How To Smoke Your Meats In Red Wine

Jak udit maso Červené víno

Posted on: October 04, 2023Od nepaměti, kouření je jedním z nejlepších způsobů, jak vařit jídlo. Je to tradičně zkoušený, testovaný a osvědčený způsob, jak zachovat, přidat chuť a vařit vaše maso.

Od nepaměti je uzení jedním z nejlepších způsobů vaření jídla. Je to tradičně vyzkoušený, testovaný a osvědčený způsob konzervace, dochucení a vaření masa. Uzení je nejlepší způsob, jak vařit tvrdé kusy masa, jako je hovězí hrudí, vepřový zadek, žebra atd. Nízká a pomalá povaha procesu uzení umožňuje nejlepší vaření. Výsledkem je pikantní, jemné a šťavnaté maso, po kterém budete slintat.

Uzené maso s nálevem z červeného vína však může být vrcholným zážitkem z uzení masa. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak udit a dokončit vaše kusy masa, zejména krátká žebírka, a poskytnout svým hostům dokonalý zážitek z uzeného masa.

Také nemusíte být nutně pitmaster – své oblíbené kusy masa můžete snadno udit na červeném víně na zahradě.

Nejlepší Maso Ke Uzení V červeném Víně

Doporučujeme nakupovat tuhé kusy masa, které jsou ideální pro proces nízkého a pomalého uzení. Neváhejte si vybrat kusy s vysokým poměrem mramorování nebo kusy s velkým množstvím pojivové tkáně a tuku. Velké množství mramorování hraje kritickou roli při zadržování vlhkosti při vaření a pomáhá získat dobře propečený, šťavnatý a pikantní kus masa.

Důrazně doporučujeme koupit žebra, protože je to nejlepší kus masa k uzení na červeném víně. Hovězí hruď je také další dobrou volbou a může být ideální alternativou k žebrům. Hovězí hruď je široce známá jako nejtvrdší kus masa a dobře se hodí k procesu uzení. Na uzení může být dobrý i steak, ale budete chtít sáhnout po silnějším kusu masa. Pamatujte, že čím větší kus, tím lépe.

Pokud jste milovníkem bílého masa nebo vepřového masa, vepřová plec by měla být tím masem. Je také ideální pro proces nízkého a pomalého vaření a hodí se k červenému vínu. Můžete si také vybrat, zda chcete udit kuře nebo krůtu, které jsou také perfektní volbou. Nejlepší je ale ptáka udit celého, takže se nenechte v pokušení naporcovat.

S vašimi žebry, hovězí hrudí, steakem, vepřovou plec nebo kuřecím masem je čas, abychom se dostali ke kouření.

Uzení hovězího krátká žebra

Náš jednoduchý recept na uzení masa na červeném víně pro kutily vás provede celým procesem uzení jídla. Podělíme se s vámi o nejlepší způsob, jak vařit nízko a pomalu, aby vaše hovězí krátká žebra byla pikantní, křehká a šťavnatá.

Čas přípravy: 15 minut

Čas na vaření: 6 hodin

Teplota kouření: 225 °F – 240 °F (107 °C – 115 °C)

Ingredience

 • 2–3 libry hovězího masa, krátká žebra
 • Sladké červené víno
 • Omáčka
 • Kořeněný hořčičný olej
 • Rub (vaše volba)

Příprava

 1. Hovězí maso nakrájejte na krátká žebra, abyste odstranili přebytečný tuk. Je to proto, že hovězí krátká žebra obsahují spoustu tuků a možná budete chtít skoncovat s přebytkem, protože tento kus masa také obsahuje hodně mramorování. Použijte ostrý nůž a dejte pozor, abyste nezařezávali hluboko do masa.
 2. Dobře nakrájená hovězí krátká žebra vložte do uzavíratelného plastového sáčku a přidejte asi ¼ šálku kořeněné hořčice. Přidejte také ¼ šálku vámi preferovaného masírování sáčku, dokud si nebudete jisti, že všechna žebra jsou dobře nasáklá třecím a hořčičným olejem.
 3. Můžete je nechat odležet a marinovat, nejlépe přes noc, v lednici, aby se chutě vsákly do žeber. Můžete je také okamžitě kouřit, pokud nechcete čekat přes noc. Vyhněte se pokušení opláchnout hovězí krátká žebra po marinování.
 4. Přeneste svá marinovaná hovězí krátká žebra do vaší udírny. Doporučujeme je umístit na pánev uvnitř udírny. Ujistěte se, že jste nastavili teplotu na 225 °F – 240 °F (107 °C – 115 °C) a nechejte kouř pomalu a pomalu.
 5. Asi po 2 hodinách nepřetržitého uzení zalijeme šálkem červeného vína a pánev pevně přikryjeme alobalem. Víno se během této fáze vaření dokonale spojí se šťávou z masa a maso se podusí v uzavřené pánvi. Nechte vařit další 1–2 hodiny, dokud nebude maso hotové.
 6. Vaše krátká hovězí žebra budou hotová, když dosáhnou vnitřní teploty 185 °F – 190 °F (85 °C – 88 °C). K určení vnitřní teploty použijte potravinářský teploměr. Doporučujeme, abyste začali sledovat vnitřní teplotu, jakmile začnete vidět, jak se maso odtahuje od kosti.

Podávejte svá křehká, šťavnatá hovězí krátká žebra za tepla. Existuje mnoho potravin, které můžete spárovat s krátkými žebry z uzeného hovězího masa z červeného vína, jako je smetanová bramborová kaše, krémová polenta nebo javorová pečená růžičková kapusta.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.