How to Make 3-2-1 Smoked Ribs, and Why You Should Do It

Jak učinit 3-2-1 Uzené žebra, a proč byste měli dělat to

Posted on: January 17, 2023Dokonale uzená žebírka, která absorbovala intenzivní, kouřovou příchuť, může učinit jakékoliv barbequed maso milenek drool. Desetitelně šťavnaté maso spadne z kosti před tím, než se z ní vyhne, je naprosto fascinující.

Dokonale uzená křehká žebírka, která nasála intenzivní, kouřovou příchuť, mohou přimět každého milovníka grilovaného masa slintat. Delikátně šťavnaté maso odpadávající od kosti ještě předtím, než ho vůbec odtrhnete, je naprosto hypnotizující. Pokud jste také fanouškem žeber a vždy jste chtěli udit vepřová žebra k dokonalosti, vyzkoušejte metodu 3-2-1. Jedná se o oblíbenou metodu pomalého vaření žeber, která přidává spoustu chuti. Zde se podělíme o podrobnosti o pitmasterem schválené metodě uzení jídla 3-2-1 s pokyny krok za krokem, jak to dokonale zvládnout.

Co je metoda 3-2-1 kouření žeber?

Metoda 3-2-1 je 6hodinový proces uzení jídla, díky kterému získáte dokonale vyuzená žebra vypadávající z kostí, stejně jako je servírují pitmistři. Během prvních 3 hodin se žebra udí nezabalená v udírně, aby se zajistilo, že absorbují intenzivní kouřovou chuť. Další dvě hodiny se žebra udí zabalená v alobalu. A nakonec jsou rozbaleny a uzené další 1 hodinu s nějakou formou omáčky nebo polevy pro přidání chuti.

Proč byste to měli dělat?

Možná jste ve svém okolí známí tím, že podáváte křehká a šťavnatá žebírka, ale pokud jste ještě nezkusili metodu 3-2-1, vaše kulinářské dovednosti ještě nebyly plně prozkoumány. Vyzkoušejte uzení žebírek pomocí této metody, abyste ochutnali ta nejlepší křehká žebírka s kouřovou příchutí. Zde je několik důvodů, které dokazují, proč je 3-2-1 bezpečný proces kouření.

Pomalé pečení pro jemné maso: Vzhledem k tomu, že se žebra pečou při trvale nízké teplotě, maso při pečení zkřehne bez připálení.

Bohatá, kouřová chuť: Žebra absorbují intenzivní kouřovou chuť během prvních tří hodin vaření. Je to proto, že žebra jsou většinu času během celého 6hodinového procesu vystavena horkému kouři.

Šťavnaté maso: Pomalé pečení zabraňuje vysychání masa. Také přidání vlhkosti v různých fázích procesu uzení dále činí žebra šťavnatá a šťavnatá.

Příchuť dle vlastního výběru: Někteří lidé mají rádi žebírka, pikantní, zatímco jiní je milují kouřové. Někdo by mohl chtít, aby žebra spadla z kosti, zatímco jiní je raději z kosti ukousnou. Když vaříte žebra v udírně, můžete si recept upravit podle své chuti. Koření nemá vliv na měkkost masa při uzeném metodou 3-2-1.

Recept na 3-2-1 uzená žebra

Snažili jsme se, aby byl recept jednoduchý, abychom pomohli amatérským kuchařům, aby jej dokonale zvládli. Zatímco recept dbá na detaily, ponechává také dostatek prostoru pro úpravy, kde můžete být kreativní při výběru dochucovadel.

Výběr nejlepšího střihu

Dilema vždy leží mezi náhradními nebo dětskými zadními žebry. Pokud jde o výběr správného řezu pro 3-2-1 uzení, (vše funguje, ale) náhradní žebra fungují lépe než jakýkoli jiný řez. Řez je masitější, takže je ideální pro pomalé vaření, protože může absorbovat více chuti. Dětská žebra jsou kostnatější a dosažení dokonalého propečení zabere méně času.

Pořiďte si ten správný kuřák

Vyberte si pro-food udírnu, která vám proces usnadní. Zde preferujeme Bradley Smoker. Jedná se o pokročilou udírnu vybavenou digitální konzolí pro čas a teplotu. Dvojité topné prvky také pomáhají přeměnit udírnu na uzení za tepla, uzení za studena, sušičku a troubu. Automatický podavač zajišťuje, že nemusíte kuřáka hlídat až 9 hodin poté, co jste naplnili komoru na dřevo.

Vyberte si kouřové příchutě, které se dobře hodí k žebrům

Využijte metodu 3-2-1 na maximum přidáním chuti prostřednictvím kouře. Jabloňové nebo třešňové dřevo se nejlépe snoubí s žebry, ale můžete jít i do bílého ořechu nebo olše. Bradley Bisquettes jsou zde nejschůdnější možností. Tyto speciálně navržené dřevěné puky vytvářejí konzistentní teplo po určitou dobu a vyhoří, než se změní na popel. Bradley Bisquettes se dodávají v 17 různých příchutích, jako je javor, jablko, třešeň, bílý ořech, dub, olše, pekan a další.

Důsledně udržujte nízkou teplotu

U metody 3-2-1 je důležitá teplota. Vybrali jsme Bradley Smoker jako standardní udírnu pro tento recept. Teplota v rozmezí od 225 °F do 240 °F (107 °C až 116 °C) je dostatečná pro uzení žebírek po dobu 5 až 7 hodin. Pokud se chystáte na baby zadní žebra, udržujte stejnou teplotu, ale dobu uzení je potřeba zkrátit na 5 hodin, aby nedošlo k převaření.

Ingredience:

  • 2 žebírka
  • 1/4 šálku dijonské hořčice
  • 1/4 šálku suché třít
  • 1 šálek jablečného octa
  • 1 šálek vody nebo jablečné šťávy
  • 4 lžíce másla
  • 1/4 šálku medu
  • 1 šálek barbecue omáčky

Pokyny:

1. Předehřejte si Bradley Smoker a nastavte ochucené Bradley Bisquettes.

2. Odstraňte přebytečný tuk a blány z žeber a maso osušte.

3. Potřete hořčicí a otřete nasucho z obou stran, aby se dobře obalila.

4. Vložte maso do udírny s žebry nahoru a začněte udit.

5. Začněte stříkat jablečným octem a vodou po jedné a půl hodině uzení. Poté nastříkejte každých 30 minut.

6. Po 3 hodinách přidejte na kostnaté straně vrstvu másla a medu a zabalte žebra do alobalu.

7. Nechte ještě 2 hodiny udit a poté žebra jemně rozbalte.

8. Položte je zpět na udírnu masovou stranou nahoru a dobře je zesklovatějte omáčkou z barbeque.

9. Před krájením a podáváním kuřte odkryté ještě 1 hodinu.

Zde můžete přidat libovolnou omáčku nebo polevu podle své chuti. Recept vám také umožňuje být kreativní se suchým třením. Doufáme, že tyto jednoduché Bradleyho tipy a triky na kouření žeber 3-2-1 byly užitečné. Připravte se tedy o letošních prázdninách překvapit své hosty a předvést své dovednosti pitmastera.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.