How to De-Fat the Drippings From Smoked Meat

Jak Odtučněné kapky Z uzeného masa

Posted on: January 18, 2023Odkapávání tuku z vašeho kuřáka může být nepříjemný pohled, zvláště pokud přesně nevíte, co to znamená. Pro zkušené pitmastery však vždy existuje způsob, jak si s nepořádkem poradit.

Odkapávání tuku z vašeho kuřáka může být nepříjemný pohled, zvláště pokud přesně nevíte, co to znamená. Pro zkušené pitmastery však vždy existuje způsob, jak si s nepořádkem poradit. Někoho hned napadne udělat z něj uzenou omáčku a vydělat si na jídlo. Toto je jeden způsob, jak přeměnit kapky na něco užitečného.

Pochopení odkapávání masa

Během procesu uzení masa vám pravděpodobně z masa zůstanou kapky. To je častější u hrudního koše. Ale když se nechá vychladnout, vrstva tuku by měla ztuhnout na povrchu kapky se zlatohnědým základem. Tato vrstva tuku může být užitečná, zvláště pokud je dobře sklizena. Některá z běžných použití tuku zahrnují použití v polévce nebo omáčce místo másla.

Úkolem však zůstává úspěšně odmastit odkapávku z uzeného masa. Pro většinu to byl náročný úkol, protože nikdy neexistoval jednoduchý návod, jak na to.

Jak sklízet kapky

Sklízení kapek při uzení musí být pro každého jedním z nejjednodušších úkolů. Je to příprava povrchu nebo nádoby pro sběr kapek a jejich přemístění do skladovacích nádob. Po uzení pravděpodobně skončíte s větším množstvím tekutiny, pokud kdykoli během uzení zabalíte hovězí maso do alobalu, než když ho necháte nezabalené. Protože fólie funguje jako bariéra, vlhkost je zachycena uvnitř obalu. Maso vybalte přes hlubokou misku, aby se zachytily kapky.

Jakmile tekutiny vychladnou, vrstva tuku by se měla usadit nahoře, bez ohledu na to, kolik tekutiny máte. Tuk můžete sebrat a vyhodit, nebo jím můžete nahradit sádlo nebo tuk ze slaniny. To dodá vašim pokrmům příjemnou kouřovou chuť. Zde jsou jednoduché způsoby, jak můžete sbírat kapky.

Použití odkapávací pánve může být jedním z nejlepších způsobů, jak odkapávat tuk. Můžete to snadno udělat s obyčejnou pánví, aniž byste museli nutně investovat do určené odkapávací pánve.

Dalším způsobem, jak sklízet tuk, je umístění jednorázové fólie pod rošty udírny. Klíčové je strategicky umístit fólii tak, aby kolem ní bylo rozmístěno veškeré použité dřevo. Pak už jen musíte normálně pokračovat v procesu kouření. Odkapávka bude stékat z masa na alobal, jak se maso vaří.

Jak zbavit tuku odkapávající maso z uzeného masa

Dalším důležitým krokem, který následuje, je oddělení tuku od zbytku tekutiny. Jedná se o snadný proces s několika kroky, které můžete snadno pochopit.

  1. Umístěte své šťávy do čisté sklenice nebo jiné uzavíratelné nádoby. Získejte tolik kapek, kolik chcete, protože obsah bude omezen velikostí nádoby nebo požadovaným množstvím.
  2. Nádobu jemně utěsněte odnímatelným těsněním. Nemusí to být nutně vzduchotěsná nádoba, protože základní kryt je také perfektní.
  3. Vložte uzavřenou nádobu do lednice a nechte ji usadit. Přesná časová osa neexistuje, ale cílem je zchladit obsah.
  4. Jakmile vychladne, na druhé tekutině se vytvoří tuhá vrstva tuku. Chutné šťávy budou na dně.
  5. Lžící odeberte vrchní pevnou vrstvu tuku, aby zůstaly ostatní tekutiny.
  6. Zbytky jsou rosolovité konzistence, nejužitečnější pro opětovné použití při přípravě masa.

Jak ukládat tuk

Tuk získaný z odkapávání lze skladovat ve vzduchotěsně uzavřené nádobě a poté umístit do chladničky. V lednici vydrží čerstvé a poživatelné asi sedm týdnů, poté se může zkazit. Pokud jej ale chcete uchovat déle, je mraznička tou nejlepší volbou. To lze provést tak, že tuk z odkapané hmoty umístíte do formiček na muffiny nebo formiček na led.

souhrn

Pokud uchováváte zbytky v tekutině, do tří měsíců je rozmrazte a znovu zahřejte; pokud kapky uchováváte odděleně, do dvou měsíců je rozmrazte a znovu zahřejte. Hovězí kapání je vždy dobré mít po ruce. Jsou mnohem žádanější, když jsou vyrobeny z uzeného hrudníku, který má svou vlastní výraznou chuť. Dokonce i nezkušení kuchaři objeví různé způsoby použití pro odkapávání, čímž se zlepší celková hodnota hrudního koše. Podívejte se na Bradley Smokers blog, kde najdete další tipy a triky, co dělat s kapáním.

Podívejte se na několik článků o tučném mase:
Top 5 zdravých tučných mas, které můžete kouřit
Rada odborníka: Mám kouřit maso sádlo nahoru nebo sádlo dolů?

Abychom vám pomohli dále v procesu stát se pitmasterem, vytvořili jsme e-knihu zdarma:

Naučte se tipy a triky grilování, od výběru nejlepšího grilu a udírny až po nejlepší kusy masa pro začátek. Přečtěte si také techniky a tajemství pit mastera, abyste dosáhli dokonalé chuti.

+ 20 bezplatných receptů a tabulka párování dřeva na kouření!

A bonusový průvodce vnitřní teplotou!

<< Stáhnout e-knihu zdarma >>