How to Create the Most Delectable Smoked Shellfish Platter

Jak vytvořit nejvíce volitelné tabulky Hladký destičkový kryt

Posted on: January 18, 2023Zatímco maso může být neuvěřitelně chutné, jiné druhy jídla přinášejí na stůl svěží a lahodnou chuť. Mořské plody poskytují výbuch chuti z kuřáka, aby si ho mohl vychutnat každý.

Zatímco maso může být neuvěřitelně chutné, jiné druhy jídla přinášejí na stůl svěží a lahodnou chuť. Mořské plody poskytují výbuch chuti z kuřáka, aby si ho mohl vychutnat každý. Zážitek bude ještě lepší, když budete mít svého vlastního kuřáka přímo na vašem dvorku. Korýši, jako jsou ústřice, škeble a mušle, spolu s několika dalšími druhy ryb, jsou vaším cílem pro ideální talíř s mořskými plody.

Před dalším setkáním s přáteli nebo rodinou se tedy podívejme, jaké druhy ryb si můžete vybrat, abyste vytvořili ten nejchutnější talíř s uzeným korýšem.

Jak si vybrat mořské plody

Při výběru mořských plodů musíte být opatrní – nelze dělat kompromisy! Je důležité si uvědomit, že když vybíráte mořské plody, měly by mít slanou a svěží vůni. Pokud má silné rybí nebo štiplavé aroma, neměli byste do toho jít.

Pomoci může i barva. Jděte na mořské plody s jasnými barvami a lesklými skořápkami. Také, když se dotknete mořských plodů, měly by být pevné, ne kašovité.

Co byste měli zahrnout?

Smyslem talíře je, aby si vaši hosté pochutnali a vyzkoušeli mnoho různých jídel, vše ze stejného talíře. Pomáhá také znát preference vašich hostů, abyste mohli tyto porce na talíři zvětšit. Zde jsou některé z nejlepších měkkýšů a jiných druhů ryb, které lze přidat na talíř:

Ústřice: Ústřice milují mnozí a jejich příprava může být velmi snadná. Stačí je jen setřást a podávat s ledem. To je vše! Pokud se rozhodnete podávat vařené ústřice, je lepší je nepodávat ve stejném pokrmu jako jiné jídlo.

Škeble a mušle: Další lahodný doplněk k vašemu legendárnímu talíři. Pokud jde o škeble, jejich příprava je poměrně snadná. Můžete je na pár minut napařit a podávat.

Mušle se však dají dusit, vařit, grilovat a dokonce i udit. I když má každá metoda svou vlastní zvláštní chuť, myslíme si, že je správnou cestou kouřit. Pro tento recept budeme pomalu udit mušle, dokud se neotevřou. Než se však dostanete k udírně, zde jsou ingredience, které budete potřebovat:

 • 4 libry čerstvých mušlí se skořápkami
 • 6 lžic nesoleného másla
 • 1–1 1/2 lžíce extra panenského olivového oleje
 • 2–2 1/2 lžíce mleté šalotky
 • 2 stroužky prolisovaného česneku
 • 3/4 šálku suchého bílého vína
 • 2 lžičky citronové šťávy
 • 3 lžíce nasekané čerstvé petrželky
 • 1 lžička mletého černého pepře

Nyní, když jste si připravili ingredience a vše je na svém místě, můžete je udit takto:

 1. Před vložením do udírny se ujistěte, že jste mušle očistili.
 2. Předehřejte udírnu na 225 °F (107 °C).
 3. Slávky vložte do pánve, která se vejde do udírny, a přikryjte hliníkovou fólií.
 4. Vidličkou propíchněte otvory v hliníkové fólii – to umožní kouři cirkulovat kolem mušlí, aniž by se dostaly do kontaktu s příliš velkým množstvím kouře.
 5. Vařte asi 20 až 30 minut, dokud se mušle neotevřou.
 6. Nechcete je převařit, takže je ideální každých 10 minut kontrolovat.
 7. Zatímco se mušle vaří, připravte si omáčku. Přidejte olivový olej a máslo do pánve a rozpusťte na středně vysoké teplotě.
 8. Dále přidejte šalotku a česnek a vařte, dokud nezměknou.
 9. Přidejte víno a citronovou šťávu a přiveďte omáčku k varu.
 10. Nyní nechte 4 nebo 5 minut povařit a poté přidejte petrželku, sůl a pepř.
 11. To je vše! Když jsou mušle hotové, přidejte je na talíř s touto úžasnou omáčkou jako doprovod.

Humr: pokud opravdu chcete, aby byl váš talíř nezapomenutelný, humr je ta správná cesta. Humra si můžete jednoduše koupit již uvařeného a zmrazeného. Jediné, co musíte udělat, je nakrájet, aby se dal snadno podávat. Pokud však chcete, aby váš talíř byl naprosto delikátní, proč ho nehodit do kuřáka?

Jednoduše vložte humra do udírny a uďte 15 až 20 minut, dokud vnitřní teplota nedosáhne 140 °F (60 °C). Použijte důvěryhodný vnitřní teploměr pro kuřáky potvrdit, a můžete jít!

Takže přidáním několika různých druhů mořských plodů, jako jsou humři, mušle, ústřice a škeble, jste vytvořili delikátní talíř. Vždy můžete přidat své oblíbené, jako jsou krevety nebo cokoliv jiného, co máte rádi. Tento uzený talíř báječných mořských plodů bezpochyby zanechá vašich hostů, kteří budou chtít víc. S maximální lehkostí a pohodlím, které vám domácí kuřák poskytuje, a tento seznam mořských plodů, které můžete přidat na váš talíř, máte hotovo.

Podívejte se na několik dalších článků o mořských plodech:
5 druhů masa, o kterých jste nevěděli, že můžete kouřit
Nejlepší způsoby, jak kouřit krevety
5 lahodných druhů párování uzeného masa a koktejlů

Až příště zamíříte do nejbližšího supermarketu pro nějaké mořské plody, budete přesně vědět, jak je nasbírat a co si dát. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.