Best and Quickest Way to Smoke Fish and Oysters

Nejlepší a nejrychlejší způsob, jak kouřit Ryby a ústřice

Posted on: January 18, 2023Když si myslíme na uzené jídlo, spontánně si představujeme zacpaný sukulovaný steak, který čeká na oddaní. Intenzivní uzená chuť, že jídlo absorbuje při kouření je bezkonkurenční k jakékoliv jiné barbeque metody. To je důvod, proč kouření potravin má okrajovou fanouškovskou základnu.

Když pomyslíme na uzené jídlo, spontánně si představíme prskající šťavnatý steak čekající na zhltnutí. Intenzivní kouřová chuť, kterou jídlo absorbuje při kouření, nemá obdoby u žádné jiné metody grilování. To je důvod, proč má kouření specializovanou základnu fanoušků. Mnoho milovníků grilování možná neví, že k vytvoření lahodného gurmánského jídla lze kouřit i jiná skvělá jídla. Ano, název článku to ilustruje. Protože toto čtete, předpokládáme, že máte otevřenou mysl, pokud jde o kouření. Vsadíme se, že z těchto jednoduchých receptů na uzení ryb a ústřic vám spadne čelist.

Jednoduchý způsob, jak dokonale udit ryby

Pokud jde o uzení jídla, ryby jako tilapie, losos a pstruh jsou nejlepší volbou. Tyto ryby mají vysoký obsah tuku a dobře absorbují kouřovou chuť. Zde se podělíme o metodu uzení celého pstruha, ale můžete si vybrat rybu podle svých preferencí. Věř nám. Když vyzkoušíte uzenou rybu, nikdy ji nebudete mít jinak. Tak začněme.

1. Začněte tím, že ryby očistíte a okořeníte

Pokud dáváte přednost křupavé vnější dužině a šťavnaté uzené vnitřní dužině, ponechte si slupku. Po uzení ryby můžete také odstranit kůži. Sůl zde používáme pouze jako koření, protože věříme, že ochucený kouř tomu kouzlo dodá.

2. Předehřejte udírnu potravin

Doporučujeme používat profesionální udírnu, jako je Bradley Smoker, spíše než improvizovanou nebo udírnu. Kontrola teploty může být pro kuřáky tradičního jídla problém a uzení ryb může být pro začátečníky obtížné. Bradley Smoker má pokročilé funkce, jako je automatický podavač, ovládání teploty, přednastavený časovač, magnetická dvířka a duální topná tělesa. S takto kvalitním udírnou potravin může být uzení zábavným zážitkem.

3. Připravte kouř s příchutí jablka

Kouř s příchutí jablek doplňuje přirozenou chuť pstruha a posouvá faktor lahodnosti na zcela novou úroveň. Zajistěte, aby byly ryby uzeny čistým kouřem, protože kouř z vyhořelého paliva může způsobit, že ryba bude pachuť. Náš výběr je zde Bradley Bisquettes. Jedná se o stlačené kotouče na piliny, které hoří přesný čas a zhasnou, než se změní v popel. S Bradley Bisquettes se nemusíte starat o častou výměnu paliva. Bradley Bisquettes seženete v 17 různých příchutích, včetně jablečných.

4. Naolejujte stojan

To je vysoce doporučeno, protože nechcete, aby se vám pstruzi po uzení přilepili na stojan. Naolejování vám pomůže rybu snadno vyjmout i po uvaření. S Bradley Smoker, stojany jsou odnímatelné, takže je můžete před uzením snadno naolejovat a po uzení pohodlně vyčistit.

5. Umístěte rybu na rošt

Udržujte rybu kůží směrem dolů nebo směrem ke zdroji tepla. Díky tomu bude křupavější a vnitřní dužina zůstane šťavnatá a křehká. Rybu můžete také zakrýt alobalem, aby nekapala.

6. Začněte kouřit

Pomocí Bradley Smoker můžete udit celého pstruha za pouhou 1 hodinu při 225 °F. Pokud nechcete úplně hotového pstruha, pak 140 °F odvede svou práci perfektně.

7. Podávejte

Po 1 hodině uzení rybu vyjmeme, podle potřeby stáhneme kůži a podáváme.

Rychlý průvodce kouřením ústřic

Někomu nemusí chutnat ústřice, protože jsou slizké. Ale můžete tuto texturu zcela přeměnit, když budete kouřit ústřice. Uzené ústřice jsou naprosto delikátní a mají lahodnou chuť. Nevěřte nám – zkuste to sami. Poté, co ochutnáte uzené ústřice, budete nakonec kupovat tyto slizké mořské plody častěji. Zde je návod krok za krokem, jak udit ústřice k dokonalosti.

1. Očistěte a vyloupejte ústřice

Uzavření ústřic je důležitým krokem, protože tak se ústřice uvaří rychleji a absorbují maximum kouřové chuti. Snažte se při sávání co nejvíce šetřit tekutinu ústřice. Také doporučujeme používat spíše čerstvé ústřice než konzervované.

2. Okořeňte ústřici

Můžete vyzkoušet své vlastní koření, ale pro zjednodušení vám zde sdílíme snadný recept. Rozpusťte trochu másla a přidejte do něj horkou omáčku. Poté přidáme nadrobno nakrájený česnek a petrželku. Vaše koření je připraveno. Na každou ústřici dejte lžíci tohoto koření.

3. Zapalte udírnu

V tomto receptu opět používáme udírnu Bradley, která má nastavení předehřátí.

4. Připravte se tvůj kouř

U ústřic používáme Bradley Bisquettes s třešňovou příchutí. Můžete také zkusit kouř z olše, pokud nemáte rádi třešeň. Tyto dvě příchutě dělají s uzenou ústřicí zázraky. Znovu bychom chtěli zmínit, že čistý kouř je nezbytný pro dosažení skvělých výsledků a s Bradley Bisquettes se toho ani nemusíte obávat.

5. Začněte kouřit své ústřice

Vaše ústřice dosáhnou dokonalé propečenosti asi za 30 až 40 minut, když jsou uzené při 225 °F. Při použití Bradley Smoker zde toto nastavení teploty fungovalo dobře.

6. Podávejte uzené ústřice

Všimnete si, že textura ústřic se po uzení změnila. Takže je vyndejte a rovnou podávejte. Přebytek můžete také chladit asi týden. Užívat si!

Uzení jídla je umění, které vyžaduje praxi, aby získal odborné znalosti. Doufáme, že vás tyto jednoduché způsoby, jak udit ústřice a ryby, povzbudily, abyste se svým kuřákem vyzkoušeli něco nového.

Podívejte se na několik dalších článků o rybách a mořských plodech:
Jak vytvořit ten nejchutnější talíř na uzené měkkýše
Nejlepší způsoby, jak kouřit krevety
Jak kouřit ryby: Nejlepší průvodce vším

Další vzrušující recepty a Bradleyho tipy a triky najdete na Blog Bradley Smoker.