Should You Flip Meat When Smoking?

Měli byste Převrátit maso Kouření?

Posted on: January 17, 2023Uzení může být skvělý způsob, jak dodat masu lahodnou chuť a vytvořit hloubku chuti. Pro nové pitmastery to však může být skličující úkol udělat to poprvé.

Uzení může být skvělý způsob, jak dodat masu lahodnou chuť a vytvořit hloubku chuti. Pro nové pitmastery to však může být skličující úkol udělat to poprvé.

Ale jak se říká, nejlepší způsob, jak se stát skvělým v jakékoli oblasti, je věnovat čas. To vám umožní učit se ze zkušeností a zároveň zdokonalovat své dovednosti.

Jedním z klíčových tajemství uzení masa je potřeba věnovat pozornost detailům. V procesu kouření vstupuje do hry mnoho faktorů a vy budete chtít věnovat zvýšenou pozornost. Vše začíná od řezu masa, který si vyberete, koření, druhu použitého dřeva, kontroly teploty a procesů po uzení, jako je odležení masa a jeho krájení.

Mohu při kouření převracet maso?

Jednou z nejčastěji kladených otázek bylo, zda byste měli při uzení přehazovat maso. Odpověď na tuto otázku závisí na různých faktorech, včetně velikosti masa a umístění zdroje tepla k masu.

Pamatujte, že uzení vyžaduje pomalé a nízké vaření a přitom pečlivě sledujte teplotu. Budete také chtít udržovat konstantní teplotu po celou dobu. Udržování teplot může být náročné, zvláště pokud budete neustále obracet kusy masa. Je to ještě náročnější, pokud musíte často otevírat udírnu, abyste se dostali k masu.

Odpověď na to, zda byste měli nebo neměli maso při uzení obracet, závisí na mnoha faktorech, z nichž všechny mohou mít významný rozdíl.

Velikost vašeho kusu masa

Malé kusy masa se nepochybně uvaří rychleji než větší kusy. V případě potřeby doporučujeme menší kusy otočit pouze jednou, nejlépe v polovině vaření. Větší kusy budou vyžadovat alespoň více než jedno otočení, aby byly kousky masa jemné a šťavnaté.

Tloušťka kusu masa také hraje významnou roli při rozhodování, zda budete muset maso obracet.

Velikost kuřáka

To se týká velikosti udící plochy, která také značně ovlivňuje dobu vaření. Velká pečicí plocha může vyžadovat, abyste maso převrátili a otočili, abyste zajistili rovnoměrné propečení. Některé udírny mají studené a teplé části, zvláště pokud k vaření masa používáte nepřímé teplo. To je jeden z důvodů, proč doporučujeme pořídit si špičkového kuřáka, jako je ten náš Bradley Smoker, s vertikálním designem a elektrickým zdrojem tepla umožňuje lepší kontrolu teploty. Dobrá udírna vám také ušetří starosti s otáčením masa, protože zdroj tepla je dobře umístěn pro rovnoměrné rozložení tepla.

Doporučujeme také nespěchat, pokud jde o obracení kousku masa. Nechte chvíli udit a poté můžete maso v případě potřeby obrátit.

Jak zjistit, zda je maso dobře propečené

Uzení může být jedním z nejlepších způsobů přípravy masa. Výsledkem je pikantní, lahodné maso, po kterém budete vy i vaši hosté chtít víc. Větší otázkou však zůstává: jak poznáte, zda je vaše maso dostatečně propečené? Pro některé lidi je těžké určit, zda je maso hotové, zvláště pro ty, kteří jsou v kuřáckém světě noví. Nyní to může být ještě náročnější, když jsme odrazovali odklánění masa při uzení.

Ale nedělejte si s tím příliš velké starosti, protože je to snadný úkol. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda je vaše maso hotové, je použít a teploměr na vaření pro sledování vnitřní teploty. Důrazně doporučujeme používat teploměr, protože je to jediný způsob, jak zaručit rovnoměrně propečené, šťavnaté a jemné maso.

Důležité je poznamenat, že různá masa mají různá doporučení pro teplotu vaření. Naše rada je poradit se s námi průvodce teplotou uzení potravin pro konkrétní druh masa, které kouříte.

Závěrečné myšlenky

Stručně řečeno, důrazně doporučujeme vyhýbat se příliš častému otevírání důlku, protože to výrazně mění zážitek z vaření a teplotu, včetně potřebného času. To může také ovlivnit kvalitu výsledků vaření, což nechcete, aby se to stalo vašemu masu, ne po všem, co do něj vložíte.

Proto vřele doporučujeme pořídit si udírnu, která si pohodlně poradí s velikostí vašeho masa. Můžete se podívat na naše Bradley Smokers které přicházejí v různých velikostech. To vám pomůže výrazně snížit nutkání obracet váš kus masa, což vám umožní pomalu a pěkně vařit, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Klíčem je vyhnout se příliš častému pohybu masa kolem kuřáka.

Další skvělé nápady, jak ze sebe dostat maximum Bradley Smoker, podívejte se na úžasné články na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.