What Makes a Great Sauce for Barbeque?

Co dělá a Skvělá omáčka pro grilování?

Posted on: January 16, 2023Pravá marináda může začít dělat zázraky s jakýmkoliv barbecův recept. To samé platí i pro rubíny. S evolucí v metodě barbequing, omáčka vstoupila do scény a třese se věci nahoru. Ne jen proto, že drizzling některé omáčky je pohodlné, ale také pro jedinečnou chuť, že to přidává do uzené nebo grilované potraviny.

Správná marináda dokáže zázraky pro jakýkoli recept na grilování. Totéž platí pro třeně. S evolucí v metodě grilování vstoupila na scénu omáčka a otřásá. Nejen proto, že pokapání omáčky je vhodné, ale také pro jedinečnou chuť, kterou uzeným nebo grilovaným pokrmům dodává.

Omáčku v lahvích si můžete vyzvednout v každém obchodě a vařit obvyklým způsobem. Tento článek je však pro ty, kteří rádi experimentují se svými chuťovými pohárky. Budeme diskutovat o přípravě barbeque omáčky doma.

Příprava barbeque omáčky

Většina tradičních barbeque omáček používá jako základní příchuť rajčatovou pastu. Samozřejmě je zde prostor pro experimenty jako hořčice, ocet nebo med. Jakmile je základ rozhodnutý, je čas přidat koření na dochucení. Tato směs koření obecně závisí na typu potravin, na které bude použita. Paprika, kmín, chilli rozmarýn, tymián, česnek a bazalka mohou být dobrými možnostmi. Chcete-li být ještě kreativnější, můžete také použít omáčku z obchodu jako základ pro extra chuť.

Chcete-li vědět, zda byla vaše omáčka připravena dokonale, ujistěte se, že zohledňuje tyto faktory:

Chuť není přehnaná

Veškeré koření a základní ingredience je třeba používat s mírou, aby žádné nepřebilo chuť toho druhého. Pokud například jako přísadu používáte ocet, zkuste vyvážit kyselou chuť trochou medu, nikoli citronové šťávy.

Konzistence je správná

Konzistence omáčky nesmí být příliš hustá, aby pronikla, ani příliš tekutá, aby sklouzla z povrchu masa. Jinými slovy, domácí barbeque omáčka by měla mít podobnou konzistenci jako ta z obchodu.

Žádné doplňky are Požadované

Barbeque omáčka by měla být soběstačná k dochucení jídla tak, jak si přejete. Jakmile maso marinujete v barbeque omáčce, neměli byste potřebovat další prostředky k jeho dochucení, jako je solení nebo natírání. Vaše omáčka bude mít všechny chutě ve správném poměru pro grilování.

Základní ingredience

Může to znít divně, ale ve skutečnosti je to důležité. K přípravě omáčky se vždy snažte použít základní suroviny. Tímto způsobem nemusíte často spěchat do obchodů, abyste získali jedinečné ingredience, kdykoli plánujete grilování. Navíc budete mít jasnou představu o chuti a chuti běžných surovin ve vaší kuchyni, abyste mohli dobře sladit chuť a chutě.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.