Tips & tricks For Grilling in the rain

Tipy a triky pro Grilování v dešti

Posted on: January 12, 2023Bradley Smoker přišel s novým nástrojem pro dvorního šéfkuchaře a jsem někdy vzrušený! Bradley nový propanu BBQ mě pověsil plachtou přes můj Vancouver patio a radostná vaření v dešti. Za deště jsem grilováním v dešti!

Bradley Smoker přišel s novým nástrojem pro dvorního kuchaře a jsem nadšený! Bradleyho nový propanový gril mě nutí pověsit plachtu na mou vancouverskou terasu a radostně vařit v dešti. Griluji v dešti, griluji v dešti!

My Bradley BBQ má kvalitní litinové grily a horní grilovací polici pro uchování věcí v teple nebo mimo přímé teplo. Má dokonce přidanou funkci připojeného hořáku! Díky tomu nemusím skákat a vycházet z kuchyně a připravovat rýži nebo ohřívat omáčky. Toto BBQ je opravdu vše, co potřebuji k vaření jakéhokoli jídla. Je to perfektní!

Nyní několik tipů, jak zajistit, aby vaše grilovací dobrodružství byla úspěšná:

Vše začíná u kvalitních produktů

To je klíčové! Žádné omáčky nebo techniky na tomto světě nikdy nedokázaly proměnit steak třídy A na třídu AAA, takže začněte s kvalitními produkty.

Také není třeba zruinovat banku! Zajděte k místnímu řezníkovi a zeptejte se odborníka. Jsou vždy ochotni sdílet své znalosti a nasměrovat vás správným směrem. Řezník vám často bude schopen poskytnout určitou dohodu, pokud jste flexibilní s tím, co kupujete.

Podle mých zkušeností čerstvě nakrájené místní maso z volného výběhu produkuje nejlepší jídla. Citlivost v mase pochází nejen ze stravy zvířete, ale také z úrovně stresu při sklizni. Nejlepším řešením pro získání čerstvého a křehkého masa je proto nákup masa z blízké farmy. Pamatujte, že čerstvé je nejlepší.

Buďte připraveni a plánujte předem

Než začnete, nainstalujte si vše, co budete potřebovat. Všechny nástroje, omáčky, koření atd. si předem uspořádejte na dostupné místo. Přemýšlejte o tom, co potřebujete. Potřebujete chňapky, kleště, štětec, teploměr atd...? Co takhle glazura? Nebo co třeba talíř nebo tác, na kterém si maso po grilování odpočinete? S praxí to přijde přirozeně, ale dokud se nedostanete do svého skutečného rytmu BBQ, věnujte čas plánování svého útoku.

Ke kontrole teploty masa použijte teploměr

Vytáhněte teploměr na maso! Je důležité zkontrolovat teplotu masa, abyste se ujistili, že pečete v bezpečném teplotním rozsahu a že konečným výsledkem je požadované propečení. Postupem času budete moci „vidět“ středně propečený steak bez kontroly teploty. Každý kus masa je však jiný a i ostřílení kuchaři využijí teploměr.

Sezóna se zdrženlivostí

Nechápejte mě špatně, miluji chuť a miluji koření. Jídlo, u kterého se můžu potit, je moje oblíbené a moje „skříňka“ na koření zabírá polovinu mé kuchyně a svou chutí se rozprostírá po celém světě. Je však důležité si uvědomit, že chuťový základ pochází z masa, které používáte. Čerstvě mleté jehněčí maso má jedinečnou a zemitou, travnatou chuť, využijte toho. Česnek, ach, jak tě miluji, má štiplavou a hřejivou chuť. Zelená cibule má svěží a jasnou chuť. Když spojíte tyto tři ingredience dohromady, nemusíte do nich přidávat kořenící sůl, kajenský pepř nebo hořčici. Kořeníme lehce a s rozmyslem. Používejte koření a bylinky, které doplní váš proteinový základ. Koneckonců jste tak pečlivě vybrali své maso pro chuť a čerstvost, tak to udělejte spravedlivě!

Buďte trpěliví a nechte maso

Nyní, když jsou vaše vynikající žebírka nebo steak hotová, se line lahodná vůně a vám se sbíhají sliny. Ale buďte trpěliví. Počkejte. (Prosím, nenáviďte mě!) Zabalte protein do hliníkové fólie nebo přikryjte jiným způsobem a nechte alespoň 10 minut odpočívat. Tato doba odpočinku umožní vnějším okrajům řezu masa mírně vychladnout a znovu absorbovat vodu (také známou jako chuť!), která se shromáždila ve středu během vaření. Jakmile se voda v tkáni přerozdělí rovnoměrněji, povrchové napětí zachytí vodu uvnitř masa při krájení a zachová chutnou šťávu uvnitř steaku nebo žeber, dokud se nezakousnete. Věřte mi, vyplatí se počkat.

Autor Lena Clayton
Spoluautor knihy Bradley Smoker Cookbook