Preheat Your BBQ Perfectly, Every Time

Předehřejte si gril Dokonale, Pokaždé

Posted on: January 16, 2023Grilování je proces vaření jídla nepřímým teplem, který je podobný konvekčnímu vaření. Horký kouřový vzduch vaří jídlo a dodává mu bohatou kouřovou chuť. Uzení je možná nejstarší způsob grilování a je populární i dnes.

Grilování je proces vaření jídla nepřímým teplem, který je podobný konvekčnímu vaření. Horký kouřový vzduch vaří jídlo a dodává mu bohatou kouřovou chuť. Uzení je možná nejstarší způsob grilování a je populární i dnes. Dříve lidé vařili jídlo v udírnách, které se nacházely na okrajích obytných čtvrtí. S evolucí grilování se přenosné grily a elektrické udírny staly nedílnou součástí většiny domácností.

Ve srovnání s udírnami, které se používaly k uzení jídla pro celou komunitu, se moderní grily a udírny používají k obsluze malého davu na domácí párty. Teplo, které vzniká v udírnách a grilech, je do určité míry omezeno. To je důvod, proč je potřeba několik triků, aby se gril zahřál, aby se dosáhlo požadovaného výsledku. Předehřívání je jednou z technik, jak získat dokonale propečené, jemné a šťavnaté steaky.

Výhody předehřívání potravin Udírna/gril

Mnoho z nás by si mohlo myslet, že předehřívání je omezeno pouze na troubu, ale ne, váš gril a udírna je také třeba před vařením předehřát. Čtěte dále, abyste zjistili proč.

Zabraňuje ulpívání potravin na roštech: Když syrové maso položíte na studený rošt nebo rošt, při grilování se k němu přichytí. To může poškodit steak, když se ho pokusíte otočit nebo vyjmout. Horké rošty popř stojany zabraňte přichycení masa a umožněte jej snadno převrátit.

Vytvořte konvekci: Bez předehřívání se jídlo začne vařit pouze na jedné straně, která zpočátku přijímá teplo. Když je vnitřní komora dobře zahřátá, vytváří konvekční režim pro rovnoměrné vaření jídla ze všech stran.

Zajišťuje čistý kouř: Dřevo nebo dřevěné štěpky musí dosáhnout úrovně úplného spalování, aby vycházely čisté kouře. Než se štěpka zahřeje na tento stupeň, nějakou dobu trvá. To je důvod, proč by měl být gril na několik minut předehřátý, aby se v blízkosti jídla předešlo nepříjemnému kouři.

Stabilizuje teplotu: Předehřev pomáhá udící komoře nebo grilu dosáhnout požadované teploty pro vaření. To zvýrazní barvu, chuť a texturu jídla po grilování.

Rychlejší vaření: Když jídlo vstoupí do udírny nebo grilu, které je již zahřáté, začne se okamžitě vařit, aniž by čekalo na zahřátí. To zajišťuje nepřerušované a rychlejší vaření.

Výrazné značky sežehnutí: Kdo by nemiloval na steaku ten čistý gril nebo pečeně? Umístění syrového masa na studený gril nebo rošt vám však tuto stopu nikdy nezíská. Stopy se tvoří, když cukr v potravině okamžitě zkaramelizuje, když se dotkne rozpáleného grilu. Zvýraznil také kouřovou chuť.

Jak předehřát jídlo v udírně/grilu

Poté, co jsme se naučili šest hlavních výhod předehřívání vašeho grilu, víme, jaká bude vaše další otázka. Zde je tedy malý průvodce, jak si před vařením gril předehřát.

Klasická udírna/gril: U grilovacích jednotek, které jsou ovládány ručně, je obtížné určit teplotu bez teploměru. Například, pokud udíte vepřový zadeček, který je třeba vařit při 225 až 240 stupních F (107,2-115,6 C), zkuste udírnu předehřát na 220 stupňů F (přibližně) (104,4 C). Jakmile udírna začne vařit, automaticky dosáhne požadované teploty. To může trvat asi 15 minut.

Elektrická udírna/gril: Moderní elektrické udírny/grily jsou dodávány s možností automatického předehřívání, což je velká výhoda. U pokročilých kuřáků, jako je Bradley Smokers, můžete nastavit časovač a teplotu pro předehřátí udírny před přidáním jídla. Stejná funkce platí i pro nastavení teploty a času vaření.

Jak získat intenzivní kouřovou chuť

Právě bohatá kouřová chuť grilovaných pokrmů si vytvořila samostatnou fanouškovskou základnu. Ačkoli existují různé způsoby grilování jídla, kouření dodává nejintenzivnější kouřovou chuť. Důvod je zřejmý. Když se jídlo vaří v horkém kouři a ne v plamenech, pohltí více kouřovou chuť než grilování nebo opékání. Skutečnou hvězdou je zde však palivo pro uzení potravin.

Správné palivo bude produkovat čistý kouř, který zvýrazní chuť jídla, zatímco špatné palivo ho může úplně zničit, takže bude hořké a páchnoucí. Musíte také dbát na teplotu, protože uzení jídla je pomalý a pomalý proces. Použití velkých kusů dřeva bude generovat více tepla, které může zkazit chuť převařením nebo připalováním jídla. Zde jsou dvě možnosti paliva, které pitmastři používají k podávání bohatých a šťavnatých steaků s kouřovou příchutí.

Bradley Bisquettes: Jedná se o speciálně navržené dřevěné puky, které zhasnou ihned po vyhoření, než se změní na popel. Bradley Bisquettes jsou k dispozici v příchutích dub, pekan, jablko, olše, bílý ořech, třešeň, javor a mnoho dalších.

Cílem tohoto článku bylo ukázat výhody předehřívání grilů před vařením.

Také jsme přidali několik jednoduchých Bradley tipů a triků pro předehřátí a zesílení kouřové chuti, které pomohou začátečníkům ovládnout umění. Další skvělé tipy a triky Bradley spolu s tím, jak co nejlépe využít svého Bradley Smoker, najdete v úžasných článcích na našem Bradley Smoker Food Smoker Blog.