What Are The Best Grilling Techniques?

Co je Nejlepší techniky pro Grilování?

Posted on: January 13, 2023



Léto je nejlepší roční období, aby se gril dostal ven, ale podle chuti, kterou grilování dodává jídlu, bychom si ho rádi užili po celý rok.

Léto je nejlepší období, kdy můžete gril vytáhnout, ale podle chuti, kterou grilování dodává jídlu, bychom si ho rádi užívali po celý rok. Grilování je jedním z nejstarších způsobů vaření na světě, podobně jako uzení potravin. Moderní metody grilování se však hodně vyvinuly a více se soustředí na chuť a vůni jídla. Rádi bychom zde zmínili, že pokud jste fanouškem kouřové příchuti, pak pravděpodobně lépe kouření jídla.

Grilování je jednodušší a rychlejší způsob přípravy masa, ale uzení dodává jídlu jedinečnou kouřovou chuť. Uzená chuť je silnější u uzeného jídla než u grilovaného jídla.

Zde se s vámi podělíme o některé Bradleyho tipy a triky na grilování spolu s některými triky o uzení jídla.

Techniky grilování

Existuje mnoho technik grilování masa, ale dvě z nich jsou oblíbené. Opékání a nepřímé grilování jsou dvě techniky, které téměř shrnují hru na grilování všech druhů potravin. Zde jsou tajemství dokonalého opékání a nepřímého grilování.

Opékání: Je to způsob, jak zvýraznit grilovanou chuť v jídle. Opékání karamelizuje okraje masa, takže je křupavé. Chcete-li dosáhnout dokonalého opečení, začněte s opravdu rozpáleným grilem. Maso položte na gril, snižte teplotu a nechte minutu opékat, než ho otočíte na druhou stranu. Nyní nechte chvíli vařit a poté zvyšte teplotu. Vysoká teplota sežehne okraje.

Nepřímé grilování: Jedná se o mistrovskou techniku, jak získat šťavnaté šťavnaté steaky, ale dosažení dokonalého propečení trvá trochu déle. Nepřímé grilování znamená vaření masa v nepřímém žáru. Maso ponechte na grilu a těsně pod ním vypněte hořák. Nechte rozpálit okolní hořáky a maso o něco déle pomalu opékejte. Při nepřímém grilování si můžete vybrat, zda chcete nebo nechcete opékat okraje.

Tipy pro dokonalé grilování

Grilování se může zdát jako snadný úkol, ale není. Pouhé učení základní techniky nestačí. Abyste získali dokonale grilované steaky, budete potřebovat pár tipů a triků. Níže jsou uvedeny nejlepší Bradleyho tipy a triky.

Tipy na grilování

1. Vyčistěte gril: Vždy začínejte s vrzajícím čistým grilem, aby chuť z dříve uvařeného jídla nezkazila to, které právě grilujete. Čištění grilu po vaření je také nejlepší způsob, jak jej udržovat po léta.

2. Nechte jídlo odpočinout: Nepřevracejte jídlo příliš často. Mohlo by to způsobit nerovnoměrné opékání nebo by se maso nemuselo úplně uvařit.

3. Maso nikdy nemačkejte: Zmáčknutím nebo zploštěním se maso může vysušit a po grilování nechat žvýkané. Necháme na teple odpočinout, dokud se z jedné strany pořádně neopeče. Pomocí špachtle jej jemně zkontrolujte a poté otočte na druhou stranu.

4. Navlhčete jídlo: Mějte po ruce lahvičku s rozprašovačem, aby maso nevysychalo. Častým stříkáním maso zůstane vlhké a měkké i po uvaření.

5. Mějte teploměr: Pomocí teploměru zkontrolujte, zda je maso propečené úplně nebo na požadovanou propečenost. Například celé ribeye by mělo dosáhnout teploty alespoň 135 stupňů Fahrenheita nebo 57 stupňů Celsia.

6. Před podáváním odpočiňte: Když se maso griluje, tuk v něm taje na tajnou šťávu. Po grilování jej nechte, dokud se šťáva zcela nevsákne, a maso se tak stane měkkým a šťavnatým.

Jídlo Kouření hacky

Již dříve jsme zmínili, že uzení dodává jídlu silnou a jedinečnou kouřovou chuť, které se grilování nevyrovná. Když se maso vaří v horkém kouři, stane se chutnější, šťavnatější a křehčí.

Pro ty, kteří s kouřením začínají a jsou nadšeni, že to zkusí, je zde několik triků.

Maso nasolte: Solení je proces namáčení masa v roztoku soli a vody. To zvyšuje chuť a křehkost masa i po uzení.

Použijte nejlepší řezy: Nejlepší kusy masa pro uzení jsou obecně pracující svaly s více pojivovými tkáněmi. Když se tyto kusy masa zahřejí, roztaví se a uvolní šťávu, která se později vstřebá a změní se na šťavnaté a jemné. Hovězí a vepřové maso je nejlepší volbou pro uzení potravin.

Vařte pomalu: Uzení je pomalý a postupný proces, který pomáhá potravinám úplně absorbovat chuť. Zkuste vařit na mírném ohni, abyste získali dokonalou kouřovou chuť. Například žebra musí kouřit celkem alespoň 5 hodin a kuřák by měl mít teplotu mezi 225 až 240 stupni Fahrenheita nebo 107 až 110 stupni Celsia.

Další triky pro kouření jídla:

Používejte kvalitní udírnu potravin: Je důležité si uvědomit, že umění uzení potravin můžete zvládnout s profesionálním kuřákem. Naštěstí Bradley Smoker přichází se všemi požadovanými funkcemi, aby fungoval soběstačně a poskytoval vám dokonalý zážitek z uzení jídla.

Bradley Smokers mají digitální konzolu, systém automatického podávání, více topných těles a další exkluzivní funkce, které poskytují úžasný zážitek z kouření i začátečníkům.

Používejte správné palivové dřevo: Uzení jídla vyžaduje ochucené dřevo, ale nejlepší možností je nepoužívat ho jako palivo. Každý druh jídla je třeba vařit v určitém ochuceném palivovém dřevě. Například dub se používá pro větší kusy, zatímco třešeň pro lehká masa, ryby atd.

Bradley Bisquettes je tady, aby zachránil. Bradley Bisquettes jsou speciálně ochucené dřevěné třísky, které hoří déle než normální dřevo. Bradley Bisquettes jsou k dispozici v 17 různých příchutích s kompletními pokyny o typu jídla, pro které je každá z nich vhodná.

Doufáme, že tyto Bradleyho tipy a triky o grilování a uzení byly pro vás užitečné. Vyzkoušejte je na základě vašich preferencí a potřeby pohodlí. Zatímco grilované jídlo vás v žádném případě nezklame, uzené jídlo si rozhodně získá vaše srdce.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.