Top Tips to Take Smoked Brisket From Average to Amazing

Nejlepší tipy k užití Uzená štěrka Od průměru k úžasnému

Posted on: January 18, 2023Vaření hrudí není jedna z těch schopností, které buď máte, nebo ne. Dokonce i ty nejlepší nadřízení vám řeknou, že to zabere čas. Pokud váš první pokus byl hrozný, nebojte se, protože nejste sami. Mnoho lidí se nedaří dosáhnout úrovně něžnosti a hloubky chuti, které byly jít na.

Vaření hrudí nepatří mezi ty dovednosti, které buď máte, nebo nemáte. I ti nejlepší pitmaři vám řeknou, že to chce čas. Pokud byl váš první pokus hrozný, nebojte se, protože nejste sami. Mnoho lidí nedokáže dosáhnout úrovně jemnosti a hloubky chuti, o kterou šlo.

Po nějakém výzkumu jsme shromáždili soubor technik pro přípravu hrudníku tak dobrého, že vás určitě ohromí, až budete hotovi.

Začněte s vysoce kvalitním hrudníkem

To je nesmysl. Pokud chcete, aby byl váš hrudník úžasný, začněte s kvalitním střihem. Nemůžete vzít průměrnou hruď a přeměnit ji na lahodný kus masa. Naopak chcete začít s co nejlepším kusem masa a pak se propracovat nahoru.

Tuk je kouzlo chutného hovězího masa. Chcete-li získat nejlepší chuť, jděte na hruď s velkorysým mramorováním, tj. tuk mezi svaly. Kromě chuti také zabrání vysušení hrudi během dlouhého uzení. Mějte to na paměti při nákupu hrudníku.

Druhy hovězího masa

Při nákupu hovězího masa si můžete vybrat z několika druhů masa:

  • Hovězí maso krmené trávou – tomu se chcete vyhnout, protože má nižší mramorování než většina kusů.
  • Třídy s hodnocením USDA – Můžete si vybrat z výběrových, výběrových nebo prvotřídních střihů. Výběr i prvotřídní kusy jsou vysoce kvalitní kusy, které vám mohou poskytnout dobrý zážitek z kouření.
  • American Wagyu a CAB Certified – předává nejlepší mramorování. Tyto kusy jsou také extrémně drahé na balení.

Maso pravděpodobně zůstane po uzení křehké, pokud je od začátku poddajné a pružné. Vyhněte se zmrzlým a tuhým řezům, pokud můžete, protože to může zkazit váš konečný produkt.

Připravte hruď na kouření

Nic na kouření hrudí není náhodné. Líná příprava odčiní veškerou práci, kterou s výběrem vložíte, a to my nechceme. Takže, než budeme vůbec přemýšlet o uzenáři, připravíme hruď.

  • Vyndejte maso z lednice a nechte vyhřát na pokojovou teplotu. Maso se tak propeče rovnoměrněji.
  • Za druhé, chcete odřízněte přebytečný tuk na horní část hrudníku, protože to může způsobit, že bude přehnané. Chcete také odstranit co nejvíce přebytečného tuku ze strany a konečků. Pamatujte, důraz je kladen na přebytek, ne všechno tlusté. Pokud odříznete příliš mnoho, můžete skončit se suchým hrudníkem, takže se snažte udržet vrstvu tuku na straně přibližně ¼ palce tlustou.
  • Někteří pitmaři doporučují přikládání hrudí, aby jí dodalo více chuti a udrželo ji vlhké během procesu uzení. Jiní to považují za nadbytečné. Pokud máte rádi silnou hovězí chuť tak, jak je, nesolte si hruď. Můžete se podívat na některé z nejzajímavějších diskuzí tady a tady. Autor tohoto článek říká, že své prsy pěstují více než 10 let. Můžete si to přečíst a rozhodnout se, zda to stojí za to nebo ne.
  • Koření – Hrudník se obvykle tře se solí a pepřem, ale můžete použít i jakékoli jiné bylinky a koření, které máte rádi, abyste mu dodali výraznou chuť. Nechte to jednoduché, pokud chcete, aby prosvítala přirozená chuť hrudníku.

Kouřové druhy dřeva

Druh dřeva, které používáte ve svém udírně, může mít velký vliv na chuť vašeho masa. Většina lidí používá pikantní dřeviny jako mesquite nebo bílý ořech, ale můžete jít do měkkých lesů jako jablko nebo třešeň. Buďte kreativní, dokud nenajdete kombinaci, ve které se budete cítit pohodlně. Kouření je přece o zábavě!

Proces kouření hrudí

Nepodceňujte sílu času. 12–14 hodinové pomalé uzení vám poskytne jemné, šťavnaté hrudí. Pokud si nejste svým kuřákem jisti, zkuste to nejprve na 10 hodin, a pokud to vůbec není hotové, zkuste to ještě pár hodin znovu.

Odkrytou hruď kuřte při 225 °F (107 °C) prvních 6 hodin. Maso můžete pravidelně stříkat, aby zůstalo vlhké. To by mělo umožnit hrudí absorbovat maximum kouřových chutí a vytvořit příjemnou kůru. Hrudník po 8 hodinách vyndejte z udírny a zabalte do alobalu.

Nastavte udírnu na 250 °F (121 °C) a uďte dalších 6 hodin. Vyjměte hruď z udírny, jakmile dosáhne vnitřní teploty 190 °F (88 °C).

Odpočiňte si hruď

Před podáváním nechte maso odpočinout. To umožní 1) hrudí dovařit a 2) absorbovat šťávu. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, dejte prsu 30 minut až 1 hodinu.

Cut Against The Grain

Zrno hrudí je tuhá a žvýkací síť svalových vláken procházející v dlouhých řadách masem. Krájení s obilím vám zanechá žvýkací, vláknité hrudí. Řezání přes zrno zkracuje svalová vlákna a vede k jemnějšímu a chutnějšímu konečnému produktu. Ujistěte se, že to děláte správně, abyste ze svého kouření vytěžili to nejlepší. Nechtěl bys, aby to teď bylo marné, že?

Doufáme, že tyto tipy budou užitečné, až budete příště toužit po hrudí. Sledujte nás na Bradley Food Smoking Blog a dej nám vědět, jak to dopadlo.

Máte zájem o další články o kouření hrudí? Tak to jste na správném místě! Podívejte se na tyto články, které jsme pro vás připravili:
Jak kouřit hruď a tipy Pro hruď
5 Nejlepších Druhů Dřeva Na Uzení Hrudníku
Terminologie hrudí a vaření pro uzení jídla
Jak nakrájet hruď

Abychom vám pomohli dále v procesu stát se pitmasterem, vytvořili jsme e-knihu zdarma:

Naučte se tipy a triky grilování, od výběru nejlepšího grilu a udírny až po nejlepší kusy masa pro začátek. Přečtěte si také techniky a tajemství pit mastera, abyste dosáhli dokonalé chuti.

+ 20 bezplatných receptů a tabulka párování dřeva na kouření!

A bonusový průvodce vnitřní teplotou!

<< Stáhnout e-knihu zdarma >>