What Is The Best Warming Method For Leftover Smoked Meats?

K čemu je nejlepší metoda oteplování Zbylé uzené maso?

Posted on: February 27, 2022
Read time: Read Time: 10 minSpárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

Uzení masa může být jedním z nejlepších způsobů, jak se spojit a užít si úžasný rodinný čas. Dlouhé hodiny vaření poskytují dostatek času na interakci a konverzaci. Jedna běžná věc na sezeních s uzením masa je, že budete často nuceni připravit se navíc. Díky tomu se nemusíte bát, že by všichni neměli dost. Hlavní starostí myslí mnoha lidí je však nakládání se zbytky.

Zdá se vám, že vaše zbytky masa nikdy nemají stejnou chuť jako předchozí noc? No, je pravděpodobné, že je neohříváte tím nejlepším způsobem. Navíc pravděpodobně nejste jediný, kdo to dělá špatně. Může se to zdát jako samozřejmá každodenní praxe, ale nepochybně existuje způsob, jak to udělat lépe jako profesionál. Někteří lidé mohou být výborní pitmistři, ale když dojde na ohřívání zbytků uzeného masa, tam dělají čáru. Už se ale nemusíte bát, protože se s vámi podělíme o nejlepší způsoby ohřívání vašeho zbylého uzeného masa.

Nejdříve se musíte ujistit, že jste udělali správně, uložit zbytky uzeného masa ve vzduchotěsné nádobě nebo nejlépe použít vakuový uzávěr. To mu umožňuje pěkně se usadit a udržet jej mimo jakoukoli kontaminaci, která by mohla ovlivnit jeho kvalitu, od chuti po jemnost. Vakuový uzávěr také chrání vaše zbytky uzeného masa před kyslíkem, nepřítelem číslo jedna pro uzená jídla.

Jak ohřát zbytky uzeného masa

Ujistěte se, že je tam vlhkost

Před zahájením procesu ohřívání je klíčovou věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je zajistit, aby maso mělo dostatečnou vlhkost; stejně jako uzení, přihřívání absorbuje vlhkost z masa, a proto je potřeba jí mít dostatek. Nechcete přece zničit dobře uzené maso, které vám při ohřívání trvalo hodiny. Doporučujeme maso postříkat zvlhčovačem s nízkým obsahem sodíku, což může být hovězí vývar, jablečná šťáva nebo dokonce kuřecí vývar, podle vašich preferencí.

Zabalte maso

Další věc bude maso pěkně zabalit do alobalu. Použití hliníkové fólie pomáhá uchovat vlhkost, abyste měli jistotu, že nakonec budete mít šťavnaté a jemné maso. Tajemství spočívá v tom, že se ujistíte, že kus masa zcela zabalíte a zablokujete všechny možné cesty, kudy může unikat vzduch. Je také nezbytné udržet chutě pohromadě, což pomáhá zachovat původní chuť vašeho masa. Udírna může vypustit maso, pokud není dostatečně vlhké, takže vám nezůstane žádná šťáva.

Zahřejte Food Smoker

Dalším krokem s pěkně zabaleným kusem masa je ohřát si udírnu. Klíčovým vrcholem procesu ohřívání zbylého uzeného masa je, že je třeba ho provádět pomalu a pomalu. Pamatujte, že různá masa mají různé teploty uzení, které budete chtít zvážit. Doporučujeme se s námi důkladně poradit oficiální průvodce teplotou kouření, což je v souladu s doporučenými teplotami pro kouření Ministerstvem zemědělství Spojených států amerických (USDA). Hlavní předností procesu ohřívání zbylého uzeného masa je, že musí být nízký a pomalý. Musíte také pochopit, že cílem je ohřát a ne vařit.

Dávejte pozor na teplotu

Zvýšenou pozornost vyžaduje také ohřívání zbytků uzeného masa. Doporučujeme pečlivě sledovat vnitřní teplotu masa. Je to ideální způsob, jak zjistit, zda je maso prohřáté. Je již uzený a dobře uvařený, takže na udírně nebude potřebovat příliš dlouho; právě to připravujete k podávání ještě jednou. Doporučujeme ohřát zbytky uzeného masa na doporučenou vnitřní teplotu 165 °F nebo 75 °C.

Jiné zpusoby

Kromě uzení existují i jiné způsoby, jak ohřát zbytky uzeného masa. Můžete si vybrat ohřívání v troubě, kterou můžete za špatného počasí nahradit udírnou. Dobře vám poslouží trouba, ale budete si muset hlídat i vlhkost. Alobal je zde také nezbytný pro zabalení masa, stejně jako při ohřívání v udírně. Svůj účel může posloužit i varná deska a mikrovlnná trouba, zejména pro malé kousky masa. Mikrovlny jsou však známé tím, že maso vysušují, což může zničit vaše jídlo.

Proto doporučujeme, pokud je to možné, používat vaši udírnu. Nejenže si zachová chuť masa, ale také jeho křehkost, takže získáte šťavnatý a pikantní řez, který si zasloužíte.

Podívejte se na několik dalších článků, které vám pomohou při ohřívání uzeného masa:
Nejlepší průvodce předehříváním vašeho kuřáka
Jak správně zmrazit a ohřát maso
Teplo je zapnuto: Jak udit každé maso k dokonalosti

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.