Ribs Roundup: Best Tips and Recipes for Smoky, Tender Ribs

Roundup žeber: Nejlepší tipy a recepty na kouřová, křehká žebra

Posted on: January 17, 2023Není nic lepšího, než když si ponoříš zuby do stojanu kouřových, něžných žeber. Žebírka jsou vždy přitažlivá, ať už je vaříte na grilu nebo v kuřáku.

Není nic lepšího než zabořit zuby do stojanu s kouřovými, jemnými žebry. Žebírka vždy potěší, ať už je připravujete na grilu nebo v udírně.

V tomto článku shrneme ty nejlepší tipy a recepty na uzení lahodných žebírek. Také vám vysvětlíme, jak dlouho byste je měli kouřit, podle toho, jak je chcete mít hotové.

Prvním krokem je výběr správných žeber. Můžete jít s vepřovými nebo hovězími žebry, ale je těžké porazit hovězí žebra pro nejlepší chuť. Mohou být o něco dražší než vepřová žebírka, ale rozhodně stojí za to. Vyberte si žebra s trochou masa s kostí pro lepší zážitek z uzení. Poté před dalším krokem sundejte membránu z masa.

Jakmile vyberete žebra a odstraníte membránu, dalším krokem je okořenit je.

Jak mám kořenit svá žebra?

Dobré suché tření je nezbytné pro lahodná žebra. Existují nekonečné variace na žebra, ale většina je směsí soli, pepře, papriky, cukru, chilli, česnekového prášku a cibulového prášku. To jsou ingredience, které pravděpodobně již máte ve spíži nebo které snadno získáte. Experimentujte, abyste našli rovnováhu, která se vám nejvíce líbí.

Pokud nevíte, kde začít, doporučujeme použít suchou masáž Memphis. Tento rub nabízí směs chutí, která zvýrazňuje chuť čehokoli. Pokud nemáte rádi přílišné teplo, použijte lehký kabát na žebra. Můžeš použít tento recept a podle toho upravte ingredience, abyste ze svého potírání vytěžili to nejlepší.

Můžete si také vybrat ze široké nabídky mokrých pomazánek a omáček, pokud byste to chtěli. BBQ omáčka ve stylu Kansas City je klasika. Vyrábí se z kečupu, octa a hnědého cukru. Tato omáčka je ideální pro nanášení na žebra. Tento recept nastiňuje kroky, které musíte udělat, abyste skončili s dokonalou domácí omáčkou.

Jděte na a sladká teplá omáčka pokud hledáte něco jiného. Tato omáčka má asijské vlivy, ale je stále štiplavá a kouřová, takže je ideální pro proříznutí bohatosti žeber.

Které biskety Bradley dávají nejlepší chuť?

Konečná chuť vašich žeber bude záviset na typu dřeva, které se rozhodnete použít v udírně. Dobrou zprávou je, že máte širokou škálu Bradley Bisquettes vybrat si z. Můžete si vybrat silná dřeva, jako je bílý ořech a dub, ale buďte opatrní, protože při příliš dlouhém uzení mohou přemoci vaše maso.

Smíchejte je se sladšími dřevy, jako je javor nebo třešeň, aby byly chutě jemnější. Můžete také experimentovat s různými kombinacemi, dokud nenajdete chuť, která vám vyhovuje. Jak udělat směs dřeva? položte jednu příchuť na druhou a nechte udírnu, aby kouzla (každé biskety hoří 20 minut).

Jak dlouho bych měl kouřit svá žebra?

Pokud se to udělá správně, uzení je nejlepší způsob přípravy, díky kterému budete mít maso jemné od kosti. Chcete-li to provést, musíte mít správné načasování a teploty. Obecně platí, že nejlepší výsledky vám poskytne nízké a pomalé kouření. Existují dvě oblíbené metody, ze kterých si můžete vybrat: metoda 3-2-1 nebo 2-2-1.

V první metodě byste měli umístit svá nezakrytá žebra na udírnu a nechat je 3 hodiny. Vyjměte žebra z udírny a zabalte je do alobalu. Vložte je zpět do udírny na 2 hodiny. Vyjměte je a rozbalte. Vložte je zpět do udírny a jednu hodinu udělte s BBQ omáčkou dle vaší preference. Druhá metoda doporučuje 2 hodiny nezabalené, 2 zabalené a 1 nezabalené.

Můžete použít kteroukoli z těchto metod a vaše žebra budou v pořádku. Je však důležité poznamenat, že tyto metody vám stále neposkytnou křehká žebra, pokud je teplota špatná. Pokud používáte mražená žebra, nechte je rozmrazit, než začnete s uzením. Před uzením se ujistěte, že žebra odpočívají při pokojové teplotě po dobu 30 minut.

Během uzení udržujte teplotu kuřáka na 225–240 °F (107–115 °C). S pro-foodovou elektrickou udírnou by to neměl být problém.

Měj se fajn teploměr na maso s vámi po celou dobu uzení, abyste měli přehled o postupu žeber. Žebra jsou obecně považována za hotová, když se vnitřní teplota udržuje stabilní na 190 °F (88 °C).

Vyjměte žebra z udírny, až budete spokojeni s úrovní propečení. Před zapichováním je nechte odpočinout a nasáknout chutí.

Nyní, když znáte základy, můžete experimentovat s různými přísadami, dokud nenajdete to nejlepší pro vás. Pomocí výše uvedených tipů a receptů si vyšleháte domácí uzená žebra, po kterých budou vaši hosté chtít víc.

 Máte zájem dozvědět se více o žebrech? Podívejte se na tyto články, které jsme pro vás připravili:
Jak vyrobit 3-2-1 uzená žebra a proč byste to měli dělat
Můžete zmrazit uzená žebra?
Dětská záda vs. náhradní žebra: Co potřebujete vědět o vepřových žebrech
Jak udit nejšťavnatější hovězí žebra

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.