How To Prevent Your Smoked Chicken Skin From Becoming Rubbery

Jak zabránit vašemu Uzená kuřecí kůže Od Becoming Rubbery

Posted on: January 17, 2023Často není nic lepšího než vyrážce na dvorek a kouřit nějaké lahodné kuře. Ať už je to uvolněný večer s přáteli nebo rodinou, nebo prostě děláš nějaké uzené kuře, nikdy se nemýlíš. Nicméně jeden z běžných problémů lidé často utíkat při kouření jejich kuřete je to, že kůže se stává pogumbu.

Často není nic lepšího, než vyrazit na svůj dvorek a udit lahodné kuře. Ať už jde o pohodový večer s přáteli nebo rodinou, nebo prostě máte chuť na uzené kuře, nikdy nemůžete udělat chybu. Jedním z běžných problémů, se kterými se lidé často setkávají při kouření kuřete, je gumová kůže.

Gumová kuřecí kůže nikoho nebaví a může váš večer vést jinou cestou, než jste si možná představovali. Abychom tomu zabránili, pojďme si projít několik rad, které se vám budou hodit, až se příště vydáte kouřit kuře. Zde je několik způsobů, jak zabránit tomu, aby kůže uzeného kuřete byla gumová:

Trik s lednicí

Jedním z ne tak známých, ale účinných způsobů, jak mít křupavou kuřecí kůži, je nechat ji před vařením uschnout v lednici, umístit ji na stojany a nechat ji tam asi hodinu před uzením. Tento byl několikrát testován, dejte nám vědět, jak test dopadl.

Vařte při vyšších teplotách

V první řadě uďte kuře při vyšších teplotách. Ideální teplota pro vaření kuřete by měla být přibližně 275 °F – 320 °F (135 °C – 160 °C). Jakmile začnete snižovat teplotu nad tuto hranici, kůže se stane gumovou. Kuřecí tuk se musí vařit do masa, a to se nemůže stát, když je vaše teplota velmi nízká.

S touto technikou uvaříte kuře rychleji, takže méně času na to, aby absorbovalo kouřovou chuť, takže je můžete udit při nižší teplotě asi hodinu a na poslední hodinu vaření se věci ohřejí.

Nefilmujte kuře

Tento bod může být pro mnohé překvapením. Jednoduše řečeno, obal z hliníkové fólie vytvoří uzavřené prostředí a zachytí vlhkost. Vlhkost pak vede k tomu, že kuře změkne a kůže se stane gumovou. Zatímco obalování jiného masa, jako je hovězí, do alobalu může fungovat dobře, u kuřecího nebo jiné drůbeže tomu tak není. Takže příště mějte na paměti, že při balení kuřete alobal moc výhod mít nebude.

Nenamáčejte kuře ve slaném nálevu

Místo mokrého solení kuřete zkuste použít suché solení. Namáčení kuřete ve slaném nálevu vede k tomu, že maso je mokré a rozmočené. To pak vede k tomu, že kůže kuřete je měkká a není křupavá, díky čemuž může být kůže také gumová. Případně vyzkoušejte suché nakládání. Nanesením soli den předem zvýrazníte chuť kuřete. Spolu s tím také pomáhá zabránit úplnému vysušení kuřete nebo gumové kůži.

Prohlédněte si celý náš katalog článků o nakládání a nakládání masa zde:

Jaký je rozdíl mezi mořením, nakládáním, marinováním a nakládáním?

Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin

Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení

Nepoužívejte pánev

Dalším nečekaným ukazatelem pro mnohé je, že když je kuře vařeno na pánvi, má tendenci se vařit ve vlastní šťávě a nechává dno velmi suché a gumové. Abyste tomu zabránili, použijte grilovací rošt, který umožní proudění vzduchu, a tím nedojde k vysušení kuřete, v horším případě k gumové kůži. Vodní pánve jsou také běžné, pokud jde o uzení kuřete, a neměly by se používat.

Jak se kuře vaří, voda má tendenci absorbovat teplo, a proto přidává vlhkost do varné komory. Vlhkost, jak bylo uvedeno výše, pak vede k měkkému kuře s gumovou kůží. Vodní pánve lze použít přednostně na hrudí a ne na kuře.

Kuře Spitchcock

Spatchcocking kuře je další skvělý způsob, jak se vyhnout pasti gumové kůže. Po spachcockingu se všechny jednotlivé části kuřete položí na rovnou plochu. Od té chvíle je jedinou důležitou součástí uvědomění si času. Jinak je vše v pořádku.

Podívejte se na tento článek: Jak udělat kuře z motýla a spatchcocka

Odpočiňte si kuře

Nakonec to může být jeden z nejdůležitějších faktorů v tomto seznamu. Je důležité nechat ptáka odpočinout alespoň 10 minut, než ho vyřezáte. Je to proto, že právě z udírny kuře stále nasává své četné chuťové šťávy a krájení do něj v tu chvíli způsobí, že vytečou ven a přijdou vniveč. To také povede k tomu, že kuře bude méně šťavnaté, což má za následek suchý a gumový zážitek z jídla. Vnitřní teplota vaření kuřete by měla být přibližně 165 °F–175 °F (73 °C–79 °C).

Investice do dobrého teploměru a teploměru s okamžitým odečtem se může ukázat jako užitečná a dlouhotrvající. Jeho použití může také zvýšit přesnost teploty jídla, které vaříte. Jak již bylo zmíněno, uzení kuřete je jedním ze způsobů jeho vaření a zvýrazňuje punc chuti s přidáním kouřivosti. Tyto ukazatele vám mohou pomoci dosáhnout dokonalé pleti – ne gumové.

Mnozí rádi udí o víkendu kuře, zatímco jiní z toho dělají ještě častější činnost. Uzení kuřete může být součástí vašeho životního stylu, a pokud je tomu tak, tyto tipy vám pomohou. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoking Blog pro další tipy a triky.