Why You Shouldn't Use Wet Wood Chunks In Your Food Smoker

Proč byste neměli používat Kousky vlhkého dřeva In Your Food Smoker

Posted on: January 16, 2023Existuje tolik kuchařských tipů, pokud jde o přípravu dokonale uzených gurmánských jídel. Některé z těchto tipů nabízejí předpojaté představy o kouření, které nemusí být nutně pravdivé.

Existuje tolik kuchařských tipů, pokud jde o přípravu dokonale uzených gurmánských jídel. Některé z těchto tipů nabízejí předpojaté představy o kouření, které nemusí být nutně pravdivé. Jednou z takových představ o uzení jídla je namáčení dřevěných kousků, aby se vytvořilo nízké kouření pro pomalé uzení. Zde vysvětlíme několik důvodů, proč je tato představa mylná.

1. Neprodukují kouř, ale páru

Vlhké dřevo nemůže produkovat kouř, dokud neztratí veškerou vlhkost. Takže když se zapálí mokré dřevo nebo kus dřeva, vlhkost uvnitř se odpaří a vytvoří páru. Pára není kouř, a proto byste do udírny neměli používat mokré kousky dřeva.

2. Dodává kyselou chuť

Pára generovaná uvnitř udírny z vlhkého dřeva je vysoce kyselé povahy. To dodává pokrmu, který se připravuje, intenzivně kyselou chuť. Zcela převezme původní chuť jídla.

3. Velké kusy se promění v popel

Když se k uzení použijí velké kusy vlhkého dřeva, úplně shoří na popel a vznikne nepříjemný zápach. Tato toxická příchuť je pokrmem zcela pohlcena, zvláště když se připravuje v uzavřeném grilu. Jídlo tak voní a chutná jako popel ze dřeva.

4. Mokré dřevo snižuje teplotu uvnitř udírny

Když vlhkost pronikne dovnitř dřeva, zůstane tam dlouho, dokud se zcela neodpaří ve formě páry. Pára z mokrého dřeva snižuje teplotu udírny a prodlužuje dobu vaření. Delší vaření potravin, jako jsou menší kusy masa, může způsobit, že se rozžvýkají a připálí.

Nejlepší druhy dřeva pro dokonalý zážitek z uzení jídla

Nyní, když jsme zbořili jeden z mnoha převládajících mýtů o kouření potravin, zaměřme se na řešení. Když kusy dřeva nebo mokré dřevo nejsou v žádném případě vhodnou možností pro zapálení kuřáka, zde jsou některé druhy dřeva, které mohou pomoci při uzení jídla.

Piliny

Uzení potravin vyžaduje stálou, rovnoměrnou teplotu a nízkou teplotu. Kolísání obou může zničit strukturu a chuť jídla. Ani suché dřevo nemůže být pro kuřáka dobrým dřevem. Důvodem je to, že má proměnlivou hustotu a velikost, které nedokážou produkovat rovnoměrné teplo během procesu uzení. Zde mohou být piliny užitečné.

Piliny, když jsou slisovány do třísek rovnoměrné hustoty, jsou perfektním dřevem pro každého kuřáka. Jsou schopny vydávat teplo při konstantní teplotě, dokud neshoří. Použití lisovaných pilin má však jednu nevýhodu. Protože shoří na popel, je třeba piliny během uzení poměrně často vyměňovat.

Bradley Bisquettes

Pro ty, kteří chtějí perfektní bezproblémovou dřevěnou variantu pro uzení potravin, je odpovědí Bradley Bisquettes. Vyrábí je Bradley, renomovaný poskytovatel pokročilých udíren potravin. Bradley Bisquettes jsou speciálně navržené dřevěné třísky stlačené pilinami jednotné velikosti, tvaru a hustoty. Tyto biskety dokážou generovat rovnoměrné teplo po přesný čas a automaticky zhasnout, než se promění v popel. To chrání jídlo před nepříjemným zápachem.

Navíc pro další přidání chuti do jídla, Bradley Bisquettes jsou k dispozici v různých příchutích, jako je dub, jablko, bílý ořech, třešeň, javor, olše, pekan, whisky atd. Bradley Bisquettes funguje nejlépe s kuřáky Bradley. Ve skutečnosti jsou tajemstvím stoupající popularity kuřáků Bradley mezi milovníky grilování.

Vlastnosti pokročilého udírny potravin

Pokročilý kuřák dokáže zautomatizovat většinu zbytečných úkolů a zajistit bezproblémový zážitek z uzení jídla. Kuřáci Bradley mohou například pracovat soběstačně celé hodiny, aniž byste museli kuřáka sledovat. Dodává se s řadou vynikajících funkcí, které musí mít každý pro-food kuřák.

Digitální přednastavení: Udírna P10 Bradley je dodávána s uživatelsky přívětivou digitální konzolí, která umožňuje uživateli před uzením přednastavit dobu vaření a teplotu.

Automatický podavač: S automatickým systémem podávání bisket mohou kuřáci Bradley sami krmit z komory na dřevo. Kompletně zaplněná komora na dřevo zajišťuje až 10 hodin provozu s pravidelným dohledem.

Uživatelská bezpečnost a pohodlí: Udírna Bradley se dodává s izolovaným tělem a magnetickými dvířky pro bezpečnější vaření. Odnímatelné rošty a boční panely usnadňují čištění po vaření.

To jsou nejlepší vlastnosti, které milovníci jídla hledají u dokonalého udírny. Snažili jsme se, aby byl jednoduchý a srozumitelný pro lidi všech věkových kategorií, kteří hledají řešení pro uzení potravin a pro kuřáky. Doufejme, že tyto funkce Bradley pomohou lidem s nejmenšími zkušenostmi s grilováním, aby zkusili uzení jídla. Další skvělé tipy a triky Bradley spolu s tím, jak co nejlépe využít svého Bradley Smoker, najdete v úžasných článcích na našem Bradley Smoker Food Smoker Blog.