z vás jistě těší, že zapálí kuřáka. Pokud se chystáte uspořádat velkolepou grilovací párty a zahodit vytoužené letní tělo, máme pro vás dobré zprávy. Namísto nakládání kalorií na talíře si můžete vybrat srovnatelně zdravější varianty, které budou méně vážit v pase, ale budou stejně lahodné jako žebra nebo hrudí.

S blížícími se letními prázdninami se mnozí z vás jistě těší, že zapálí kuřáka. Pokud se chystáte uspořádat velkolepou grilovací párty a zahodit vytoužené letní tělo, máme pro vás dobré zprávy. Namísto nakládání kalorií na talíře si můžete vybrat srovnatelně zdravější varianty, které budou méně vážit v pase, ale budou stejně lahodné jako žebra nebo hrudí. Ano, víme, že slintáte nad rozpouštějícím se tukem a prskajícím šťavnatým steakem, a nežádáme vás, abyste v tom dělali kompromisy. Účelem tohoto průvodce je poskytnout vám některé zdravější možnosti uzení tučného masa, které vám pomohou udržet si počet kalorií.

5 zdravých tučných masných kusů k uzení

Rozumíme preferencím všech milovníků grilování. Zde jsme tedy ručně vybrali 5 druhů masa, které jsou velkou součástí světa uzení potravin. Podívejte se na ně níže:

1. Krůtí prsa

Hvězda Díkuvzdání může být také vrcholem vaší grilovací party. Krůtí maso je ve srovnání s červeným masem nízkokalorická varianta. Odstraňte kůži, aby byla zdravější. Můžete také použít mletá krůtí prsa, pokud zoufale chcete zůstat ve své stravě. Rozemletá prsa jsou nabitá bílkovinami, extrémně nízkým obsahem tuku a nižším obsahem kalorií. Nezapomeňte přidat trochu olivového oleje smíchaného se suchým třením na krůtu, než ji hodíte do udírny. Maso tak zůstane křehké a šťavnaté i po uzení.


Čerstvé syrové krůtí maso filet s přísadami pro vaření

2. Vepřová panenka

Uzené maso si oblíbí každý milovník grilování. Přirozená chuť a křehkost svíčkové ještě dodá kouzlo. Tento řez je mnohem lepší než jiné části zvířete, které jsou nabité kaloriemi. Vepřová panenka je také dobrým zdrojem bílkovin, neobsahuje sacharidy a má nízký obsah tuku. Bonusem u vepřové panenky je i doba uzení. Dokonalé propečení dosáhne asi za 2,5 až 3 hodiny, když se udí při 225 až 240 °F (107 až 115 °C).


Marinovaný steak z vepřové panenky s tymiánem. Tmavé dřevěné pozadí. Pohled shora.

3. Flank steak

Pro ty, kterým na tomto seznamu chyběl steak, tady je. Flank steak je ve srovnání s jinými kusy červeného masa poměrně libový kus steaku. Pozitivní stránkou je, že flank steak poskytuje stejnou šťavnatou, kouřovou chuť, která si zaslouží slintání, aniž by přetěžovala vaše tělo kaloriemi. Je bohatý na bílkoviny, má nulové množství sacharidů a má málo tuku. S uzeným flank steakem si můžete vychutnat každé grilování bez viny.


Dobře propečený grilovaný marinovaný hovězí flank steak na dřevěné desce

4. Bažant

Vynechte na chvíli kuře, protože to je vždy na večeři ve všední den většiny lidí. Uzení jídla může být skvělé pro každodenní vaření, ale zaslouží si zvláštní místo u víkendových jídel. Je to zábava připravovat gurmánské jídlo doma a zaslouží si být speciální. Divoký nebo farmově chovaný bažant je skvělou alternativou z hlediska chuti a kalorického kvocientu. Maso je bohaté na bílkoviny, vitamíny a draslík, bez sacharidů. Zdravost můžete dále zvýšit odstraněním kůže. Tím se nejen sníží počet kalorií, ale zabrání se tomu, aby maso na povrchu bylo křupavé a vločkovité. Při teplotě 225 °F (107 °C) můžete vykouřit celého bažanta za pouhou hodinu.

5. Vrchní svíčková

Tohle je pro všechny milovníky hovězího, kteří se odmítají spokojit s něčím menším. Ano, existuje štíhlejší střih hovězího masa, který vám pomůže udržet štíhlý pas. Vrchní svíčková má méně kalorií a obsah trans-tuků. Tento kus masa vytvoří lahodný šťavnatý steak, když je uzený při 225 až 240 °F (107 až 115 °C) po dobu asi 2,5 až 3 hodin. Pamatujte, že drť je tajemstvím všech chutí, po kterých budete s tímto steakem slintat.

Tipy, jak zdravě kouřit

Kouření jídla je spojeno s mnoha stigmaty jako nezdravé. Pomineme-li vysoce kalorickou část, kouření může nepříznivě ovlivnit vaše zdraví, pokud není prováděno hygienicky. Zde je několik faktorů, které mohou také způsobit, že kouření potravin je nezdravé, spolu s několika tipy, jak se jim vyhnout.

Kuřák jídla: Po každém grilování musíte udírnu vyčistit. Olej, špína a tuk usazené na stěnách a dně udírny mohou nejen zkazit chuť vašeho příštího grilování, ale mohou se stát místem rozmnožování bakterií a jiných mikrobů, které mohou vést k otravě jídlem. Kupte si moderní elektrickou udírnu potravin, jako je Bradley Smoker odnímatelné regály pro snadné čištění. Izolované tělo z nerezové oceli a samostatné hořáky pro uzení a troubu v Bradley Smokers usnadňují čištění.

Kvalitní dřevěné štěpky: Nekvalitní dřevěné štěpky nebo kusy vydávají toxické výpary, když vyhoří, takže jídlo páchne. Bradley Bisquettes je zde spasitel. Kuřáci Bradley používají Bisquettes, což jsou ochucené dřevěné štěpky speciálně navržené tak, aby hořely po přesný čas a uhasily, než se změní na popel. Tyto dřevěné štěpky zajišťují, že se jídlo vaří v čistém kouři.

Přes spálené maso: Nadměrné připalování nebo kouření vašeho masa může ovlivnit jeho nutriční obsah. Použijte a teploměr na maso zkontrolovat teplotu a vyjmout maso z udírny, když dosáhne požadované propečení.

Doufáme, že vás tyto Bradleyho tipy a triky o zdravém mase a uzení potravin povzbudily k tomu, abyste rozpálili kuřáka, aniž byste ohrozili své plážové tělo.

Zde je několik skvělých článků o tom, jak kouřit šťavnaté BBQ:
Jak udit nejšťavnatější hovězí žebra
Jak přidat vlhkost před a během uzení jídla

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.