How to Cook the Perfect New York Strip Steak

Jak vařit Perfektní New York Strip Steak

Posted on: January 17, 2023Jeden z mála kusů steak, který každý steak nadšenec může přijít spolu na lásku je New York strip steaky. New York strip je jeden z juiciest a více chutných kusů steak tam venku.

Jeden z mála kusů steaku, který si každý steakový nadšenec může zamilovat, je New York strip steak. New York strip je jedním z nejšťavnatějších a nejchutnějších kusů steaků. Pokud si plánujete dát tento lahodný kus steaku pro sebe nebo s rodinou a přáteli, s newyorským stripem nemůžete udělat chybu. Schopnost kouřit tento neuvěřitelný kousek na vašem vlastním útulném dvorku je dalším požehnáním.

Než si tedy půjdete koupit svůj New York strip steak a naplánovat si večer, dovolte nám, abychom vás provedli několika jednoduchými kroky a tipy, jak uvařit perfektní New York strip steak.

Co je New York Strip Steak?

Než se ponoříte do technik vaření, je důležité porozumět newyorskému pásu a tomu, co ho odlišuje od ostatních kusů steaku. New York strip je krájen z hovězího krátkého hřbetu. Díky tomuto řezu je intenzivní a překypuje chutí; může však být méně křehký než filet mignon. Dalším jedinečným faktorem, který přidává k řadě chutí newyorského stripu, je tukové mramorování, kterého má tendenci mít více než jiné kusy. Méně jemná textura poskytuje pevnější skus a je to jeden z důvodů, proč lidé milují New York strip steak.

Ingredience

Jakmile pochopíte, o čem newyorský strip steak je, vyškrtneme některé ingredience ze seznamu, než se pustíme do vaření.

– 2 x 16 uncí New York strip steaky

– 1 lžíce košer soli

– 1 polévková lžíce BBQ rub

– 1 lžíce oleje (může být rostlinný, hroznový nebo avokádový)

– 2 lžíce másla

Jak vařit New York Strip Steak

Nyní, když jste získali základní znalosti o newyorském strip steaku a ingrediencích potřebných k jeho vaření, pojďme se ponořit do pokynů k vaření.

Nejprve budete potřebovat košer sůl a steaky dochutit asi 30 minut před tím, než se dostanou do udírny. Do té doby mohou steaky odpočívat v lednici.

 1. Po nastavení udírny na 180 °F (82 °C) můžete použít pekanové nebo dubové dřevo. Jakmile se udírna zahřeje, umístěte steak na rošty.
 2. Dále vložte teploměr do jednoho ze steaků; slouží ke sledování vnitřní teploty. V ideálním případě jej chcete vyjmout, když vnitřní teplota dosáhne 125 °F (52 °C). Případně je můžete udit asi 45 minut, pokud nemáte teploměr na měření vnitřní teploty masa.
 3. Ať to kouří!
 4. Jakmile dosáhnete požadované teploty, 125 °F (52 °C), můžete steaky vytáhnout z udírny.
 5. Poté položte na sporák litinovou pánev a zapněte oheň na vysokou teplotu.
 6. Jakmile je pánev rozpálená, přidejte do ní lžíci oleje.
 7. Steaky na něm opečte asi 2 minuty z každé strany, než je otočíte. Pokud máte rádi své steaky trochu růžové, můžete je stáhnout, když vnitřní teplota dosáhne 130 °F (54 °C) nebo jednoduše, když si myslíte, že vypadají podle vašich preferencí.
 8. Nechte je odpočívat! Nechte steaky alespoň 10 minut odpočinout a před podáváním můžete přidat kousek másla.
 9. Hotovo! Vždy tak lahodný newyorský strip steak je připraven k podávání!

Shrnutí rychlého vaření krok za krokem

Chápeme, že možná nemáte čas projít si vše v odstavci výše. Abychom to ještě zjednodušili, sestavili jsme všechny nejdůležitější body a shrnuli je pro rychlé přečtení, pokud máte málo času.

 1. Steak z obou stran osolíme, necháme 30 minut v lednici.
 2. Přiveďte udírnu na 180 °F (82 °C) a začněte udit steak, dokud vnitřní teplota nedosáhne 125 °F (52 °C).
 3. Steaky opečte na litinové pánvi na vysoké teplotě – obě strany, 2 minuty z každé strany.
 4. Poté, co steaky dosáhly vnitřní teploty 130 °F (54 °C), sundejte pánev.
 5. Nechte steaky odpočinout minimálně 10 minut.
 6. Navrch položte kousek másla a podávejte.

A tady to máte! New York strip steak je opravdu úžasný kus steaku. Jeho jedinečné vlastnosti, jako je výbušně lahodná chuť a skvělá textura, dodávají tomuto kusu masa hromadu osobitosti. Mít možnost kouřit ve svém vlastním domě je jednou z nejvíce relaxačních věcí, které můžete udělat.

Podívejte se na několik dalších článků o steacích zde:
5 Vnitřní teploty a časy propečenosti steaku
Způsob, jakým byste měli zjemňovat steak

Nyní, když rozumíte všem základům vaření dokonalého newyorského strip steaku, rozhodně uděláte dojem na každého, kdo vyzkouší tento báječný kousek steaku. Pokud ne, jednoduše si to užijte v pohodlí své vlastní společnosti! Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.