How to Choose Your Grill

Jak si vybrat svůj Gril

Posted on: January 16, 2023Nejdůležitějším faktorem pro celý proces grilování je výběr správného grilu. Pokud jste příznivci grilovaných nebo uzených jídel a hledáte ideální variantu, jsme tu, abychom vám pomohli.

Nejdůležitějším faktorem pro celý proces grilování je výběr správného grilu. Pokud jste příznivci grilovaných nebo uzených jídel a hledáte ideální variantu, jsme tu, abychom vám pomohli.

Na trhu je k dispozici celá řada grilů, ale trik spočívá ve výběru toho, který vyhovuje vašim požadavkům.

Chcete-li vybrat ten správný gril, podívejte se na níže uvedené pokyny:

Typ paliva: To je u grilů důležitý faktor. Neurčuje pouze cenovou dostupnost, ale také chuť jídla. Každý typ má své výhody a nevýhody, které si probereme dále.

Plynové grily jsou obecně vozíkového typu a k vaření používají zemní plyn nebo propan. Tento typ grilu umožňuje úplnou kontrolu nad žárem a nevyžaduje tak časté doplňování paliva. Nevýhodou je, že je připevněna k válci a nelze ji často přesouvat.

Grily na dřevěné uhlí jsou dostupné v řadě velikostí a provedení. Nejlepší na grilech na dřevěné uhlí je to, že pokrmům dodává kouřovou chuť. Nevýhodou je, že vyžaduje velké čištění a vytváří popel.

Grily na pelety mohou být poměrně drahé a vyžadují také hodně čištění. Jídlu však dodává dobrou kouřovou chuť. Tyto grily jsou dostupné v sudovém nebo vozíkovém provedení.

Příslušenství a vlastnosti: Stejně jako nastavení teploty, časovače, dálkové ovládání, boční hořák, design na kolečkách, zámek atd. poskytují lepší zážitek z grilování. Vybírejte moudře, aby gril odvedl většinu práce a vy si přitom užili čas s rodinou.

Velikost grilu: To je další určující faktor poté, co jste se vyrovnali s typem paliva pro gril. Obecně platí, že dvouplotýnkový plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí je ideální pro 4člennou rodinu. Gril o velikosti 400 až 500 čtverečních palců může snadno obsloužit malý dav na večírku.

Různé typy grilů na výběr

Grilování je nejběžnějším způsobem přípravy ryb, masa a drůbeže. I grilovaná zelenina může mít nový chuťový profil, jiný než smažená a pečená. Grilování dodává jídlu určitý druh kouřové esence, která umocňuje jeho chuť. K výrobě gurmánských jídel se používají různé typy grilů. Každý typ má své vlastnosti, výhody a nevýhody, které vyhovují určitým typům potravin a preferencím vaření. Pojďme se podívat na vzestupy a pády zde.

Plynové grily

Plynové grily jsou skvělou volbou pro začátečníky k vaření gurmánských jídel s minimální námahou. Dosáhnou vysoké teploty za kratší dobu a také usnadňují čištění. Plynové grily jsou obecně poháněny zemním plynem nebo propanem.

Existují však i další možnosti paliva, jako jsou infračervené plynové grily, které využívají infračervenou technologii k rovnoměrnému rozložení tepla generovaného plynem. Plynové grily jsou vhodné pro vaření masa a drůbeže, ale pokrmům často chybí kouřová esence.

Grily na dřevěné uhlí

Grily na dřevěné uhlí používají k vaření jídla vrstvu zahřátého dřevěného uhlí. Teplota zcela závisí na použití dřevěného uhlí. Tento gril dodává jídlu dobrou kouřovou chuť. Tyto grily jsou dostupné ve dvou verzích, tradiční grily na dřevěné uhlí a kotlové grily na dřevěné uhlí.

Jedinou nevýhodou je, že vyžaduje neustálou pozornost, protože teplo je vytvářeno vrstvou dřevěného uhlí. Také je to časově náročné, zejména v chladném období, a méně bezpečné pro začátečníky. Grily na dřevěné uhlí se obtížně čistí, protože produkuje spoustu popela.

Peletové grily

Grily na pelety používají dřevěné pelety jako palivo, které potravinám dodává kouřovou chuť. Tyto dřevěné pelety se často dodávají v řadě příchutí, jako je javor, bílý ořech, třešeň, jablko, pekan atd., aby grilovanému jídlu dodaly přidanou chuť. Je to skvělá volba pro venkovní kempování. Grily na pelety však vyžadují časté doplňování.

Dřevěné pelety fungující jako pec jsou přiváděny do nádoby, kde šnek poháněný elektřinou spaluje palivo, aby poskytl teplo potřebné k vaření.

Kamado gril

Grily Kamado používají jako palivo kusové dřevěné uhlí. Je to druh grilu na dřevěné uhlí, který dodává jídlu vylepšenou kouřovou chuť. Je vhodný pro dlouhé grilování a jednou z jeho hlavních vlastností je, že dokáže rychle dosáhnout vysokých teplot.

Protože je extrémně těžký, přesun z jednoho místa na druhé může být problém, zvláště pokud chcete jít kempovat nebo venku, kde není váš dvorek.

Díky své hliněné nebo keramické konstrukci je cena vyšší než u jiných grilů.

Elektrické grily

Jak název napovídá, elektrický gril funguje na napájení. Topné spirály, které budou většinou svítit zářivě červeně, přenesou teplo do vašich přípravků s plnou kontrolou teploty.

Dokáže grilovat potraviny opravdu rychle a jsou bezproblémové. Elektrický gril je k dispozici v přenosných a stolních modelech. Nenabízejí klasickou kouřovou příchuť a často jsou omezeny pouze na vnitřní použití kvůli chybějícímu napájení v kempech.

Nezapomeňte se podívat na úžasné články na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.