Why You Should Not Want a Smoke Ring on Your Food

Proč byste měli Nechtějí smokingový kroužek na vašem stravování

Posted on: January 12, 2023Kouřový kroužek je často považován za punc každé velké BBQ, ale je to opravdu zdravé pro vás? Zde jsou důvody, proč byste neměli chtít kouřový kroužek na vaše jídlo.

Kouřový prsten je často považován za charakteristický znak každého skvělého grilování, ale je pro vás opravdu zdravý? Zde jsou důvody, proč byste neměli chtít kouřový kroužek na jídle.

Mnoho významných mistrů a grilovacích restaurací dosahuje tohoto kouřového prstenu s lehkostí a je to také cíl pro mnoho kuchařů na dvorku. Kouřový prstenec je oblast růžově zbarveného masa v nejvzdálenějších 8-10 milimetrech uzeného masa. Například se nejčastěji objevuje v uzeném kuřecím, hovězím a vepřovém mase.

Netýká se to pouze procesu uzení potravin, ale dosažení požadované chuti, která vám a vaší rodině dodá zdravější jídlo.

Fakta o kouření! Proč byste neměli chtít kouřový kroužek na jídle!

Proč se vyskytuje kouřový prstenec?


kouřový prsten!

Narůžovělá barva masa je způsobena přítomností sloučeniny zvané myoglobin. Tato sloučenina obvykle ztmavne a zhnědne, když se zahřeje nad určitou teplotu.

To je důvod, proč je obvod vařeného steaku tmavší než červený vnitřek. Důvodem je, že nižší teplota středu steaku nestačila k tomu, aby myoglobin ztratil svůj pigment.

Při uzení masa dochází k jinému procesu než u jiných způsobů vaření. Organická paliva, jako je dřevo a dřevěné uhlí, při spalování na popel produkují plynný oxid dusičitý (NO2).

Když se tento plyn rozpustí v mase, reaguje s molekulami vodíku a stává se oxidem dusnatým (NO). NO v kombinaci s myoglobinem tvoří stabilní růžovou molekulu, která v teple nedenaturuje. Hloubka kouřového prstence je určena tím, jak daleko může kouř proniknout do masa.

Co se stane u kuřáka

Zdroj paliva
Existuje několik aspektů při uzení masa, které určují rozsah, ve kterém se vytvoří kouřový prstenec. Nejdůležitějším faktorem je však zdroj paliva a jeho produkce NO.

Nejvyšších koncentrací atmosférického NO lze dosáhnout v kuřácích použitím briket z dřevěného uhlí nebo dřevěného ohně; oba jsou schopny produkovat až 200 ppm (částí na milion) NO.

Můžete jej použít i ve varné komoře. Bylo navrženo, že zelenější dřevo produkuje více NO, ale je méně vhodné pro vaření.

Proč byste neměli chtít kouřový kroužek na jídle?

Jde o reakci NO2, která přichází do kontaktu s myoglobinem, proteinem nacházejícím se v mase. Neexistuje žádná chuť a není žádný přínos vidět tento prstenec červené v mase kromě důkazu, že vy a vaše rodina požíváte vysoké hladiny oxidu dusnatého.

Může to být vysoký objem NO2, když vaříte jídlo pomocí uzavřeného grilu, jako je gril na pelety, gril na dřevo nebo gril Kamado.

Výjimka pro dřevo a dřevěné uhlí

Není problém vařit na dřevě nebo dřevěném uhlí na grilu pod širým nebem, protože NO2 má velmi malou šanci, že se usadí na vašem jídle. To je stejné jako u ofsetových grilů, kde se dřevo a dřevěné uhlí spalují oproti vařeným potravinám. Je to proto, že většina NO2 je vypuštěna dříve, než má šanci se dostat do připravovaného jídla.

Nejlepší kombinace pro vaši chuť

Pro dosažení nejlepších výsledků použijte piliny! Kuřáci, kteří používají toto palivo, mohou připravit skvělé jídlo. Aby se tak stalo, musíte dřevo odstranit, než přejde na dřevěné uhlí. Musíte tedy dávat pozor na svůj kuřák a odstranit piliny, když úplně zčernají, nahradit je pilinami a pokračovat v kouření. Rozhodně to nenechávejte v popelu, jinak znáte výsledek.

Proč Bradley Smokers dodává nejčistší kouř

Jak vzniká kouř

Chuť kouřového jídla je dosaženo pouze použitím těch nejkvalitnějších pilin z různých dostupných dřev, což je moje volba pro kuřácké bisky Bradley Wood Smoking Bisquettes. Velikost, tvar a hmotnost bisket mají pokaždé stejné přesné standardy. A nikdy neshoří na popel!

To je důvod, proč se všechny biskety spalují při stejné teplotě a po stejnou dobu. A každá bisketa je po dokončení uhasena vodou. Tento proces z vás udělá to nejlepší možné uzené jídlo. Bez ošklivého plynu NO2!

Závěrečné myšlenky

Jediný kuřák na světě, který trvale vytváří nejčistší chuť kouře bez nahromadění plynného NO2 ve vašem jídle, je Bradley Smoker. Když použijete Bradley, rozdíl nejen ochutnáte, ale rozdíl uvidíte. Ve vašem jídle není žádný červený chemický kouřový prstenec.

Zůstaňte naladěni na našem blogu pro naše další články s dalšími fakty o kouření potravin, tipy a triky.

Šťastné kouření vám všem!