What Makes a Great Sauce for Barbecue?

Co dělá skvělého Omáčka na grilování?

Posted on: January 16, 2023Správná marináda dokáže zázraky pro jakýkoli recept na grilování. Totéž platí pro třeně. S evolucí v metodě grilování vstoupila na scénu omáčka a otřásá. Nejen proto, že pokapání omáčky je vhodné, ale také pro jedinečnou chuť, kterou uzeným nebo grilovaným pokrmům dodává.

Správná marináda dokáže zázraky pro jakýkoli recept na grilování. Totéž platí pro třeně. S evolucí v metodě grilování vstoupila na scénu omáčka a otřásá. Nejen proto, že pokapání omáčky je vhodné, ale také pro jedinečnou chuť, kterou uzeným nebo grilovaným pokrmům dodává.

Omáčku v lahvích si můžete vyzvednout v každém obchodě a vařit obvyklým způsobem. Tento článek je však pro ty, kteří rádi experimentují se svými chuťovými pohárky. Budeme diskutovat o přípravě barbeque omáčky doma.

Příprava Barbeque omáčky

Většina tradičních barbeque omáček používá jako základní příchuť rajčatovou pastu. Samozřejmě je zde prostor pro experimenty jako hořčice, ocet nebo med. Jakmile je základ rozhodnutý, je čas přidat koření na dochucení. Tato směs koření obecně závisí na typu potravin, na které bude použita. Paprika, kmín, chilli rozmarýn, tymián, česnek a bazalka mohou být dobrými možnostmi. Chcete-li být ještě kreativnější, můžete také použít omáčku z obchodu jako základ pro extra chuť.

Chcete-li vědět, zda byla vaše omáčka připravena dokonale, ujistěte se, že zohledňuje tyto faktory:

Chuť není přehnaná: Veškeré koření a základní ingredience je třeba používat s mírou, aby žádné nepřebilo chuť toho druhého. Pokud například jako přísadu používáte ocet, zkuste vyvážit kyselou chuť trochou medu, nikoli citronové šťávy.

Konzistence je správná: Konzistence omáčky nesmí být příliš hustá, aby pronikla, ani příliš tekutá, aby sklouzla z povrchu masa. Jinými slovy, domácí barbeque omáčka by měla mít podobnou konzistenci jako ta z obchodu.

Nejsou vyžadovány žádné doplňky: Barbeque omáčka by měla být soběstačná k dochucení jídla tak, jak si přejete. Jakmile maso marinujete v barbeque omáčce, neměli byste potřebovat další prostředky k jeho dochucení, jako je solení nebo natírání. Vaše omáčka by měla mít všechny chutě ve správném poměru, který je pro grilování vyžadován.

Základní ingredience: Může to znít divně, ale ve skutečnosti je to důležité. K přípravě omáčky se vždy snažte použít základní suroviny. Tímto způsobem nemusíte často spěchat do obchodů, abyste získali jedinečné ingredience, kdykoli plánujete grilování. Navíc budete mít jasnou představu o chuti a chuti běžných surovin ve vaší kuchyni, abyste mohli dobře sladit chuť a chutě.

Nejlepší způsoby, jak grilovat

Umět připravit grilovanou omáčku je jen polovina práce. Velkou součástí je také proces grilování. Jedna otázka, která většinu z nás trápí, když pomyslíme na grilování, je - kterou zkusit? uzení jídla nebo grilování. Odpověď je obtížná, protože většinou záleží na tom, co hledáte. Zde vysvětlíme výhody uzení i grilování, abychom vám pomohli vybrat to nejlepší pro vaši grilovací párty.

Uzení jídla

Je to pomalý proces, kdy se jídlo vaří v horkém kouři a ne v plamenech. Tento proces pomáhá potravinám lépe absorbovat kouřovou chuť a udržovat je jemné a šťavnaté. Můžete si vytvořit svou udírnu nebo si koupit specializovanou udírnu a zažít pro-kuřáctví.

Grilování

V tomto procesu se jídlo vaří v přímém teple. V důsledku toho vám neposkytne bohatou kouřovou chuť ve srovnání s kouřením. Také grilování má tendenci maso vysušovat, takže je tvrdé a žvýkací, pokud není správně změkčené.

Tipy, jak vybrat správného kuřáka

Pro všechny, kteří milují bohatou kouřovou chuť ve svém grilování, je uzení jídla jediným způsobem, jak si ho plně vychutnat. Špatný kuřák však může zkazit celý zážitek tím, že pro vás udělá zdlouhavý úkol, který zahrnuje kontrolu teploty, podávání paliva, stříkání, sledování času atd.

Dobrou zprávou je, že máme pro-potravinářského kuřáka, se kterým je kouření hračkou. Ano, mluvíme o Bradley Smokerovi. Dodává se se všemi potřebnými funkcemi, které vám ušetří hlídání vašeho kuřáka. Zde jsou některé výhody používání kuřáka Bradley Smoker, které byste měli hledat, než do něj investujete do svého domova.

  • Udírna by měla mít automatické ovládání nabízené v digitální konzole, která umožňuje přednastavení času a teploty.
  • Systém automatického podávání paliva je nutností, abyste se vyhnuli celé chaotické práci s častým doplňováním palivové komory.
  • Kuřák musí udržovat stálou teplotu a zabránit výparům z vyhořelého paliva. Bradley Bisquettes jsou dokonalým řešením tohoto problému. Bradley Bisquettes jsou dřevěné štěpky, které se automaticky uhasí dříve, než produkují nepříjemný kouř, který zničí chuť a chuť jídla.
  • Kuřák by měl mít možnost uvařit jídlo v páře během jeho vaření. To zajistí, že jídlo zůstane jemné a šťavnaté i po delším uzení.

Zde jsme se dostali na konec tohoto stručného průvodce grilovanou omáčkou a nejlepšími způsoby, jak ji připravit. Doufám, že vám tyto jednoduché Bradleyho tipy a triky byly na vaší cestě za grilováním užitečné.

Máte zájem o další informace o masové omáčce? Podívejte se na články níže:
Jaká je historie grilovací omáčky?
Slavné druhy omáček ve spojení s vynikajícími recepty

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.